Mistrzostwa okręgu. 14 medali dla zawodników Sambora

W minioną sobotę w Słupsku odbyły się Mistrzostwa Okręgu w lekkiej atletyce. Bardzo udany start zawodników Sambora Tczew. W tych mistrzostwach w kategorii Juniorów i Juniorów Młodszych łącznie zdobyliśmy 14 medali i kilka tytułów Mistrzów Okręgu.

I tak w kategorii Junior Młodszy złote medale zdobyli: Marcelina Forduńska - skok w dal - 5,45m i w trójskoku - 11,18m, Wiktoria Lipka - oszczep - 39,97m, Patryk Baran - 110m ppł. - 13,98s/PB/ i skok w dal - 6,92m., srebrne medale zdobyli: Paulina Kaletha - wzwyż - 1,50m i Kacper Peplinski - 110 m ppł. - 16,45s. W kategorii Juniorów złote medale zdobyli: Katarzyna Godlewska - skok wzwyż - 158/SB/ i w trójskoku - 11,51m, Małgorzata Szyszkowska - w dal - 4,62m, Patryk Sowiński - 1500m - 4;02,02. Srebrne medale zdobyli : Monika Ciapka - dysk - 40,94m, Małgorzata Szyszkowska - trójskok - 9,94m, Michał Jaśniewski - 5000m - 17,56,66 min.

Pod koniec czerwca w Białej Podlaskiej odbędą się Mistrzostwa Polski Junorów. Na dzien dzisiejszy 4 juniorów uzykało minimum dopuszczające do startu w Mistrzostwach Polski, są to: Katarzyna Godlewska, Monika Ciapka, Karol Ważny, Patryk Sowiński. Przed szansą uzyskania minimum są: Małogorzata Szyszkowska, Michał Jaśniewski i Adam Korda. Gratulujemy zawodnikom i trenerom: Józefowi Krawczykiewiczowi i Tadeuszowi Galińskiemu.