Trwa policyjna akcja "Bezpieczna droga do szkoły"

Od początku września dzieci i młodzież dzielnie maszerują do szkół. Dla wielu to pierwsza przygoda z nauką. Dlatego od początku miesiąca policjanci prowadzą działania pn. "Bezpieczna droga do szkoły". Patrole kontrolują okolice szkół i drogi dojazdowe, aby przypominać najmłodszym o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zwracają uwagę na zachowanie kierowców, szczególnie w obrębie przejść dla pieszych i skrzyżowań. Mundurowi apelują również do rodziców, by przed okresem jesiennej szarugi zaopatrzyć maluchy w elementy odblaskowe, by w nawet najbardziej pochmurne dni były dobrze widoczne na drodze. Od jakiegoś czasu policjanci wspólnie z władzami miasta rozdają najmłodszym odblaski. Podczas jesiennych działań funkcjonariusze dokonują kontroli pojazdów, zwracając szczególną uwagę na przypadki wykroczeń w relacji pieszy - kierujący. Policjanci będą także sprawdzać sposób przewożenia małoletnich w pojazdach oraz pobliską infrastrukturę drogową.
© Zabrania się kopiowania, przetwarzania, bądź dalszego publikowania materiałów wideo bez podania ich autora i źródła pochodzenia!
Kontakt w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie - tutaj.
    
Jak oceniasz ten materiał wideo?
Ocena ogólna tego wideo: 5
Subskrybuj kanał Tcz.pl
YOUTUBE 7560 SUBSKRYBCJI
Filmy Tcz.pl w YouTube
Kanał wideo Telewizji Tczew w YouTube
7 821 486 wyświetleń wszystkich filmów
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +2

  dzinol_gość

  11.09.2014, 11:57

  widać ze pasy nieobowiązują nawet przed kamerą policjia może!

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx1.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.