Dysk Pomorski z reprezentacją Tczewa

Gryf z herbu miasta Tczewa
17. czerwca na stadionie COS w Cetniewie odbyła się kolejna edycja Dysku Pomorskiego w Drużynowych Zawodach w lekkiej atletyce w rywalizacji miast i powiatów. Zawody w całości finansowane były ze środków Marszałka Województwa Pomorskiego. Po kilku latach nieobecności wystartowała w tym roku reprezentacja Miasta i Powiatu Tczewa.

W rywalizacji drużynowej zostaliśmy sklasyfikowani na IX miejscu. Tak odległe miejsce to wynik braku pełnego składy w kategorii 1999/2000/GIMNAZJA. Zawody odbyły się w następujących kategoriach wiekowych i w poszczególnych konkurencjach, a konkurencje to - 60m, rzut piłeczką palantową, 300/600m, skok w dal i sztafeta naprzemienna/dziewczynka, chłopiec/ 4x100m to wkategorii 2003/2004 ta kategorię reprezentowali: Martyna Deyna, Amelia Stenzel,Agata Pytka, Milena Świgoń, Mateusz Smoliński, Mateusz Lipiak, Szymon Urban Hubert Druszcz - wszyscy z SP 11 Tczew.

Kategorię 2001/2002 reprezentowali : Kinga Kranc, Weronika Kłosowska, Wiktoria Kosiak - SP 11 Tczew oraz Marta Okęcka i Wiktoria Rąbała ZS 1 Pelplin, Chłopcy: Szymon Brąk, Miłosz Andrzejczak, Patryk Kubik, Wiktor Kosiak - SP 11 Tczew. Rocznik 1999/2000/ Gimnazja/ Dziewczęta Żylis Weronika, Mikołaj Waliczak - ZS Swarożyn, Daniel Jasniewski- ZS 1 Pelplin, Michał Lewandowski - Gim Nr.1 Tczew. Medalistami zostali Agata Pytka - skok w dal SP11, a koleżanka z tej szkoły zdobyla brązowy medal w rzucie piłeczką palantową. Złota medalistką została Wiktoria Rąbała z Pelplina a kolega Daniel Jaśniewski z Pelplina zdobył złoty medal na 1000m. Podziękowania kieruję dla opiekunów i trenerów; Elżbiety Trzcińskiej, Katarzyny Karnowskiej, Mirosława Nowackiego i Józefa Krawczykiewicza.