W środę o pierwsze zwycięstwo - mecz Aussie Sylex Sambor Tczew - Energa AZS Koszalin

Aussie Sylex Sambor Tczew
W najbliższą środę o godzinie 17.00 w Hali II LO przy ul. Królowej Marysieńki 10 mieszkańcy naszego miasta będą mieli kolejna okazję obejrzenia najlepszych zawodniczek piłki ręcznej w Polsce. W ramach IV kolejki PGNiG Superligi kobiet nasza drużyna podejmować będzie Energię AZS Koszalin.

Nasza drużyna jest beniaminkiem na tym poziomie rozgrywek. Co gorsza losowanie terminarza nie było korzystne dla naszego zespołu. W pierwszej kolejce nasza drużyna zagrała na wyjeździe z wicemistrzem Polski Zagłębiem Lublin. Sambor przegrał 22:27 ale pierwszą połowę wygrał 14:13.

W drugiej kolejce rywalem Sambora w Tczewie był mistrz Polski MKS Selgros Lublin. Także w tym meczu Sambor przez długi czas walczył jak równy z równym ( 45 minuta 19:19 ), ale ostatecznie przegrał 24:31.

W trzeciej kolejce, która rozegrana została w ostatnia sobotę Sambor w Szczecinie zmierzył się z Pogonią, która miniony sezon zakończyła na czwartym miejscu. Po raz kolejny Sambor zaprezentował się przyzwoicie, (jeszcze w 40 minucie remis po 14 ) choć ostatecznie uległ 20:26.

Tym razem Sambor także spotyka się z wymagającym rywalem. Energa AZS Koszalin w zeszłym sezonie uplasowała się na 5 miejscu i wywalczyła prawo gry w europejskich pucharach. Co prawda przed sezonem w zespole z Koszalina doszło do kilku osłabień m.in. Tatiana Bilenia i Adrianna Nowicka przeszły do Sambora, ale zespól z Koszalina wzmocniły Karolina Kalska i Beata Kowalczyk z Gdyni, oraz reprezentantka Dani Kirsten Balle.

Faworytem meczu będzie zespół gości, ale Sambor nie stoi na straconej pozycji. Jak udowodnił w poprzednich meczach w tym sezonie jest zupełnie innym zespołem niż w ubiegłych latach i pora to potwierdzić zdobyczą punktową.

Serdecznie zapraszamy na to ciekawe widowisko i liczymy na gorący doping.