Seniorzy na wczasach

(fot. mat. prasowe)
Seniorzy na wczasach
Grupa tczewskich seniorów rozpoczęła swój aktywny wypoczynek w organizowanych przez Zespół Opiekuńczy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wczasach dla seniorów. Motywem przewodnim wczasów jest podróż po różnych krajach świata. Będzie ona trwała do końca wakacji.

Uroczyste rozpoczęcie wczasów odbyło się 1 lipca 2024 roku w ogrodzie Zespołu Opiekuńczego MOPS. Pogoda dopisała, a seniorzy pojawili się ubrani w stroje afrykańskie. Pod kierunkiem terapeuty Magdaleny Pichlak zatańczyli w rytmie muzyki afrykańskiej. Tematem przewodnim rozpoczęcia wczasów był kraj Afryka. Było gwarno, wesoło, radośnie.

Na spotkanie z seniorami przybyła grupa znamienitych gości, którzy swą obecnością nadali imprezie szczególną rangę:

- Barbara Bałka - Pełnomocniczka Marszałka Województwa Pomorskiego ds. Polityki Senioralnej;


- w-ce Marszałek Józef Sarnowski

- z-ca Prezydenta Miasta Tczewa ds społecznych - Joanna Grabowska;

- Warto podkreślić, że wczasy dla seniorów w Tczewie mają długoletnią tradycję. Początkowo organizowane były przez Zarząd Miejski PKPS w Tczewie (w latach 1975 - 1978, jako wczasy PKPS działkowe, ponieważ odbywały się na terenie ogródków działkowych), a od 1990 roku organizowane są przez MOPS. Wszystko odbywa się pod czujnym okiem kierownika ZO, pani Wioletty Niewiarowskiej- Mindak, wspieranej przez odpowiedzialną, zaangażowaną i pełną pomysłów na zorganizowanie seniorom różnorodnych form aktywnego wypoczynku, kadrę pracowników. - informuje Julia Jakubowska, dyrektor MOPS.

A co seniorzy będą robić podczas pobytu na wczasach?


Zapewne będą aktywnie uczestniczyć między innymi w:

- zabawach animacyjnych, integracyjnych i tanecznych,

- zajęciach kulturalno - rekreacyjnych,

- terapeutyczno - gimnastyczno - rehabilitacyjnych,

- różnorodnych formach terapii zajęciowej,

- wycieczkach, wyprawach, wypadach, piknikach i różnorodnych działaniach plenerowych, w ramach "ścieżki zdrowia",


- oraz innych zdarzeniach, które już są przygotowane albo będą zorganizowane spontanicznie, w oparciu o pojawiające się pomysły.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +2

  B._gość_gość_gość

  08.07.2024, 15:39

  Nie

  Nie sądzę, iż brak mi poczucia humoru. Jednak tego rodzaju zabawa przypomina przedszkole.Rozumiem, iż z wiekiem postępuje infantylizacja, tylko po co o tym informować.Brak tu finezji, jest groteska.

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx8.xx2 
 • -5

  emeryt marian_gość

  08.07.2024, 17:28

  biedni w tczewie , bogaci jeżdżą

  jestem emerytem i wolę spędzać czas jak chcę , wyjazdy wczasy w górach , poznaję kogo chce i za ile chcę....a mam emerytury 8 ooo pracowałem po to aby teraz korzystać z życia....

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx9.xx3 
 • B._gość_gość_gość

  08.07.2024, 18:16

  Do emeryta Mariana

  Musiałeś człowieku zdrowo zapieprzac, że dopiero na emeryturze masz czas. Wyobraź sobie, że jest wielu ludzi, którzy dużo zobaczyli, zwiedzili, poznali równocześnie pracując. Pomyślałeś, że to, iż nie jeżdżą trraz to nie kwestia braku pieniędzy a zupełnie inne względy? To nie oni są biedni, to ty głupcze.

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx8.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.