Młodzież z "Katolika" świętuje niepodległość

Flaga (fot. tcz.pl)
Tczew - Młodzież z "Katolika" świętuje niepodległość
Dużymi krokami zbliża się setna rocznica Święta Niepodległości. 11 listopada będziemy świętować odzyskaną w 1918 roku, po 123 latach niewoli, wolność naszego kraju. Do świętowania zachęcamy wszystkich, a już dziś pokazujemy przygotowania do uroczystych obchodów tego pięknego, patriotycznego święta w Uniwersyteckim Katolickim Liceum Ogólnokształcącym w Tczewie.

W marcu rozpoczęła się I Liga Historyczna "Na drodze do niepodległości państwa polskiego", która polega na cyklicznych spotkaniach drużyn szkół ponadgimnazjalnych, które konkurują między sobą podczas rozwiązywania testu wiedzy, który dotyczył następujących Ojców Niepodległości: Wincentego Witosa, Romana Dmowskiego, Wojciech Korfantego, Ignacego Paderewskiego, Ignacego Daszyńskiego. Podczas części finałowej młodzież zmierzy się z testem związanym z Józefem Piłsudskim. Tego dnia także poznamy drużynę zwycięskiej szkoły. Wyłoniony zostanie także uczeń, który uzyskał najwyższą ilość punktów w konkurencji indywidualnej. Dla laureatów przygotowane zostały tablety ufundowane przez Prezydenta Miasta Tczewa. Wszyscy uczniowie i ich opiekunowie otrzymają dyplomy i nagrody książkowe. Organizatorami imprezy są: Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta oraz Uniwersyteckie Katolickie Liceum Ogólnokształcące. Finał i wręczenie nagród odbędą się 13 listopada w auli UKLO przy ul. Chopina 22 a w Tczewie.

HARMONOGRAM FINAŁU I LIGI HISTORYCZNEJ:

- 11.00 - 11.10 - przywitanie uczestników przez dyrektora UKLO ks. Krzysztofa Niemczyka,
- 11.10 - 11. 50 - test dot. Józefa Piłsudskiego,
- 12.00 - 12.30 - wykład dr Magdaleny Nowak pt. "Niepokorni i Józef Piłsudski a niepodległość Polski"
- ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom i finalistom przez Prezydenta Tczewa i Starostę Powiatu Tczewskiego.

W lidze zmagają się trzyosobowe drużyny z następujących szkół z Tczewa: I LO, II LO, UKLO, ZSE, ZSOiB, ZST, ZSKiR oraz Liceum z Gniewa. Pieniądze na tablety zostały pozyskane z budżetu Urzędu Miasta ze środków na realizację zadań Gminy w zakresie Kultury i ochrony dziedzictwa narodowego.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • MORDA ZDRADZIECKA_gość_gość_gość

  08.11.2018, 13:58

  Mlodzieży z "katolika"...

  przypominam,że Piłsudski niczym Henryk VIII ,dla kobiety "zmienił" wyznanie (apage satanas!).

  Odpowiedz
  IP: 83.23.xx3.xx3 
 • +2

  mirek_gość

  08.11.2018, 19:04

  to żeś strzelił. ino Henryk nie zmieniał wyznania, tylko zmienił głowę kościoła (na siebie) - reszta pozostała taka sama. a poza tym miłość nie wybiera. Józef od dzieciństwa miał "gdzieś" wyznanie religijne, więc sobie je zmieniał ile chciał, ponieważ nie godziło to w jego system etyczny (no bo czy komuś robi się krzywdę stając się z katolika np. kalwinem?). Pozdrawiam. I doczytaj książki.

  Cytuj
  IP: 83.23.xx6.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA