tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest sobota, 3 grudnia 2016r, godz. 10:34
Imieniny:
Serwis dostępny także pod adresem www.tcz24.pl
Ostatnio dodane zdarzenia  •  Zgłoś teraz zdarzenie  •  Ważne informacje

Czy wiesz gdzie jest teraz Twoje dziecko?

Data: Środa, 05.10.2011, 10:22. Komentarzy: 14

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Tczew - Znak zapytania
Wczoraj tj.04.10.2011 w jednej ze szkół podstawowych w Tczewie odbywały się zajęcia W-F. Dzieci wraz z Panią wychowawczynią wyszły na dwór. Na korytarzach cisza, szkoła zamknięta. W pewnym momencie Pani sprzątaczka usłyszała zapłakany głos dziecka, który dochodził z zamkniętej klasy. Uspakajała dziecko, mówiąc, że zaraz wróci tylko pójdzie po klucz. Okazało się, iż Pani wychowawczyni "przeoczyła "jednego ucznia. Wyprowadziła dzieci na zajęcia W-F, nie licząc swoich podopiecznych. Jak to możliwe???Jak można
być aż tak roztargnionym, mając w obowiązku zapewnić maluszkom bezpieczeństwo? Podkreślam, że to pierwsza klasa podstawówki a co za tym idzie, dzieciaczki nie w pełni są jeszcze" zaklimatyzowane."

Na szczęście w nieszczęściu skończyło się ogromnym przerażeniem i płaczem oraz pytaniem jak Pani mogła o mnie zapomnieć,nie poczekać na mnie i zamknąć mnie samej w klasie? Uczulam rodziców, aby nie lekceważyli żadnych nawet podobnych sytuacji ,gdyż jest to karygodne. Dodam tylko, iż dzieci z przeraźliwego płaczu często się zapowietrzają i potem są już tylko sekundy do utraty przytomności. Nauczycielka nie wykazała chęci spokojnej rozmowy z rodzicami, wrzeszcząc coś przed szkołą do matki dziecka, gdy ta chciała się umówić na spotkanie. Stąd też sprawa trafiła do Dyrektora szkoły.
Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: ważne informacje.
Artykuł przeczytano 2007 razy
dodaj do ulubionych   
    Tcz24 - strona główna
 
Opinie i komentarze (14)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
-1
_gość
IP: 109.207.xx9.xxx
Data: 05.10.2011, 14:01
no pewnie jako matka byłabym nie źle wkurzona pisząc zdrobniale a ta nauczycielka by mnie mocno popamiętała rozumiem ludzie są ludźmi każdemu pomyłki się zdarzają ale nie takie zdecydowała sie być pedagogiem i nauczać dzieci więc powinna mieć oczy do okoła głowy
Brak zdjęcia
-4
... ~ Magda_gość
IP: 109.197.xx6.xx8
Data: 05.10.2011, 14:08
az mi serce zaczdelo szybciej bic jak to czytalam . ja na miejscu tej matki to bym "pobila" te nauczycielke . i ze ta nauczycielka jeszcze krzyczala ? ja juz bym jej ta buzke zamknela . wyzucic ja z szkoly . ! nie powinna juz tam pracowac .
Brak zdjęcia
-3
odpowiem ~ już dzisiaj_gość
IP: 83.7.xx3.xx2
Data: 05.10.2011, 14:47
Dyrekcja szkoły wysłucha Twoich uwag, serdecznie przeprosi bla bla oczywiście zapewni, że więcej się nie powtórzy, że najważniejsze są dzieci i coś tam coś tam i jeszcze znajdzie usprawiedliwienie dla nauczycielki. Istnieje niestety w srodowisku bardzo dziwna tendencja do bagatelizowania problemów i zagrożeń Naszych dzieci w szkołach. Proponuje rozmawiać z kuratorium, a ostatecznie zawiadomić prokuraturę być może zainteresuje się sprawą.
Brak zdjęcia
+1
_gość
IP: 109.207.xx5.xx1
Data: 05.10.2011, 16:02
w czym problem ? bo czytam i nie mogę znaleźć ... no ludzie bez przesady kazdemu nauczycielowi chociaż raz w życiu pewnie coś takiego się przydarzyło.. mało tego w podstawówce, też jakoś 1-3 klasa z kolegą chowaliśmy się z tyłu za ławki żeby zostać na przerwie w klasie i np, rysować różne pierdołki na tablicy bo normalnie nie pozwalano...
Brak zdjęcia
+1
niedopatrzenie ~ gość_gość
IP: 195.191.xx1.xx4
Data: 05.10.2011, 16:42
chyba każdy robił psikusy nauczycielom z tym że to dziecko akurat zostało niedopilnowane i nie chowało się specjalnie...wręcz wpadło w panikę gdy drzwi zostały zakluczone ..poza tym nauczyciel winien być autorytetem i świecić przykładem a nie wywalać swoje emocje przed szkołą przy dzieciach.jak sie nie czuje na siłach to niech Pani zmieni zawód ale wyżyje się na siłowni.
Brak zdjęcia
+5
przesada ~ lu_gość
IP: 178.56.xx3.xx4
Data: 06.10.2011, 19:34
dzisiejsi rodzice porafia wszystko wyolbrzymic. co stało sie wielkiego. dziecko popłakało. zostało znalezione i zyje. nic mu nie bedzie, a wrecz przeciwnie do konca zycia bedzie stało pierwsze przy drzwiach, zeby wysc na wf i już nigdy nie bedzie sie ociagac. Przypomnijcie sobie drodzy rodzice jak wy byliscie wychowywani. Klucz od domu na szyje i do szkoly! Sami robicie z wlasnych dzieci kaleki niezdolne do zycia
Brak zdjęcia
+9
Co za czasy? ~ Ojciec_gość
IP: 77.253.xx7.xx9
Data: 06.10.2011, 20:24
Jak tak czytam wypowiedzi niektórych matek o pobiciu za to nauczycielki, wyrzucaniu ze szkoły itd. to się zastanawiam... czy aby nie przesadzacie? Ja rozumiem troskę Mam o swoich "maluszków" i "dzieciaczków", ale wiele rodziców swoją nadopiekuńczością robi często krzywdę swoim dzieciom. Znana mi jest historia mamy, która rozpętała aferę, bo jej dziecku z drzewa spadł kasztan na głowę i dziecko się popłakało. Wyobrażam sobie co będzie, gdy "dzieciaczek" wydurniając się na przerwie zderzy się z innym rozbrykanym dzieciaczkiem i nabije sobie guza! Co wtedy? Aż strach pomyśleć. Chodziliśmy wszyscy kiedyś do szkoły i byliśmy też uczniami. Jak dyrektor strzelił linijką po łapie za brojenie, to matce nawet tego się nie mówiło, bo w domu byłaby poprawka. Jak jest dzisiaj? Ja nie uczyłem się tylko "słupków" ale uczyłem się też żyć, a Moja Mama na szczęście nie reagowała w ten sposób i dlatego może nie bałem się iść ulicą, bo fruwają ptaki i na głowę mogą napaskudzić. Drodzy rodzice... bez przesady.
Brak zdjęcia
-2
szkola nie kompetencji ~ gosc_gość
IP: 109.207.xx5.xx3
Data: 06.10.2011, 23:31
Powiem krótko szkola nie dla uczniów!!!!Szkoła jest dla rozwrzeszczonych nauczycieli!!!! Czy ktoś choć raz będąc w szkole słyszał ciszę i skupienie choć przez 15min.?Nie bo dziś dziecko ma terror przez nauczyciela w postaci krzyku!!!!I dlatego też szkoły kluczą aby rodzice nie słyszeli i nie widzieli co w szkole się dzieje!!!Szkoly są przepełnione a nauczyciele i dzieci znerwicowane.To jest to co nam i dzieciom nowa reforma dala. Płakać i nic więcej. A dyrektorzy szczęśliwi bo więcej kasy im spływa jak więcej dzieci i hulaj duszo!!!!!Nie ma co interweniować w szkole bo swój swojemu oka nie wy kole a taki incydent pod dywan zamiecie i powie że dziecko ma problemy w domu i dlatego został w klasie i jest gapowate.
Brak zdjęcia
0
taki apel to nie przesada ~ matka_gość
IP: 83.238.xx9.xx6
Data: 07.10.2011, 08:59
