Promocja publikacji "Album Tczewski. Fotografie po 1945 roku - 4"

Promocja publikacji Józefa Golickiego (fot. KH/MM)
Tczew - Promocja publikacji "Album Tczewski. Fotografie po 1945 roku - 4"

zobacz galerię zdjęć: 9
18 kwietnia br. w Fabryce Sztuk odbyła się pierwsza prezentacja publikacji „Album Tczewski. Fotografie po 1945 roku - 4”. Fotografie kontynuuje przedstawianie życia Tczewa i jego mieszkańców po II wojnie światowej. W książce wykorzystano fotografie udostępnione z prywatnych zbiorów wielu tczewskich rodzin. Zamieszczono również unikalne zdjęcia z kronik szkolnych, kronik zakładów pracy i zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie.

Książka „Album Tczewski. Fotografie po 1945 roku - 4” podobnie jak poprzednie wydawnictwa składa się z trzech rozdziałów pokazujących: życie rodzinne, obraz miasta i wydarzenia związane z działalnością szkół, zakładów pracy, różnych organizacji oraz publiczne imprezy. Taka zawartość publikacji powoduje, że na jej łamach prezentowany jest pełen wizerunek miasta w kontekście historycznym.

- Każde zdjęcie opatrzone jest stosownym komentarzem, opisem. W wielu wypadkach jest to pierwsze dokumentalne przedstawienie wybranego tematu. Zawartość, charakterystyka różnych opisów powstała często z wielu rozproszonych informacji pozyskanych w wyniku rozmów z mieszkańcami Tczewa lub z niepublikowanych notatek i zapisów. - mówi Józef Golicki.
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ


W publikacji zamieszczono ponad 150 fotografii, układając je w różne tematyczne zestawy. Część zagadnień, wydarzeń ma swoją kontynuację. Została zapoczątkowana we wcześniejszych zeszytach „Fotografii”. Zdjęcia w większości wymagały dodatkowej, fachowej obróbki komputerowej, czyszczenia, wyostrzenia. Te pracochłonne zabiegi pozwoliły odtworzyć utrwalone na fotografiach obrazy.

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA