Mistrzynie Polski lepsze od piłkarek Sambora Tczew

W rozegranym wczoraj (06.09.2014 r.) w hali II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Tczewie meczu 2 kolejki PGNiG Superligi Kobiet piłkarki Aussie Sylex Sambor Tczew uległy drużynie aktualnego mistrza Polski MKS Selgros Lublin. Tczewscy kibice mieli okazję zapoznać się z nowym składem Sambora w oficjalnych rozgrywkach.

Pierwsza połowa miała wyrównany charakter. Zawodniczki tczewskiego beniaminka postawiły trudne warunki mistrzyniom z Lublina, które zakończyły pierwsze 30 minut minimalnym prowadzeniem. W drugiej połowie zmienił się przebieg meczu. W 37 minucie Lublinianki objęły prowadzenie 15:18, 3 minuty później dzielnie walczące Tczewianki doprowadziły do stanu 18:18, był to jednak ostatni zryw gospodyń. Mistrzynie Polski momentami posiadały 8 bramek przewagi nad Samborzankami. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 24:31.

Aussie Sylex Sambor Tczew - MKS Selgros Lublin 24:31 (12:13)

Mecze 2 kolejki PGNiG Superligi kobiet:

KPR Ruch Chorzów - SPR Olkusz 30:23 (13:11)
Energa AZS Koszalin - KPR Jelenia Góra 29:21 (13:12)
Start Elbląg - Piotrcovia Piotrków Trybunalski (7 września)
Olimpia - Beskid Nowy Sącz - Vistal Gdynia (7 września)
KGHM Metraco Zagłębie Lubin - SPR Pogoń Baltica Szczecin (7 września)

Po 2 kolejkach Sambor ma 0 punktów, jednak warto odnotować, że poniesione porażki miały miejsce z wicemistrzem i mistrzem Polski. Jednak to co dotychczas zaprezentowały podopieczne trenera Elbickiego pokazuje, że realne jest utrzymanie się zespołu w Superlidze - główny cel klubu.