Jesteśmy zaniepokojeni stanem parkingu

Parking (fot. czytelnik)
Jesteśmy zaniepokojeni stanem parkingu

zobacz galerię zdjęć: 2
Byłeś(aś) świadkiem jakiegoś zdarzenia? Coś Cię bulwersuje? Chcesz przekazać coś ciekawego? Zgłoś teraz zdarzenie, zapewniamy anonimowość.
Jesteśmy użytkownikami parkingu na Jagiełły od wielu lat i z niepokojem obserwujemy coraz większe zaniedbanie terenu oraz pogarszającą się jakość usług. Główne zastrzeżenia, które chcielibyśmy zgłosić, to:

"Brak dozoru na terenie parkingu. Brak kontroli nad tym, jakie pojazdy i osoby przebywają na terenie parkingu stwarza zagrożenie dla użytkowników.
Brak utrzymania terenu w należytym porządku oraz brak właściwego oświetlenia .
Częste awarie szlabanu na wjeździe i wyjeździe z parkingu, co generuje problemy dla użytkowników i prowadzi do opóźnień oraz dodatkowych kosztów.
Podnoszenie opłat parkingowych, pomimo pogarszających się warunków na parkingu, co uważamy za nieuzasadnione ( abonament m-ny wynosi 160zł -280zł w zależności od wielkości pojazdu) .".

O ustosunkowanie się do zarzutów poprosiliśmy firmę, która dzierżawi teren przy ulicy Jagiełły. Czytamy tam m. in.:

Nieprawdą jest brak dozoru, parking jest parkingiem strzeżonym, monitorowanym, do którego mają dostęp tylko klienci, którzy opłacając abonament uzyskują autoryzację dostępu i nikt obcy nie ma możliwości otwarcia szlabanu lub bramy.
Co do oświetlenia oświetlenie było już na tym parkingu przed moją dzierżawą i nic się w tej kwestii nie zmieniło więc nie wiem skąd taki zarzut, że jest niewłaściwe.
Szlaban nie ulega awarii to wina klientów, że nie mogą go otworzyć gdyż przez swoje roztargnienie wpisują złe dane przy opłacie abonamentu i przez to system nie daje im autoryzacji.
Ceny abonamentu nie są wygórowane jest to jedna z niższych cen w Polsce za parking strzeżony. Podwyżki są jeden raz w roku wraz z podwyżkami wynagrodzeń i innych kosztów.

Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: Regulamin publikacji w Tcz24.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (14)
dodaj komentarz

 • +10

  Ja_gość

  05.07.2024, 07:39

  I ten brak mozliwosci wykupienia miejsca parkingowego na miejscu, wszystko tylko online -wiec starsi ludzie nie umiejący korzystac dobrze z internetu juz sobie miejsca ie zamowia jak kiedys u pana w okienku,tak samo osoby chcace spontanicznie skorzystac - bez zakupu online nie ma szans . Dobrze ze poruszyliscie ten temat bo naprawde teraz nie jest fajnie odkad kto inny to ma. Na przelomie nowego roku jak byla awaria prądu w miescie i nie mozna bylo wyjechać z parkingu to "właściciel"ktoremu placi sie abonamen napisal po trzech dniach ze to nie jego problem ze taka sytuacja powstala.no i ten brak mozliwosci kontaktu telefonicznego???? no coz byle tylko kasa sie zgadzala...

  Odpowiedz
  IP: 94.31.xx6.xx4 
 • +8

  kkk_gość

  05.07.2024, 08:33

  Ten parking od lat 90 tak wygląda , zawsze z tego parkingu ginęły samochody, a notorycznie yumali korki od paliwa, więc ten artykuł jest o jakieś 34 lata nieaktualny

  Odpowiedz
  IP: 37.31.xx6.xx2 
 • +7

  a_gość

  05.07.2024, 08:45

  Zróbcie coś z tym sypiącym się, obskurnym płotem i zarastającą trawą. Bo naprawdę bardzo słabo to wygląda. Jak to się mówi podwórko świadczy o firmie, właścicielu ale niektórzy nawet tego nie rozumieją.

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx4.xx9 
 • +3

  r_gość

  05.07.2024, 20:10

  kotku to Ty nic nie rozumiesz. Nie rozumiesz, ze mimo tego co Ci przeszkada (plot itp) ludzie i tak stawiaja tam autka, placa gruby hajs, a wlasciciel lezy na Kanarach i nawet nie zaglada na teren. (prawdopdoobnie). Kumasz ? To TY nic nie rozumiesz

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx8.xx4 
 • +2

  Gość _gość_gość_gość

  05.07.2024, 22:33

  Ta firma pisze takie kacapały buuhaaha żenada najtanie biorą za parkowanie parskne śmiechem. Sam też parkuję na strzeżonym i płace miej i to dużo miej. A oni śmią pisać że są najtańsi w Polsce zwymiotuje na ich tłumaczenie.

  Odpowiedz
  IP: 37.31.xx6.xx0 
 • -10

  bogaty ralf_gość

  06.07.2024, 00:27

  biedaki na parkingu

  kogo obchodzą te wasze problemy , trzeba było się uczyć i kupić sobie dom z garażem. nie uczyłeś się jesteś niewolnikiem mieszkającym w bloku. Takie samochody to mają biedni iżyniery z afryki w germany

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx9.xx3 
 • +5

  X_gość_gość_gość_gość

  06.07.2024, 03:48

  Ten parking to?

