Wizytę w "skarbówce" można umawiać przez internet

Urząd Skarbowy (fot. tcz.pl)
Tczew - Wizytę w "skarbówce" można umawiać przez internet
Nowy uproszczony formularz oraz wyszukiwarka spraw - to nowe ułatwienia w usłudze "Umów wizytę w urzędzie skarbowym". Wystarczą tylko cztery kroki i wizyta w urzędzie skarbowym umówiona.

Nowe narzędzia wprowadzone przez KAS to podniesienie komfortu klientów i ułatwienie umawiania wizyty w urzędach skarbowych.

Usługa umawiania wizyty w urzędzie skarbowym umożliwia zaplanowanie spotkania w konkretnym dniu i o konkretnej godzinie, dogodnie dla podatnika. Ułatwia to załatwianie spraw i zwiększa bezpieczeństwo klientów, którzy przychodząc na konkretną godzinę, nie przebywają w dużych skupiskach osób.

Teraz jeszcze prościej


Najszybszym i najprostszym sposobem umówienia wizyty pozostaje rezerwacja internetowa, która jest teraz jeszcze prostsza. Strona rezerwacyjna ma nową szatę graficzną oraz uproszczony formularz umawiania wizyty dostępny na podatki.gov.pl

Teraz umówisz wizytę w czterech prostych krokach:

Wybierz województwo oraz urząd.
Wybierz sprawę, którą chcesz załatwić.
Wybierz datę i godzinę wizyty.
Podaj dane kontaktowe.

Dodatkowo, udostępniono wyszukiwarkę, dzięki której korzystając ze słów kluczowych można szybko znaleźć rodzaj sprawy, z którą chcesz przyjść do urzędu skarbowego.

Statystyki, SMS-y i ankiety

Od uruchomienia usługi w całym kraju zarezerwowano już blisko 4,3 mln wizyt, Nasi klienci najczęściej odwiedzają urzędy skarbowe, aby uzyskać potrzebne zaświadczenia lub załatwić sprawy związane z podatkami majątkowymi. Ponad połowa wszystkich wizyt dotyczy tych dwóch zagadnień.

Od niedawna działa także usługa powiadamiania SMS-em o umówionej wizycie. Jeżeli umówiłeś się do urzędu przez internet i podałeś numer telefonu komórkowego, otrzymasz potwierdzenie rezerwacji SMS-em. Jeśli umawiasz wizytę co najmniej dwa dni wcześniej, dzień przed spotkaniem otrzymasz dodatkowo SMS-owe przypomnienie.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +6

  EkO_gość

  11.10.2021, 07:39

  chory kraj

  Dajcie spokój! Paranoja z tą skarbówką. Potrzebowałem coś załatwić więc wyskoczyłem z pracy. Wchodzę, patrzę-nikogo nie ma. Myślę super! Szybko ogarnę temat. Podchodzę do stanowiska urzędniczki i słyszę, że muszę się umówić na godzinę. Mówię, że przecież nikogo nie ma, a ona dalej swoje. Absurd. Pod płaszczykiem covida szykuje się nam jeszcze mniej pro obywatelską strukturę urzędniczą.

  Odpowiedz
  IP: 82.160.xx7.xx5 
 • +3

  oki_gość

  11.10.2021, 09:51

  porażka

  Tez chciałem poskoczyć szybko i załatwić cos, nie wpuszczono mnie. Urząd był pusty, a kazano mi sie umowic przez internet i przyjsc za godzine... debile

  Odpowiedz
  IP: 195.117.xx5.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA