Co dalej z budową parkingu na Saperskiej?

Parking przy Saperskiej (fot. tcz.pl)
Co dalej z budową parkingu na Saperskiej?
Co dalej z budową parkingu przy ulicy Saperskiej? Do realizacji zadania brakuje ok. pół miliona złotych. Urzędnicy analizują sytuację.

W projekcie budżetu miasta na 2024 rok zabezpieczono środki na budowę parkingu przy ulicy Saperskiej. Wstępny kosztorys zakładał wykonanie zadania za milion złotych, a po aktualizacji otrzymano kwotę 1.mln 500 tys. Zł. Teren już od dawna jest wykorzystywany przez okolicznych mieszkańców jako miejsce do parkowania, ale daleko do mu jakichkolwiek standardów.

- Oglądałem to miejsce i wiem, że potrzebuje przebudowy. Problem rozbija się o pieniądze - mówił na sesji prezydent Tczewa, Łukasz Brządkowski. - Bardzo często jest tak, że jak się ponowi postępowanie - to cena jest znacznie lepsza - mówił radny Zenon Drewa.

Urzędnicy zapowiedzieli, że podejmą decyzję co do przyszłości parkingu - np. ew. powtórzenia postępowania - w czerwcu. Prezydent zapowiedział również, że w przyszłości zamierza dążyć do budowy tzw. parkingów ażurowych. Ma to poprawić retencję i zapewnić lepsze gospodarowanie wodami opadowymi. Całość miałaby usprawnić działanie systemu deszczowo- burzowego. Ten na terenie Tczewa wymaga przebudowy - a potrzeba na to nawet 145 mln zł.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • -3

  Tczew_gość_gość_gość_gość_gość_gość

  10.06.2024, 09:25

  Patrząc na nowego prezydenta do tego nie dojdzie do dnia dzisiejszego nie są połatane dziury po zimie gdzie Pan Pobłocki już dawno by miał ten temat zamknięty

  Odpowiedz
  IP: 37.31.xx2.xx7 
 • +10

  Tczewianka_gość

  10.06.2024, 09:40

  Co na to Dyzmą!?

  Jak realizacja obietnic tczewskiego Dyzmy! Nabrał swoich wyborców, Tczew w stagnacji!!

  Cytuj
  IP: 37.31.xx4.xx7 
  -1

  Gość _gość_gość_gość_gość

  10.06.2024, 09:54

  .

  Dobrze, że w radzie miasta pozostali jeszcze starzy radni, którzy mówią co i jak robić. Doświadczenie robi robotę

  Cytuj
  IP: 89.39.xx7.xx1 
 • +6

  byhk_gość

  10.06.2024, 10:37

  Po drugiej stronie sądu zrobić za darmo parkowanie a ten 1 mln dorzucić do remontu jakiejś drogi np. Mieszka 1.

  Odpowiedz
  IP: 83.23.xx6.xx2 
 • +5

  xxx_gość_gość

  10.06.2024, 16:11

  Racja .....

  Bober nie spisuje się, powiela głupoty byłego prezydenta. a do tego jest leniwy i nie chce zmian. A do tego schował Mirka w szafie i widać dobrze mu tam. Ale gdzie ....... to wie tylko Bober ! Szkoda.

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx8.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.