  Właściciel to cwaniak że Śląska,a na tym parkingu to różne typy nocują w samochodach nawet kradzionych,na prawdę strach tam przechować i postawić pojazd bo może postawiony samochód być uszkodzony. Tam pomieszkują w tych samochodach ( nocleg ) sobie robią chwilowo bezdomni co mają konflikt z rodziną.codziennie rano ,gdy szłam do samochodu swojego to facet spał w obok samochodzie może to być również osoba co ukrywa się przed policją,a parking ten daje czasowe schronienie.To jest dziupla dla przestępców to zgłaszałam policji .

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx9.xx8 
 • Śmieszne._gość

  06.07.2024, 07:05

  Parking

  Nowy właściciel gruntu zrobi porządek ????

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx3.xx9 
 • +5

  2xx_gość

  06.07.2024, 10:01

  parking zlikwidować ......

  Na tym parkingu to parę samochodów starszych osób reszta to samochody mieszkania w których żyją ludki wywalone z rodziny. Nie wiem na pewno ,ale ten zarządca parkingu to wynajmuje powierzchnie więc SPÓŁDZIELNIA Mieszkaniowa może niebawem wypowiedzieć umowę i budować budynki co dają wizerunek tej ulicy nie krzywy płot i brud w środku parkingu.

  Odpowiedz
  IP: 83.8.xx9.xx8 
 • +4

  Tczewiak_gość

  06.07.2024, 19:47

  SADIDA

  Kto tego Sadide wpuścił na teren miasta? Na Kasztanowej z parkingiem to samo. Wypieprzyć tego pato przedsiębiorcę i dać innym spróbować stanąć do przetargu na dzierżawy obiektów. Ten typek się pominoł z powołaniem. P.s. co to za parking strzeżony jak nie ma tam człowieka tylko jakies niskiej klasy kamerki internetowe?

  Odpowiedz
  IP: 188.47.xx4.xx9 
 • +3

  tcz nic_gość

  06.07.2024, 22:26

  parking

  Witam jestem użytkownikiem tego parkingu od 10 lat na dzień dzisiejszy to tragedia korzystania z tego parkingu, prawdą jest że dzierżawca tego parkingu to cwaniak z Wrocławia, który podpisał umowę dzierżawy na okres nieokreślony z ówczesnym Prezydentem Tczewa Pobłockim sprawdziłem to w urzędzie miasta. Pan Talaga wygrał przetarg na który się spóźnił i nie powinien brać udziału a jednak wygrał. w okresie świąd Bożego Narodzenia tzn, od drugiego dnia świąt 2023 do 16 stycznia 2024 było brak korzystania parkingu bo nie działał wjazd/ wyjazd na w/w parking. w tym okresie próbowaliśmy się skontaktować z właścicielem ale bezskutecznie, dlatego zwracam się do władz Tczewa właściciela tego parkingu o interwencje w/w sprawie.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx7.xx8 
 • +3

  były użytkownik parkingu_gość

  07.07.2024, 14:38

  zgadza się kim jest dzierżawca.

  Gdy został zgłoszony zaobserwowany problem przebywania podczas nocy i wykonywania sypialni w nie których pojazdach do zarządcy parkingu to bardzo wulgarnie odpowiedział na to zgłoszenie,że zmuszona byłam powiadomić policję o przebywaniu w pojazdach osób podczas nocy ,aby w jaki sposób ukryć swoją tożsamość.Na parkingu wówczas było brak właściwego oświetlenia oraz właściwego monitoringu ,kto tam podczas nocy pomieszkuje . Więc zarządca (wynajmujący teren na parking jest 100% odpowiedzialny za bezpieczeństwo w zakresie obowiązującego regulaminu w tym miejscu). Miałam również uwagi czy asygnaty ,które wręcza użytkownikom są dowodami ,które odprowadza do US jako podatek Vat, gdyż dowód wpłaty nie jest dokumentem finansowym w pełnym wymiarze do egzekwowania zapłaty. Nawet temu cwaniakowi zarzuciłam to ,że kłania się wobec niego US,gdyż handluje wszystkim nawet plastykowymi zakrętkami. Przykro ,że ówczesny włodarz,czy zarząd SM nawiązuje stosunek prawny w zakresie dzierżawy, czy umowy cywilno prawnej w zakresie nie wskazującym jak powinien być zabezpieczony parking dla użytkowników pojazdów .

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx3.xx2 
 • +1

  Zły dotyk_gość

  07.07.2024, 19:59

  Parking

  Zrezygnowałem z tego parkingu ponieważ firma Sadida z dnia na dzień zmienia ceny parkingu , bez uprzedniego powiadomienia. Pan twierdził że zgodnie z regulaminem informacja jest wywieszana na bramie... i w regulaminie na stróżówce co było kłamstwem gdyż miałem zdjęcia . Więc cena może się zmienić z dnia na dzień i z 160 zł może zrobić się 500zł . Urząd rzecznika konsumentów to jest tylko fikcyjna posada.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx4.xx8 
 • +2

  ja_gość

  07.07.2024, 22:44

  DARIUSZ TALGA (SADIDA KSYWA)

  NIE DAWNO miał okazje na tym krzywym płocie zarobić ,gdyż miejski komitet wyborczy Tczewa wywiesił na tym płocie maski kandydatów wyborczych do RADY Powiatu i Rady Miejskiej ,taki układ z powiatem i miastem to sukces dla cwaniaka.

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx3.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.