Aussie Sylex Sambor - Reprezentacja Chin 21:30 (Relacja)

(fot. Sambor Tczew)
Tczewianki rozegrały pierwsze spotkanie w ramach przygotowań do sezonu. Rywalki były nietypowe - piłkarki reprezentacji Chin. Szczypiornistki z Azji tak, jak dzień wcześniej w Elblągu, okazały się lepsze i wygrały 30:21.

Pierwsza połowa miała bardzo jednostronny przebieg, Chinki górowały nad tczewiankami, imponujące były zwłaszcza ich warunki fizyczne. Do przerwy wygrywały wysoko, 17:9. Widać było także różnicę w kwestii etapu przygotowań, w którym są obydwie drużyny - Azjatki od dłuższego czasu przygotowują się do Igrzysk Azjatyckich, a Samborzanki trenują dopiero 2 tygodnie.

Druga połowa przyniosła jednak zmiany, gra stała się dużo bardziej wyrównaną. Wartym zapamiętania momentem była również bramka... Marty Wiercioch, która zauważając dalekie wyjście chińskiej bramkarki, rzuciła piłkę przez całe boisko, która trafiła prosto do siatki. Drugą część gry Samborzanki tak, jak pierwszą, przegrały, lecz tylko 12:13 i końcowy rezultat spotkania to 30:21 dla reprezentacji Chin.

Aussie Sylex Sambor Tczew: Wiercioch 1, Kordunowska-Lupa: Olszowa 5, Belter 4, Mazur 2, Tomczyk 2, Pasternak 2, Skonieczna 2, Strzałkowska 1, Łukasik 1, Gelińska 1, Nowicka, Szulc.

W reprezentacji Chin najwięcej bramek rzuciły: Ping Shen 6, Qiao Ru 5, Li Yao 4.