Nowe prawa jazdy bez adresu zamieszkania

Prawo jazdy (fot. tcz.pl)
Tczew - Nowe prawa jazdy bez adresu zamieszkania
Prawa jazdy wydawane od 4 marca 2019 r. nie będą już zawierały adresu zamieszkania posiadacza. Zniknie więc obowiązek wymiany dokumentu w przypadku zmiany miejsca zamieszkania lub administracyjnej zmiany nazwy ulicy. Dla kierowców oznacza to dużą oszczędność, koszt wymiany prawa jazdy to bowiem 100 zł.

Wszystkie dotychczas wydane prawa jazdy pozostaną ważne do wskazanego na nich terminu. Dokumenty te nie podlegają obowiązkowej wymianie, nawet w przypadku zmiany umieszczonego na nich adresu zamieszkania.
Nowy wzór prawa jazdy wprowadza rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie wzorów dokumentów stwierdzających uprawnienia do kierowania pojazdami - http://www.dziennikustaw.gov.pl/DU/2019/406

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • -5

  H_gość

  07.03.2019, 10:11

  100 zl to duzy wydatek? Na paliwo mcznie minimum 300 zl ( jezeli jezdzi sie spporadycznje), plus srednnio 200 zl mcznie eksploatacja ( ubezpieczenie, przeglad, plyny, drobne naprawy). Naprawde jedborazowo 100 zl to dla redaktora duzy wydatek?

  Odpowiedz
  IP: 94.254.xx9.xx3 
 • +3

  Belzedoop_gość

  07.03.2019, 12:34

  A co to znaczy...

  .... "adres zamieszkania" panoczku redaktorku??? Adres, to adres. Może chodziło o miejsce zamieszkania? Gamonie bez szkół, ale przy piórze. Może jeszcze napiszesz o kartkach papieru, cofaniu do tyłu, schodzeniu schodami w dół....??? Co za czasy, niektórych chyba już odmóżdżyło do reszty. Sam nie wiem, po co tu zaglądam, chyba dla śmiechu. Druga sprawa, dokument wymieniasz w przypadku zmiany miejsca zameldowania, a nie zamieszkania. To chyba istotna różnica? Pracujesz w delegacji, uczysz się z internatem, mieszkasz w różnych miejscach, meldunek wciąż ten sam i niczego nie musisz wymieniać. Brednie.

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx4.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.