Niepokonany Gryf liderem V ligi

Gryf 2009 Tczew - Piaski Wąglikowice
Przed tym spotkaniem Gryf tracił do prowadzącego w tabeli Rodła 3 punkty. Zwycięstwo w tym meczu pozwoliło tczewianom na objęcie prowadzenia w tabeli, gdyż w przypadku równej liczby punktów, o miejscu w tabeli decyduje bezpośredni pojedynek.

Rodło Kwidzyn - Gryf 2009 Tczew 0:2 (0:2)

Skład: Janiszewski, Zittrich, Hadrysiak, Grzesiak, Sroka, Kołodziej, Maciuński (68' Olszewski M.), Olszewski Ł., Dmitrzyk, Saczuk, Nadolny

Rezerwa: Rajch, Nowaczyk, Litwiński, Malarski, Gutorski, Włodowski

Bramki: Sroka, Saczuk

W 90 minucie meczu czerwoną kartką (w konsekwencji 2 żółtych) został ukarany Michał Dmitrzyk.

W pierwszej połowie Gryf grał bardzo mądrze szybko przecinając groźne ataki Rodła. W 21 minucie Mateusz Sroka kapitalnie uderzył z rzutu wolnego pakując piłkę do bramki. Gospodarze próbowali szybko odpowiedzieć na straconą bramkę ale to Gryf podwyższył na 2:0. Rajd po prawym skrzydle i świetne zagranie Łukasza Olszewskiego wykorzystał Saczuk umieszczając piłkę w bramce z najbliższej odległości (35 min.).

W drugiej połowie Gryf skupił się na defensywie i wyprowadzaniu kontrataków. Rodło miało przewagę ale nie potrafiło tego udokumentować. Kiedy nie strzela się do pustej bramki to trudno mówić o dobrym rezultacie. Gryfici wyprowadzili kilka ciekawych kontr ale albo dobrze spisywała się defensywa Rodła albo celowniki naszych zawodników były źle ustawione.

Teraz czekają nas ostatnie 2 mecze sezonu i oba rozegramy w Tczewie. Najpierw zmierzymy się w rozgrywkach ligowych z Jurandem Lasowice (22.11.2014, godz. 14:00) a tydzień później (29.11.2014, godz. 11:00) rozegramy zaległy mecz Pucharu Polski z Jaguarem Gdańsk. Już teraz na oba mecze serdecznie zapraszamy.