Kajakiem po Kociewiu - nowe turystyczne miejsca postojowe w gminie Gniew

(fot. gniew.pl)
Tczew - Kajakiem po Kociewiu - nowe turystyczne miejsca postojowe w gminie Gniew
Gmina Gniew bierze udział w projekcie turystycznym Pomorskie Szlaki Kajakowe - Wierzycą po zabytkach Kociewia. Wraz z końcem 2019 roku zakończyły się na terenie gminy inwestycje zagospodarowania kajakowych miejsc postojowych. W mieście powstała przystań z pomostem dla kajaków i łodzi, w Gniewskich Młynach zbudowano przenoskę, w Brodach Pomorskich stanęła duża przystań kajakowa z polem biwakowym. Jest pięknie!

Pomorskie Szlaki Kajakowe - Wierzycą po zabytkach Kociewia to projekt, którego głównym celem jest poprawa atrakcyjności turystycznej szlaku kajakowego rzeki Wierzycy. Przedmiotem projektu jest zagospodarowanie szlaku turystyki kajakowej na dolnym odcinku rzeki Wierzycy, które obejmie trzy grupy zadań:

- zagospodarowanie szlaków w infrastrukturę wodną poprzez stworzenie 16 szt. obiektów publicznej infrastruktury turystycznej m.in. porty, przystanie i pomosty służące turystyce wodnej, przenoski,
- kompleksowe oznakowanie szlaków w znaki wodne oraz lądowe,
- kompleksową promocję tworzonego produktu turystycznego.


Inwestycja realizowana jest na terenie gminy wiejskiej Starogard Gdański, która jest liderem projektu, gminy miejskiej Starogard Gdański, gminy Pelplin i gminy Gniew.

Projekt stanowi jeden z projektów partnerskich, składających się na przedsięwzięcie strategiczne "Pomorskie Szlaki Kajakowe".

Projekt w naszej gminie zrealizowany został w Gniewie, gdzie powstała przystań z pomostem dla kajaków i łodzi, w Gniewskich Młynach, przy elektrowni wodnej, gdzie zbudowano przenoskę oraz w Brodach Pomorskich, w których stanęła duża przystań kajakowa z polem biwakowym i bezpiecznym, ogrodzonym terenem, na którym znajduje się dojazd do przystani z parkingiem. Teren przystani jest również oświetlony.

Wartość inwestycji na terenie gminy Gniew wyniósł ogółem: 784 944,89 złotych.

Kwota dofinansowania na działania na terenie gminy Gniew: 665 903,61 złotych.

- To bardzo ważna inwestycja, mająca na celu rozwój turystyczny gminy Gniew. A ta jak dobrze wiemy, ma bardzo dużo do zaoferowania turystom. Miejmy nadzieję, że nowe miejsca przypadną do gustu miłośnikom kajakowej rozrywki i nie tylko, bo do korzystania z dobrodziejstw nowej infrastruktury zachęcamy wszystkich mieszkańców i gości odwiedzających gminę Gniew. Apelujemy także o rozwagę w korzystaniu z przystani oraz dbałość o te tereny. Nie niszczmy tego, co udało nam się zbudować. Pamiętajmy także o zachowaniu estetyki tych miejsc - mówi burmistrz Maciej Czarnecki.

Projekt realizowany był w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, oś priorytetowa 08. Konwersja, działanie 08.04. Wsparcie atrakcyjności walorów dziedzictwa przyrodniczego.

Działania partnerów ramach projektu potrwają do końca 2020 roku.

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA