Sztafetowy brąz Michała Jaszczerskiego na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Sztafetowy brąz Michała Jaszczerskiego (fot. nadesłane do redakcji)
Zawodnik sekcji pływackiej MKS Sambor Tczew zdobył brązowy medal w sztafetowym wyścigu na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży juniorów młodszych 15-16 letnich w trójboju nowoczesnym, która została rozegrana w w dniach 24-25.05.2014 w Drzonkowie.

Utrzymał tym samym niesamowicie skuteczną serię medalową, która trwa od trzech sezonów - w 2012 zdobył brąz a w 2013 srebro w konkurencji dwubój nowoczesny w rywalizacji sztafet.

Tym razem medal wywalczył razem z Weroniką Laskowską z UKS ósemka Starogard Gd., z którą z racji zajmowanych miejsc w wyścigu indywidualnym, stanowili skład sztafety pomorskiej II.

Wkład Michała w zdobycie medalu był olbrzymi. Po rywalizacji pływackiej (2x100 m dowolnym) zdecydowanie prowadzili - Michał uzyskał czas 0:59.00 - po raz pierwszy schodząc poniżej minuty i to na basenie 50 metrowym. Swoją zmianę w combined event (w sztafecie każdy pokonuje tor CE - strzelanie plus bieg 800m - dwukrotnie) zaczął na piątej pozycji. Bardzo dobrze strzelał, ale wyprzedzał głównie na trasie biegu, gdzie rywali po prostu "połykał". Wyprowadził sztafetę na trzecie miejsce, będąc bardzo blisko drugiej pozycji!

Trenerzy tczewskiego klubu liczyli na to, że sztafeta pomorska II będzie złożona całkowicie z zawodników MKS Sambor - Michała i szesnastoletniej Dominiki Karolak, która znakomicie spisywała się w kwalifikacjach do OOM, dwukrotnie zajmując trzecie miejsce - w grupie dziewczyn z naszego województwa ustępując tylko najlepszej polskiej trójboistce Agnieszce Skowyrskiej z UKS Dwójka-Morena Gdańsk. Liczyli również również na to, że Dominika zdoła zdobyć medal indywidualnie...

Niestety zajęła czwarte miejsce, przegrywając medal na ostatnim strzelaniu, ponadto kończąc zawody jako trzecia zawodniczka z naszego województwa i pozostał jej przez to tylko start w sztafecie pomorskiej III. Razem z Michałem Kotlewskim z UKS Dwójka-Morena Gdańsk wywalczyła dziewiąte miejsce.

To bardzo solidna zawodniczka - nowy sezon i przygodę z pełnym pięciobojem nowoczesnym rozpocznie w SMS Warszawa. Przed nią jeszcze wiele mistrzowskich imprez.

WYNIKI TECHNICZNE reprezentacji MKS Sambor Tczew na OOM juniorów mł. w 3bn '2014

wyścigi indywidualne

4. Karolak Dominika (98) 3bn - 717 pkt pkt (200m dowolnym – 2:25.22, CE 11:18.49)

11. Jaszczerski Michał (99) 3bn - 808 pkt (200m dowolnym – 2:14.07, CE 10:20.84)

wyścigi sztafetowe

3. sztafeta pomorska II (Weronika Laskowska - Ósemka Starogard Gd.), Michał Jaszczerski - Sambor Tczew) 3bn - 825 pkt (pływanie 2x100 m dowolnym – 2:03.01, CE 13:26.85)