Czytając niektóre komentarz stwierdzam, że osoby które takie rzeczy piszą nie dostrzegają w ogóle problemu lub też nie mają dzieci w takim wieku. Sama mam dziecko w podobnym wieku. Przecież dzieci w PIERWSZEJ KLASIE PODSTAWÓWKI w pierwszym miesiącu szkoły są „zagubione w akcji”. Nie wiedza jeszcze co tak naprawdę się dzieje. Dopiero z biegiem czasu umieją dostosować się do panujących warunków w szkole. I nie wieże w to, że tak małemu dziecku (7 czy 6 letnie) strzeli go głowy pomysł żeby zrobić nauczycielowi na złość ( chować się, żeby nie uczestniczyć w zajęciach lekcyjnych). To nie jest ten wiek!!!! A wręcz przeciwnie dzieciom w pierwszych klasach zależy na uczestniczeniu we wszystkim co tylko jest możliwe w szkole. I są niezadowolone jak nie mogą - wręcz płaczą. Gdyby mojemu dziecku też stała stał się krzywda też bym zareagowała i zgłosiła problem.
Brak zdjęcia
-1
wyścigi??? ~ ..._gość
IP: 195.191.xx1.xx4
Data: 07.10.2011, 10:12
ociąga się czy nie przy wiązaniu butów,robieniu siusiu,,,,,PANI OBOWIĄZKIEM JEST POLICZYĆ,ZACZEKAĆ.Wystarczyło umówić się od razu na spotkanie a nie strzelać fochy jak zakompleksiona dziewczynka obeszło by się bez nieprzyjemnych sytuacji które mają dopiero początek.
Brak zdjęcia
-2
kaleki???? ~ też nauczam_gość
IP: 195.191.xx1.xx4
Data: 07.10.2011, 10:14
ty kaleko co piszesz wyżej może sama jesteś nie zdolna do życia.....życzę powodzenia ....wyrządzona krzywda wraca jak bumerang....nie raz podwójnie,
Brak zdjęcia
-3
CIAŁO PEDAGOGICZNE DAŁO CIAŁA ~ LUCYNA_gość
IP: 195.191.xx1.xx4
Data: 07.10.2011, 11:16
Wychowawca klasy sprawuje bezpośrednią opiekę nad uczniami i kieruje powierzonym zespołem klasowym. Prowadzi planową pracę zgodnie z celami wychowawczymi szkoły. Działa w ścisłym kontakcie z nauczycielami i innymi pracownikami szkoły w celu koordynowania i ujednolicenia oddziaływania wychowawczego. Wychowawca obowiązany jest troszczyć się o właściwy stosunek uczniów do nauki poprzez współpracę z uczącymi nauczycielami w klasie, stałą kontrolę postępów uczniów i podejmowanie środków zaradczych, dbanie o prawidłową frekwencję, współpracę z biblioteką szkolną, pedagogiem szkolnym i RODZICAMI. Istotnym elementem pracy wychowawczej jest opieka nad zdrowiem uczniów poprzez dopilnowanie higieny osobistej i przestrzegania zasad bhp oraz interesowanie się stanem zdrowia wychowanków. Podstawa prawna: Powinności wychowawcze nauczycieli określa Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 maja 2001 roku w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego, kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół oraz kształcenia w profilach w liceach profilowanych, załącznik nr 2 (Dz.U.Nr. 61 z dnia 19 czerwca 2001) a także Statut Szkoły.
Brak zdjęcia
-3
CZY NAUCZYCIELE MAJĄ O TYM POJĘCIE ??? ~ gość_gość
IP: 195.191.xx1.xx4
Data: 07.10.2011, 11:23
c) Odpowiedzialność w sferze emocjonalnej Jest ona stosunkowo najtrudniejsza. Efektem pracy nauczyciela nad własnymi emocjami (nad utrzymaniem ich w normie) ma być - przy zachowaniu dużej wrażliwości - zdystansowanie się do niekontrolowanych, impulsywnych zachowań, troska o to, by reagować ze spokojem, w sposób zrównoważony, zgodny z osobistymi przekonaniami i pełnioną rolą społeczną. Oznacza to wypracowanie wolności wewnętrznej, autorefleksji, samokontroli i samoopanowania. Drogą do równowagi w sferze emocjonalnej jest: usilne staranie o rozwój uczuć wyższych, takich jak radość, wdzięczność, optymizm, nadzieja, życzliwość, przyjaźń itp., unikanie napięć, a gdy się pojawią - przeczekanie wzburzenia, reagowanie po namyśle lub powstrzymanie się od działania, zrozumienie sensu wyłączenia się z walki - mądrzejszy powinien ustąpić pierwszy, zachowanie krytycznej i wymagającej postawy wobec siebie, kontrolowanie swoich reakcji, zdobywanie umiejętności wewnętrznego wyciszania napięć za pomocą czynności relaksacyjnych, takich jak ćwiczenia oddechowe, spacer, podjęcie wysiłku fizycznego itp., preferowanie rozwiązywania nabrzmiałych problemów za pomocą autoperswazji, czy zwierzenia się komuś roztropnemu, zdecydowane dystansowanie się do emocji negatywnych, takich jak zazdrość, gniew, wszelkie uprzedzenia, nieufność, niechęć, nienawiść itp., przebaczanie i całkowite darowanie wszelkich uraz, wytrwałe leczenie wszelkich zranień, by nie dopuścić do spirali agresji.
Brak zdjęcia
-2
dobre relacje ~ ja_gość
IP: 195.191.xx1.xx4
Data: 07.10.2011, 12:08
Nauczyciel wesoły, pogodny, który nie wpada w gniew z byle powodu, jest lubiany i szanowany przez dzieci. Brak poczucia humoru przeszkadza w znalezieniu wspólnego języka z nimi, rodzi nieufność. „Zatruwającą” życie uczniów przyczyną co najmniej połowy konfliktów jest właśnie brak wzajemnego zrozumienia między uczniami a nauczycielem. Zachowanie dziecka wywołuje w nas ciągle uczucie satysfakcji bądź niezadowolenia, napawa radością lub goryczą. W całej rozległej gamie uczuć, jaką niesie z sobą świat dziecka, są dźwięki i przyjemne, i zasmucające. Dobra orientacja w tej harmonii nastrojów jest najważniejszym warunkiem sukcesów w pracy pedagogicznej. Nauczycielowi nie umiejącemu dostrzegać świata dzieciństwa, często zagraża ogólne wyczerpanie nerwowe.
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z tym zdarzeniem, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
najpopularniejsze

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew