28 września zamykają wiadukt 1-go Maja!

Wiadukt zostanie całkowicie zamknięty (fot. tcz.pl)

odbyło się
23
09.2009
Środa
Tczew - 28 września zamykają wiadukt 1-go Maja!
Już w najbliższy poniedziałek (28.09) mają ruszyć prace modernizacyjne na wiadukcie przy ulicy 1 Maja. Remont oznacza przede wszystkim duży sprawdzian z cierpliwości dla tczewskich kierowców - po zamkniętej Zamkowej będzie to kolejny nieprzejezdny punkt w rejonie Starego Miasta. Wiadukt będzie całkowicie wyłączony z ruchu do końca marca 2010 roku.

Rozstrzygnięto już przetarg na remont wiaduktu. Wkrótce pojawią się tam drogowcy, który rozpoczną pierwsze prace:

- Przewidywany termin rozpoczęcia remontu to 28 września (poniedziałek). Obecnie przygotowywane jest oznakowanie oraz trwa organizacja zaplecza budowy. - wyjaśnia Maria Witkowska, dyrektorka Powiatowego Zarządu Dróg w Tczewie.Przed drogowcami sporo pracy, bowiem modernizacja wiaduktu obejmuje m. in. rozbiórkę nawierzchni bitumicznej i izolacji na obiekcie, warstwy wyrównawczej na płycie pomostu, gzymsów, skrzydeł, balustrady i dylatacji, wykonanie nowych płyt przejściowych oraz izolacji powierzchni górnej części przyczółków, pogrubienie płyty pomostu zespolonej, wykonanie izolacji i nawierzchni bitumicznej, nowych kap chodnikowych oraz gzymsów, a także nawierzchni na kapach z żywic poliuretanowo-epoksydowych, pełniących funkcję izolacji i antypoślizgowej warstwy ścieralnej. W trakcie remontu zostaną również zamontowane nowe bariery i poręcze:

- Wykonamy też odwodnienie obiektu, a spód konstrukcji zostanie oczyszczony ze skorodowanego betonu. W zakres prac wchodzi także oczyszczenie odsłoniętego zbrojenia, naprawa powierzchni betonowych, zabezpieczenie antykorozyjne spodu i bocznych powierzchni konstrukcji przęseł oraz powierzchni podpór. Również skarpy zostaną umocnione elementami betonowymi w rejonie przyczółków - wylicza Maria Witkowska.

Jak tłumaczą przedstawiciele PZD, technologia robót wymaga całkowitego zamknięcia ruchu na wiadukcie. Obiekt ma być wyłączony z ruchu od 28 września br. do 31 marca 2010 roku.

- Z uwagi na duże utrudnienia związane z objazdami w okresie trwania remontu, prosimy o wyrozumiałość oraz o zachowanie szczególnej ostrożności podczas prowadzenia pojazdów w obrębie całego miasta. - dodaje szefowa PZD.

Za prace remontowe po połowie zapłacą miasto i zarządzające obiektem starostwo. Gdy tylko zakończy się ta inwestycja - ruszy remont kolejnego ważnego wiaduktu na mapie drogowej Tczewa - przy ulicy Wojska Polskiego.

PZD wyznacza objazdy:

- 1-Maja (od Gdańskiej poprzez Aleję Zwycięstwa - Wojska Polskiego - Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego - Obrońców Westerplatte - 1-Maja),
- Jana z Kolna (Jana z Kolna - 1 Maja - Kardynała Stefana Wyszyńskiego - Sambora - Jana z Kolna)
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • -1

  mieszkaniec sambora_gość

  11.10.2009, 10:53

  utrudnienia

  Remont się zaczął, drogowcy zamknęli most dla ruchu samochodowego i uwaga... dla pieszego również. Jest to duże utrudnienie dla wielu mieszkańców Starego Miasta. Wyobraźcie sobie, że wstawałem codziennie o czwartej rano, żeby zdążyć na pociąg do Gdyni. Teraz będę musiał wstać o trzeciej, bo muszę chodzić naokoło. Do domu też, zamiast o osiemnastej, będę o dziewiętnastej. Tak trudno jest się drogowcom dogadać z PKP, żeby zorganizować przejście dla pieszych po torach, które przebiegają pod tym wiaduktem? Tym bardziej, że ruchu pociągów na tym odcinku nie ma.

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx7.xx3 
 • kajot55_gość

  27.08.2010, 09:19

  remonty

  To jest kalkulacja remont bedzie drozej kosztowal niz wykonanie nowego .Wykonanie nowej konstrukcji zabezpieczonej w nowej technologii daloby gwarancje dluzszej eksploatacji i dostosowanie do dzisiejszych realiow.Nim by rozpoczeto remont wpierw by wykonano konstrukcje i w ten sposob remont trwal by dwa miesiace ,a nie pol roku ,majac w dalszym ciagu stara ,malo funkcjonalna konstrukcje ze zmeczonym materialem,znowu ograniczenia wysokosci,ciezaru przewozu.To moze w ramach remontu tylko malowac do zakrycia rdzy farba utrzyma pojazdy do czasu,pozniej moze utrzyma pieszych ,albo nie.Remont pol roku ,w takim czasie powstaje estakada na autostradzie z calym slimakiem.Z taka kalkulacja ten Urzad potwierdza dzialania urzednikow z czasu KOMUNY bo tez to oni jeszcze pracuja wciagajac na stanowiska urzednicze swoje dzieci ktorym przekazuja stare nawyki postkomuny .COZ PODATNIK ZAPLACI .NASTEPNY REMONT ZA CZTERY LATA A MOZE WCZESNIEJ >TRZMAJMY SIE ZA KIESZENIE.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx7.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.