Co z przejściem dla pieszych na skrzyżowaniu Bałdowska-Bema?

Przejście dla pieszych (fot. tcz.pl)
Co z przejściem dla pieszych na skrzyżowaniu Bałdowska-Bema?
Byłeś(aś) świadkiem jakiegoś zdarzenia? Coś Cię bulwersuje? Chcesz przekazać coś ciekawego? Zgłoś teraz zdarzenie, zapewniamy anonimowość.
Jakiś czas temu na skrzyżowaniu Bałdowska - Bema zniknęły znaki pionowe (D-6) informujące o przejściu dla pieszych. Wydawać by się mogło, że po wielu latach istniejącego tam przejścia dla pieszych zostało ono zlikwidowane jednak do czasu gdy okazało się, że przy okazji odnawiania znaków poziomych pasy zostały odświeżone.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra infrastruktury z 2003 roku (w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach), na każdym przejściu dla pieszych musi występować znak D-6. Sam znak P-10 (czyli tylko namalowane pasy na jezdni) szeroko stosowany bez znaku pionowego nie oznacza przejścia dla pieszych. Znak P-10 jest uzupełnieniem znaków D-6.
W związku z powyższym mam pytanie co będzie w przypadku, gdy będzie potrącenie pieszego, który zgodnie z przepisami nie ma tam pierwszeństwa. Przecież żadna z osób przechodzących w tym miejscu nawet nie zwraca uwagi na fakt, że kierowca nie jest informowany o istniejącym tam przejściu dla pieszych (swoją drogą zniknęły nawet słupki od znaków pionowych). Piesi uważając, że mają tam pierwszeństwo często nawet nie patrzą, że nadjeżdża samochód. Owszem jest tam zakręt więc nie samochody nie powinny jechać tam z nadmierną prędkością, a nawet te jadące od strony ul. 30 Stycznia mają znak STOP więc powinny się zatrzymać, ale dopiero przy samej ulicy Bałdowskiej, a nie na wysokości pasów.
Mam nadzieję, że może zarządca drogi zastanowi się nad tym skrzyżowaniem i bezpieczeństwem pieszych.

Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: Regulamin publikacji w Tcz24.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • -18

  Tczew_gość_gość_gość_gość_gość_gość

  25.06.2024, 09:16

  Pewnie nasz nowy prezydent kazał zlikwidować od kiedy się pojawił miasto zmienia się w ruinę. Panie Mirosławie wraca Pan na swoje miejsce

  Odpowiedz
  IP: 37.31.xx6.xx1 
 • +7

  jaaa_gość_gość_gość_gość_gość

  25.06.2024, 09:37

  odpowiedz

  OOO, ktos chyba nie dostał pracu a mial przeciez obiecana :)

  Cytuj
  IP: 158.116.xx5.xx2 
  +1

  a_gość_gość

  25.06.2024, 14:20

  Gorszej ruiny niż to co zostawił Rumcajs nie można zrobić jak tak za nim tęsknisz to go zatrudnij u siebie w kilka miesięcy twoja firma padnie .Mi osobiście o wiele lepiej się żyje jak nie widzę i nie słyszę tego człowieka który nawet wysłowić się nie potrafił .Słuchając nowego prezydenta jest w końcu nadzieja że ktoś umie się wypowiedzieć i godnie nas reprezentować .

  Cytuj
  IP: 178.235.xx0.xx5 
 • -1

  Pan Jim _gość

  25.06.2024, 12:56

  Przejście

  Niepełnosprawne jeże i ludzie przygłupy giną po kołami samochodu, to się nazywa selekcja naturalna, a świat jest obojętny na los takich gagadkow, smutne.

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx0.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.