Święto patronki Tczewa Św. Jadwigi

W Tczewie żyją 364 panie o imieniu Jadwiga. 8. czerwca miały podwójną okazję do fetowania - swoje imieniny i jednocześnie święto patronki miasta. Z tej okazji na placu Hallera św. Jadwiga przejęła klucze do grodu Sambora. Uroczystości rozpoczęły się w farze. Po mszy odbył się przemarsz na pl. Hallera, gdzie odbyła się część artystyczna wydarzenia. Były m. in. niespodzianki dla wszystkich Jadwig. W imprezie wziął udział Zespół Szkół Katolickich, którego patronką jest również Święta Jadwiga. Na zakończenie wystąpiły Lidia Stanisławska, Emilia Krakowska oraz Barbara Wrzesińska. O powierzeniu miasta świętej Jadwidze zdecydowali jeszcze w 2012 roku tczewscy radni. Sam Pomysł sięga jeszcze dalej, bo lat 20-tych XX wieku. Wtedy Tczew był jeszcze miastem wielokulturowym, a katolicka część miasta wnioskowała o patronat świętej Jadwigi - pod stosowną petycją zebrano 5 tysięcy głosów.
© Zabrania się kopiowania, przetwarzania, bądź dalszego publikowania materiałów wideo bez podania ich autora i źródła pochodzenia!
    
Jak oceniasz ten materiał wideo?
Ocena ogólna tego wideo: brak oceny
Subskrybuj kanał Tcz.pl
YOUTUBE 1483 SUBSKRYBCJI
Filmy Tcz.pl w YouTube
Kanał wideo Telewzji Tczew w YouTube
3 335 877 wyświetleń wszystkich filmów
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

  • mieszkanka_gość_gość

    13.06.2017, 13:16

    O matko, ale niezwykłe wydarzenie. Zapewne nie warte tego, aby już 4 raz na tcz.pl. oglądać prawie taką samą nudną relację. Ile można!!!!

    Odpowiedz
    IP: 94.254.xx3.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.