Paczka Świętego Wincentego - zbieramy dary!

Bożonarodzeniowa szopka (fot. tcz.pl)
Tczew - Paczka Świętego Wincentego - zbieramy dary!
Byłeś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Coś Cię bulwersuje? Chcesz przekazać coś ciekawego? Zgłoś teraz zdarzenie, zapewniamy anonimowość.
AKTUALIZACJA Zaczynamy zbiórkę prezentów dla ludzi z ubogich rodzin! Rzeczy można przynosić do Przedszkola Sióstr Miłosierdzia w Tczewie od piątku 16 grudnia w godzinach 7-16

ZAPRASZAMY I W IMIENIU WSZYSTKICH UBOGICH DZIĘKUJEMY

Oprócz tego cały czas poszukujemy dywanu dla Pani Tereski,
"Halo,halo?! Poszukujemy Świętego Mikołaja dla pani Teresy!
Pani Teresa to bardzo sympatyczna starsza osoba. Niestety jest bardzo chora. Porusza się z wielk trudem podtrzymując się o specjalny wózek. Nie jest w stanie się schylać .Lecz pani Teresa to bardzo dzielna osoba, która mimo wszystko stara się poradzić z różnymi czynnościami. Ostatnio odwiedziłyśmy ją , pomogliśmy w sprzątaniu. Głównie mieliśmy zająć sie odkurzeniem dywanu - niestety jest on w stanie tragicznym, na środku jest prawie dziura... brud jest w niego wzarty- nie dalo sie odkurzyc. Dlatego poszukujemy Dobrej Duszy , która miała by dywan I chciała go ofiarować dla Pani Teresy . Dywan oczywiście musi być w dobrym stanie i w ciemnych kolorach.
Udostepniamy! :)
Kontakt: Siostra Natalia +48734846995"

Jesteśmy Wincentyńską Młodzieżą Maryjną z Tczewa , nasz cel to pomoc ubogim. Nasze Siostry mają pod opieką bardzo dużo rodzin dotkniętych niedostatkiem, którym chcielibyśmy pomóc.

Zbieramy się, aby iśc w odwiedziny do osób starszych, samotnych i często bardzo chorych, które nie są w stanie nawet wstać z łóżka. Nawet sobie nie wyobrażamy ile w naszym mieście jest ludzi, potrzebujących wsparcia. Zabieramy ze soba środki czystości i sprzątamy mieszkania. Osoby te spragnione są też kontaktu z innyi ludźmi i czasem rozmów nie ma końca. Niestety nie jesteśmy w stanie chodzić codziennie, ale chcemy sprawić , aby każdy miał szczęśliwe święta , aby każda z tych twarzy do których chodzimy się uśmiechneła. 
Dlatego akcja taka- Radośne Święta razem z Paczką Świętego Wincentego . Akcja jest zbiórką różnych różności , takich jak:
~środki czystości (mydła, płyny, domestosy - wszystko co niezbędne w gospodarstwie domowym )
~artykuły spożywcze (mąka, cukier, olej, ryż, kasza, makaron, masła, dżemy, konserwy - wszystko z długim terminem do spożycia
~wszelkiego rodzaju pościele, prześcieradła, koce, ręczniki (wszystko musi być w dobrym stanie, nadające się do dalszego użytkowania )
Oczywiście są też najmłodsi, którzy z utęsknieniem czekają na Świętego Mikołaja , zbieramy :
~zabawki, maskotki, lalki, samochodziki wszystko co się nada dla dziewczynki i chłopaca)
~ środki czystości dla dzieci (szamponiki itp)
~artykuły szkolne (zeszyty, kredki, długopisy, ołówki, bloki itp)
~ nic tak nie rozwesela dziecięcej buźki jak słodycze! (czekolady, batony, cukierki )
~ owoce - mandarynki, pomarańcze, banany

Ludzie o Ogromnych Serduchach ! Zachęcamy do włączenia się w akcje! Zapisujcie, piszcie wiadomości, posty co możecie ofiarować. Pomóżcie nam pomagać- razem możemy więcej:)
Artykuły będą zbierane w Przedszkolu Sióstr Miłosierdzia, będą ustalone dwa dni , w które będzie można przynosić rzeczy - potem zrobimy paczki i rozdamy potrzebującym. (info niebawem )
Do dzieła! :) 


https://www.facebook.com/events/1462126640483073/?active_tab=about

Kontakt: Siostra Natalia +48734846995

Będzie można znaleźć nas też na Jarmarku Bożonarodzeniowym 17-18 grudnia w godzinach 10-20 i w specjalnie przygotowanej skrzynce zostawić dary.
Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: Regulamin publikacji w Tcz24.
Drukuj
Prześlij dalej