Europejska Noc Muzeów w Gniewie

(fot. gniew.pl)
Europejska Noc Muzeów w Gniewie
13 maja w Gniewie, po raz kolejny odbędzie się Noc Muzeów. W tegorocznej edycji udział biorą: Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie, Kościół pw. św. Mikołaja w Gniewie, Muzeum Archeologiczne w Gdańsku - oddział w Gniewie, Muzeum Kapsla, Hotel Zamek Gniew oraz StudioA. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji.

W drugą sobotę maja w Gniewie nie będzie można się nudzić. Tego dnia między 19:00 a 24:00 na wzgórzu zamkowym będzie możliwość zwiedzania zamku i wystaw archeologicznych z przewodnikiem, a także wystawy "I Love Kociewie" w Domu Bramnym. Odbędą się także warsztaty rękodzieła. Wstęp do gniewskiego oddziału Muzeum Archeologicznego wynosi 1zł.

W Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Gniewie odbędą się zajęcia kreatywne pt. "Co w bibliotece piszczy", podczas których będzie możliwość wykonania m.in. personalnych zakładek do książek. Ponadto na zwiedzających czekać będą aż cztery ciekawe ekspozycje. Zaprezentowana zostanie pokonkursowa wystawa fotografii "#Biblioteka - kocham to miejsce". Swoją premierę w Sali Wystawowej będzie miała wystawa fotografii historycznej "Zabytki Gniewu w retro obiektywie. Południowe rubieże miasta". W Sali Kameralnej będzie można podziwiać obrazy wykonane przez Gniewską Grupę Malarską. Natomiast w dolnej części budynku udostępniona będzie wystawa "30 lat rekonstrukcji historycznej w Gniewie". O godzinie 20:00 w Sali Plastycznej rozpocznie się emocjonujący Nocny Maraton Szachowy.

Na gniewskim rynku na uczestników wydarzenia czekać będzie bryczka, która zabierze chętnych na przejażdżkę po mieście. W kościele parafialnym odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie w Joanną Jodełką, która zdradzi sekrety swojej twórczości oraz przybliży jeszcze bardziej swoją najnowszą powieść pt. "Żony Gniewu". Odbędzie się również prezentacja cennych eksponatów związanych z gniewskimi patronami.


Poza tym StudioA przygotowało stylizowaną sesję fotograficzną w strojach minionej epoki. Natomiast w Muzeum Kapsla proponuje swoim gościom m.in. grę w kapsle oraz bicie rekordu w budowanie wieży.

Dodatkową atrakcją będzie pokaz kucia oraz mennica, która umożliwi wybicie własnej monety. Na zakończenie odbędzie się wyjątkowy pokaz Teatru Cienia z Opalenia.

Organizatorzy wydarzenia serdecznie zapraszają wszystkich do uczestnictwa w przygotowanych atrakcjach!

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +1

  Ranga xxd_gość

  11.05.2023, 07:46

  Polska się rozwija

  Jak europejska w Gniewie, to w Tczewie musi być co najmniej światowa!

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx1.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.