Sekcja wioślarska Unii znów na topie

W dniach 22-23 września 2012 roku w Płocku na akwenie Sobótka odbyły się IV Mistrzostwa Polski w sprincie wioślarskim i 29 Memoriał Juliusza Kaweckiego. O medale osady walczyły na dystansie 500 m.

W regatach tych brało udział ok. 270 zawodników z klubów z całej Polski. Bardzo dobry start zanotowali w tych zawodach juniorzy tczewskiej Unii podopieczni trenera Mariusza Grubicha. Roksana Karpińska, Mateusz Biskup i Michał Baran rywalizowali w skifie, czyli wioślarskich jedynkach. W MP w poszczególnych konkurencjach juniorzy rywalizowali z seniorami i nie było podziału na grupy wiekowe. Po eliminacjach i repesażach Roksana i Mateusz awansowali do ścisłego finału A jedynek, z szansami na medale Mistrzostw, będąc w tych finałach najmłodszymi zawodnikami. W finałach rywalizacja była bardzo wyrównana i niejednokrotnie o zwycięstwie decydował fotofinisz. Najbliższy zdobycia medalu był Mateusz, zajął czwartą pozycję w finale. Brąz przegrał zaledwie o 14 setnych sekundy. Rywalizację wygrał olimpijczyk z Londynu Michał Słoma.

MATTIK Maciej 1986

Roksana w finale była piąta do ostatnich metrów walczyła o brązowy medal, jednak na ostatnich metrach popełniła błąd techniczny i straciła kilka sekund. Warto nadmienić że pierwsza trójka to niedawne Mistrzynie Świata w czwórce podwójnej.