Nowe szkolenie ZUS

Komputer
Tczew - Nowe szkolenie ZUS
Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza na kolejne bezpłatne szkolenie online. Jego tematem będzie zgłaszanie do ZUS umów o dzieło. Webinarium odbędzie się we wtorek 12 października o godz. 10:00.

Przepisy Tarczy Antykryzysowej wprowadziły obowiązek informowania Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o umowach o dzieło zawieranych od nowego roku. ZUS będzie prowadzić ewidencję takich umów.

Obowiązek zgłaszania umów o dzieło dotyczy płatników składek lub osób fizycznych, które zleciły wykonanie dzieła (zawarły z wykonawcą dzieła umowę) po 1 stycznia 2021 r. Podstawowe dane o zawartej umowie można przesłać za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE), czyli bez wychodzenia z domu. Służy do tego formularz o nazwie RUD (Zgłoszenie umowy o dzieło). Umowę trzeba zgłosić w ciągu 7. dni od jej zawarcia.

Zapisy na szkolenia ZUS przyjmuje mailowo pod adresem: Slupsk_wydarzenia@zus.pl.


- Wszystkie szkolenia on-line prowadzone są za pośrednictwem Cisco Webex Meeting.  W zgłoszeniu należy podać adres e-mail na który ZUS wyśle link do spotkania, datę i temat szkolenia, nazwę zakładu pracy, liczbę uczestników oraz numer telefonu do kontaktu. Do zgłoszenia trzeba dołączyć  podpisane oświadczeniem RODO, które można pobrać ze strony www.zus.pl. Wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych jest niezbędne, aby wziąć udziału w szkoleniu. - mówi Krzysztof Cieszyński, rzecznik gdańskiego ZUS.


Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA