Weekendowe korki przez remont na A1

Remont autostrady A1 w wakacyjne weekendy powoduje duże utrudnienia w ruchu na lokalnych drogach w okolicy Tczewa. Kierowcy próbują omijać zakorkowany fragment między Rusocinem a Stanisławiem, zjeżdżając na lokalne trasy, gdzie... również stoją w korku.Wakacje w pełni, co oznacza, że tysiące kierowców z południa i centrum kraju, ciągnie nad morze. Kulminację wakacyjnego ruchu mieliśmy w ostatni weekend, bo tradycyjna zmiana turnusów połączyła się z gdyńskim Open'erem. W niedzielę kierowcy masowo wracali do domu - i... utknęli w korkach. Powodem jest rozkopana obwodnica i remont autostrady. Tuż przed węzłem Stanisławie z powodu zwężenia tworzą się w weekend duże korki, które część kierowców stara się ominąć - zjeżdżając na lokalną trasę, równoległą do A1. Przy dużym natężeniu efekt był jeden - stała autostrada, ale także lokalne drogi - długi sznur aut ciągnął się od Dalwina, poprzez Rukosin, aż do bramek wjazdowych na A1. W godzinach popołudniowych korkowała się trasa nr 224 także między Tczewem a Stanisławiem.

- Kuzynka od stacji benzynowej w Stanisławiu do Turza jechała 30 minut. Chociaż jazda tego nie nazwała, tylko wleczeniem się. - piszą nasi czytelnicy - Zjeżdżają z 222 i od strony Pszczółek i też stoją w mega korkach do wjazdu na A1 a potem w kierunku Łodzi... I czemu nie obrać innego kierunku, np. na Skórcz i za remontami wjeżdżać na A1? - inny czytelnik dodaje. - Korek się zaczął na długo przed zjazdem do Lubiszewa. Zastanawiam się cały czas po co są opuszczane szlabany i wydawane i odbierane bilety, skoro przejazd przez autostradę jest darmowy.

Remont jeszcze potrwa

Jak informuje GTC, koncesjonariusz A1, aktualnie kontynuowane są prace na odcinku w kierunku Gdańska (km 35+889 do 43+350 km), ruch odbywa się dwoma pasami w kierunku Łodzi i jednym pasem w kierunku Gdańska. Węzeł Pelplin jest zamknięty w kierunku Gdańska. Nie jest możliwy zjazd z autostrady w kierunku Pelplina, ani wjazd na autostradę w kierunku Gdańska. Dodatkowo zamknięty jest MOP Olsze w kierunku Gdańska.

Prace na tym odcinku remontowe powinny zakończyć się w pierwszych tygodniach lipca. Po tym odcinku rozpocznie się remont w km 50-57 pomiędzy węzłami Pelplin - Kopytkowo tu remontowana będzie jezdnia w kierunku Gdańska, a ruch będzie odbywał się dwoma pasami w kierunku Łodzi i jednym pasem w kierunku Gdańska.

Na remontowanych odcinkach obowiązuje ograniczenie prędkości do 80 km/h.

- Kierowców prosimy o wzmożoną koncentrację i stosowanie się do znaków tymczasowej organizacji ruchu. - dodaje Anna Kordecka z GTC.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • -2

  trtr_gość

  09.07.2024, 11:50

  Ludzie wszędzie się pchają tymi samochodami jak pociąg pod nosem.

  Odpowiedz
  IP: 83.23.xx6.xx2 
 • +5

  Ewa_gość

  09.07.2024, 14:09

  "po co są opuszczane szlabany i wydawane i odbierane bilety, skoro przejazd przez autostradę jest darmowy." Nie dla każdego pojazdu przejazd autostradą jest darmowy.

  Odpowiedz
  IP: 81.210.xx6.xx8 
 • +3

  Xx_gość

  09.07.2024, 16:44

  Przejazd nie jest darmowy, tylko opłacany przez Państwo. Skądś spółka zarządzająca autostrada musi mieć informacje ile jej się należy od rządu.

  Odpowiedz
  IP: 77.255.xxx.xx1 
 • Mieszkaniec_gość

  10.07.2024, 08:26

  Tragedia

  Na lokalnych drogach natężenie ruchu wzrosło kilkunastokrotnie, bo wielu kierowców nie wjeżdżało na A1 w Rusocinie i szukało alternatywnych dojazdów do Stanisława lub Swarożyna. A o pieszych, którzy nie mają chodników nikt nie pamięta.

  Odpowiedz
  IP: 37.31.xx4.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.