MF Meble Tczew. Ciężko we Władysławowie

MF Meble Tczew - Kotwica 50 Kołobrzeg (fot. Dominika Kuchta)
Bardzo dobra druga kwarta w wykonaniu SMS nie pozwoliła rozwinąć skrzydeł ekipie z Tczewa. Zespół z Władysławowa wygrał 77:56 na własnym parkiecie.

Do sobotniego spotkania przystąpiły dwie zmotywowane drużyny. Tczewianie szczególnie liczyli na przerwanie serii przegranych spotkań i zwycięstwo z trudnym przeciwnikiem na wyjeździe.

Z gwizdkiem rozpoczynającym mecz pierwsze punkty dla drużyny MF Meble zdobył Aleksander Lebiedziński - reprezentant Polpharmy Starogard Gdański, który w całym spotkaniu wspomógł swoją drużynę i dołożył siedem punktów, sześć zbiórek oraz trzy asysty. Gospodarze jednak nie pozwolili długo nacieszyć się gościom chwilową przewagą. Pierwsza kwarta zakończyła się czteropunktowym prowadzeniem młodego zespołu z Władysławowa.

Trener Jacek Miecznikowski wraz ze swoimi podopiecznymi nie poddawał się i próbował zniwelować tę małą przewagę, ale w drugiej kwarcie zdecydowanie dominowali gospodarze. Pięć celnych trójek m.in. Mateusza Jankowskiego oraz Bartosza Majewskiego zmieniły oblicze tego meczu - młodzi zawodnicy trenera Marcina Klozińskiego byli nie do zatrzymania. Ostatecznie obie ekipy zeszły do szatni z wynikiem 48:22 dla gospodarzy.

W trzeciej części spotkania drużyna z Tczewa obudziła się, narzuciła tempo gry i zdobyła w tej kwarcie 21 punktów. Dobra gra i skuteczność Daniela Szłapki, który był czołowym strzelcem MF Mebli w tym spotkaniu (15 punktów), oraz Jakuba Gołębiewskiego - drugiego najlepiej punktującego oraz najlepszego zbierającego w tym meczu (8 punktów, 8 zbiórek) -pozwoliły zmniejszyć różnicę, ale nie objąć prowadzenia. Mecz zakończył się korzystnym dla ekipy SMS wynikiem 77:56.

Młodzież z SMS wykorzystała swoje największe atuty. Jakie? Głowy pełne ambicji oraz własny parkiet. Przy poprawie skuteczności rzutów za trzy i rzutów wolnych ten mecz mógłby zakończyć się zupełnie innym wynikiem dla zawodników z Tczewa. Ekipa MF Meble będzie miała okazję już za tydzień pokazać tę poprawę na własnym parkiecie podejmując gości z Piły.

SMS PZKosz Władysławowo - MF Meble Tczew 77:56 (17:13 31:9 14:21 15:13)

SMS PZKosz: Majewski 16, Bojanowski 12, Olejniczak 11, Karwowski 8, Konopatzki 8, Jankowski 6, Majchrzak 5, Wysocki 5, Wieluński 4, Szymański 2, Gołębiowski 0, Kierlewicz 0.

MF Meble: Szłapka 15, Gołębiewski 8, Lebiedziński 7, Wieczorkowski 6, Portacha 5, Kaliński 4, Syldatk 4, Leśniak 3, Krakowiak 2, Żebrowski 2, Samujło 0, Sarnowski 0.