CARITAS znaczy miłość

Caritas znaczy miłość (fot. mat. prasowe )
Tczew - CARITAS znaczy miłość

zobacz galerię zdjęć: 2
Byłeś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Coś Cię bulwersuje? Chcesz przekazać coś ciekawego? Zgłoś teraz zdarzenie, zapewniamy anonimowość.
To hasło przyświeca wolontariuszom naszego miasta, którzy w dniu 5. 12.2016 roku zebrali się w Gimnazjum nr 1 w Tczewie na Gali Wolontariatu.

Uczestnicy zgromadzili się w szkolnej auli, specjalnie przygotowanej na tę uroczystość przez Szkolne Koło Caritas. Od godz.12 : 30 aula zaczęła wypełniać się zaproszonymi gośćmi, a wśród nich : Wiceprezydent Miasta Tczewa Pan Adam Urban, Starosta Powiatu Tczewskiego Pan Tadeusz Dzwonkowski, Prezes Szpitali Tczewskich Pani Marzena Mrozek i v-ce Pan Zenon Żynda, Proboszcz Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego Ks. Adam Gadomski, Przełożona Generalna Zgromadzenia Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej Matka Gracjana Zborała, przedstawiciele Caritas Diecezji Pelplińskiej Pani Ewa Chyła i Pan Michał Wieczorkowski, Pracownicy Tczewskiego Hospicjum Pani Teresa Sychmeler i Pani Halina Krupa, Przedstawiciele Parafialnego Zespołu Caritas na czele z Panią Elżbietą Rompa, opiekunowie szkolnych kół Caritas, nauczyciele i uczniowie tczewskich szkół oraz licznie zebrani wolontariusze.

W czasie gali mieliśmy okazję zapoznać się z działalnością Szkolnego Koła Caritas Gimnazjum nr 1 oraz wolontariuszy wspólnoty ARKA zorganizowanej przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie dla rodzin osób niepełnosprawnych.


Podczas uroczystości podsumowany został projekt o nazwie “Pamiętaj o chorych “, którego celem było przeszkolenie wolontariuszy do niesienia pomocy osobom chorym przebywającym w Hospicjum. Spotkania szkoleniowe odbyły się w dniach 19 i 26 listopada br. dla chętnych wolontariuszy z tczewskich szkół, a także dorosłych wolontariuszy. Szkolenie ukończyło 62 wolontariuszy, którym wręczono certyfikaty.

Wśród zaproszonych gości znalazły się także wyróżnione osoby i instytucje, którym wolontariusze z Gimnazjum nr 1 wręczyli podziękowania za wieloletnią współpracę, a wśród nich Ks. Prałat Piotr Wysga, Tczewskie Hospicjum i Parafialny Zespół Caritas.

Pod koniec gali nastąpił czas na podziękowania i przemówienia gości. Gala zakończyła się przy kawie, herbacie i poczęstunku.

Młodym wolontariuszom gratulujemy ich otwartego serca na innych i życzymy dużo Miłości.


Sonda - odpowiedz na pytanie

Jak Ci się żyje w mieście Tczew?

Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: Regulamin publikacji w Tcz24.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

  • HENIO_gość

    16.12.2016, 17:57

    CARITAS ZNACZY MIŁOŚĆ.......MIŁOŚĆ OWSZEM ALE DO PIENIĘDZY Z KTÓRYCH NIE SĄ ROZLICZANI.....

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx5.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA