Burza w internecie po wpisie byłego radnego. Poszło o strajk nauczycieli

Bartosz Kulas i jego wypowiedź... (fot. Tcz.pl & twitter.com/bogdan607/)
Tczew - Burza w internecie po wpisie byłego radnego. Poszło o strajk nauczycieli
Emocje wokół internetowego wpisu byłego radnego PO - Bartłomieja Kulasa - a obecnie nauczyciela. Wszystko po tym, jak na zawodowym forum zwrócił się w emocjonalnym wpisie do kolegów po fachu, którzy nie chcą wziąć udziału w strajku. Za swój wpis przeprosił - ale na Twitterze wylała się na niego fala hejtu, po tym jak jego wypowiedź została przytoczona bez wcześniejszego kontekstu.

Wszystko zaczęło się w środę - 20 marca - kiedy na facebooku - Bartłomiej Kulas, były miejski radny, działacz PO i KOD - a obecnie nauczyciel - napisał post. Wszystko miało miejsce w zamkniętej grupie - zrzeszającej nauczycieli.

- Od trzech dni próbuję napisać kulturalny post do nauczycieli łamistrajków. Próbowałem na cztery sposoby, ale zawsze usuwałem cały tekst, bo uznałem, że za dużo w nim inwektyw i prawdy kolącej w oczy. Dlatego postanowiłem, że zmieszczę się w trzech zdaniach - dwóch najłagodniejszych inwektywach i jednej prośbie - Nie obchodzą mnie Wasze dzieci piszące egzamin i Wasze kredyty Wy tchórzliwi egoiści. Jest mi za Was tak bardzo wstyd, że ma do Was tylko jedną prośbę. Odejdźcie natychmiast z zawodu nauczyciela, hańbicie nas. - czytamy w poście.

Po około godzinie wpis zniknął - Bartłomiej Kulas - jak sam tłumaczy - ochłonął - i go usunął, jednocześnie zamieszczając przeprosiny.

- Chciałbym bardzo przeprosić wszystkich, którzy poczuli się urażeni moimi słowami skierowanymi do nauczycieli-łamistrajków. Moje słowa napisane pod wpływem emocji, były niepotrzebne i niestosowne. - czytamy.

Jednak internet, jak to internet - nie zapomina - i m. in. na Twitterze zaczął krążyć wpis - ze screenem wpisu radnego - opatrzony podpisem, zawierającym tylko część wpisu Kulasa, bez informacji do kogo została skierowana wypowiedź:

- Jeden z organizatorów strajku nauczycieli, były członek PO a obecnie szef Tczewskiego KOD Bartlomiej Kulas: Nie obchodzą mnie wasze dzieci piszące egzamin.

Wpis udostępniło i polubiło kilkaset osób - a pod adresem byłego miejskiego rajcy posypało się wiele - delikatnie mówiąc - niepochlebnych komentarzy.

- Jeśli ktoś się poczuł urażony, jeszcze raz przepraszam. Nie chciałem nikogo obrażać - wpis został zamieszczony w emocjach. Muszę jednak wyjaśnić, że moja wypowiedź nie była skierowana do rodziców uczniów, ale do nauczycieli - którzy nie chcą brać udziału w strajku. Wykorzystywanie jej w innym kontekście to zwykła manipulacja. Post pojawił się w zamkniętych grupie na facebooku - skupiającej właśnie nauczycieli. Był bardzo emocjonalny - to część dłuższej dyskusji - wyrwanej z kontekstu - wykorzystywanej obecnie, by obrzydzić społeczeństwu środowisko nauczycielskie. Dodam też, że nie jestem obecnie związany ani z PO, ani z KODem. Co do wpisów osoby, która udostępnia mój wpis, to pisał już o niej m. in. portal natemat.pl - wyjaśnia nam Bartłomiej Kulas.


Skąd w kontekście dyskusji wzięli się "łamistrajkowie"? Otóż okazuje się, że na terenie części szkół pojawiły się kartki, w których nauczyciele są ostrzegani, że jeśli wezmą udział w strajku, poniosą konsekwencje finansowe, w postaci obniżenia pensji.

- Niestety, niektórzy dają się zastraszyć - i padają argumenty - nie biorę udziału w strajku, bo moje dziecko w tym roku zdaje egzamin, albo muszę spłacać kredyty. To wywołało moje emocje - bo jesteśmy teraz na takim etapie, że trzeba odłożyć na bok swój prywatny interes. Walczymy o coś więcej niż jedna wypłata - chcemy przywrócić godność zawodowi nauczyciela - podkreśla.

Dodajmy, że w szkołach trwają referenda strajkowe. Jeśli nauczyciele wyrażą taką wolę, na 8 kwietnia Związek Nauczycielstwa Polskiego zapowiada początek strajku i nie wyklucza, że nałoży się on na czas egzaminów. 10 kwietnia ma rozpocząć się egzamin gimnazjalny, a 15 kwietnia egzamin ósmoklasisty

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (47)
dodaj komentarz

 • -71

  Bartłomiej Kulas_gość

  22.03.2019, 10:09

  Przepraszam

  Przepraszam każdego kto poczuł się urażony moim wpisem. Był on napisany w emocjach, był niepotrzebny i niestosowny, a po zapoznaniu się z uzasadnioną jego krytyką, został szybko usunięty. Post był skierowany wyłącznie do nauczycieli-łamistrajków na zamkniętej facebookowej grupie nauczycieli i był częścią szerszej dyskusji, ale mimo wszystko raz jeszcze przepraszam. Bartłomiej Kulas.

  Odpowiedz
  IP: 153.19.xx1.xx2 
 • +13

  dd_gość

  22.03.2019, 10:35

  emocje

  Przez 3 dni te emocje chyba trwaly...

  Cytuj
  IP: 195.117.xx5.xx7 
  +11

  OR GA ZM_gość

  22.03.2019, 10:48

  MIAŁ

  PRZEZ 3 DNI

  Cytuj
  IP: 94.254.xx1.xx6 
  +26

  Ojciec _gość

  22.03.2019, 10:52

  Przepraszam?

  Jeśli zabijesz komuś szklankę, słowo Przepraszam nic nie pomoże. Kiedy protestowali policjanci, wielu "ekspertów" radzili im, by po prostu zmieniło zawód. Aż się prosi, żeby w tym wypadku napisać to samo... A potem przeprosić rzecz jasna.

  Cytuj
  IP: 37.47.xx2.xx8 
  +65

  kulas śmieszny człowieczek_gość

  22.03.2019, 11:11

  Chłop który jest zerem poucza innych ,kim ty jesteś żeby nauczycieli pouczać każdy ma swój rozum i robi jak chce.Widać że trochę władzy na dekiel uderzyło to można leczyć .Też będziesz chodził i memlał jak stary przed wyborami żeby tylko blisko koryta być ,ludzie pokazali ci gdzie jest twoje miejsce w szeregu i tego się trzymaj.Kolejny typ który pisze potem myśli ,kolejny po pieniaczu który nadal chce brylować .Przeprosiny możesz wsadzić sobie w buty.

  Cytuj
  IP: 109.207.xx5.xxx 
  +13

  kodipo_gość

  22.03.2019, 11:15

  kod i po to mi sie kojarzy z dziewionoooooo heheheheh komitet ochrony d**ywlasnej a nie zaslanianie demokracjio PatologiO

  Cytuj
  IP: 178.235.xx4.xx6 
  +2

  observeur_gość

  22.03.2019, 11:16

  Nie wiem co jest gorsze: to , ze jestes pan KODziarzem, czy to że srasz pan we własne gniazdo czy też to że masz pan rację o łamistrajkach. Swoją drogą "po strajkach" kolektyw nauczycielski powinien wyeliminowac oportunistów, bo przez takich zawsze bedzie słabo albo byle jak. Moim skromnym zdaniem oportunizm nie powinenem miec miejsca w bitwie o dobro kolektywu. Jak to się mówi, jedna zepsuta sliwak w sliwowicy zepsuje cała sliwowicę.

  Cytuj
  IP: 37.248.xx6.xx1 
  +16

  kik_gość

  22.03.2019, 23:49

  I Pan jest nauczycielem? wspaniały wzorzec tolerancji, demokracji i sposobu prowadzenia debaty publicznej daje Pan młodzieży. Cały cyrk wokół szantażu dziećmi sprowadza się do jednej rzeczy i nie pojmuję jak wykształceni ludzie, którymi przecież są nauczyciele tego nie mogą tego zrozumieć. Otóz szefowi ZNP czyli Panu Broniarzowi w tym roku kończy się kadencja, i musi robić cyrk by wybrano go na następną kadencję, bo to człowiek który jak w Misiu Barei z zawodu jest dyrektorem i do uczciwej pracy się nie nadaje. To co planuje zrobić ten człowiek to znęcanie się nad dziećmi! Co dzieci będa czuły, te obawy, ze nie zdały do następnej klasy! Dzieci tu sa zakładnikami! A za branie dzieci na zakładników powinno być więzienie!

  Cytuj
  IP: 84.38.xx2.xx2 
  -2

  Przem_gość

  23.03.2019, 12:01

  Kulas

  Panie Bartłomieju wystarczy pozwolić "wam" mówić.Tylko prawda jest ciekawa.Pozdrowienia i podziękowania dla nauczycieli,dziękuję za wasz trud.

  Cytuj
  IP: 188.146.xx8.xx8 
 • +8

  g_gość

  22.03.2019, 10:19

  Niedaleko pada jabłko...

  A tutaj w akcji ojciec Bartłomieja Kullasa, Jan Kullas... Konstytucja, konstytuacja :) Hipokryci!!!!! http://www.youtube.com/watch?v=Q6qGtlWd_BQ

  Odpowiedz
  IP: 198.98.xx9.xx0 
 • +12

  h_gość

  22.03.2019, 10:20

  KODziarze, POowcy wonnnn

  Cytuj
  IP: 198.98.xx9.xx0 
  -1

  PISIAKI_gość

  22.03.2019, 10:46

  ZAPISIAŁE

  TEŻ ZAPOMNIAŁEŚ DODAĆ

  Cytuj
  IP: 94.254.xx1.xx6 
  +10

  smile_gość_gość_gość_gość_gość

  23.03.2019, 23:46

  Bartuś nieodrodnym synek Jasia. Obaj mają ego rozdęte, a umysły pokurczone

  Cytuj
  IP: 84.38.xx7.xx9 
 • +18

  słoń_gość

  22.03.2019, 10:31

  Debil

  Zawsze wiedziałem, że to debil.

  Odpowiedz
  IP: 83.23.xx4.xx3 
 • +7

  Ona..._gość

  22.03.2019, 11:04

  oj...

  ...a cóż to za przywary intelektu oraz jakież to fakultety pozwalają, Szanownemu Panu, tak "autorytatywnie" wyrażać się o kimkolwiek?

  Cytuj
  IP: 37.47.xx6.xx8 
  +2

  Małpa_gość

  23.03.2019, 12:44

  Do słonia !!

  Ale z ciebie DZBAN !!!!!!

  Cytuj
  IP: 188.147.xx9.xx3 
  +1

  polak_gość

  25.03.2019, 23:17

  I takie dno uczy młodzież szok ,do łopaty tumanie razem z obibokiem starym który się tylko ślizga przez całe życie .Jak trzeba przed wyborami to się pokazuje wszędzie i mlaska wciskając wizytówki rodzina darmozjadów,takich tu w mieście można naliczyć dużo.

  Cytuj
  IP: 77.240.xx6.xx0 
 • +4

  Ona.._gość

  22.03.2019, 10:42

  ...kij w mrowisko...

  ...włożony przez Pana Kulasa musiał wywołać falę nieprzychylnych komentarzy ludzi niekoniecznie skłonnych do walki o własne prawa. Jeśli nauczyciele pragną zachować jakikolwiek szacunek do samych siebie, nie powinni oglądać się na innych, ponieważ tylko sami są w stanie poprawić własną sytuację. Nikt nie będzie za nich walczył! Istnieje wiele form nacisku na tę "dobrą zmianę" . Wszak należy brać przykład ze spryciarzy, jak chociażby ten nekrocelebryta z Gdańska, który na trumnie własnego ojca próbował ślizgać się do Ratusza. Gremialnie wystąpić z zawodu i założyć działalność gospodarczą w dziedzinie usług pedagogicznych. Zainkasujecie po 20 tys., a szkoły będą zmuszone wynająć Wasze usługi za duuuuużo większe pieniądze! Wielu tczewskich prawników chętnie posłuży Wam nieodpłatną pomocą prawno-radcowską!

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx6.xx8 
 • +9

  Zmielony Dżony_gość

  22.03.2019, 15:02

  nekrocelebryta? który na trumnie ojca próbował się ślizgać? co Ty bredzisz człowieku (może to zbyt wielkie określenie na Ciebie)? trumna tatusia spoczywa w ziemi już 9 lat wiec ogarnij się PeOwski łachu! bo jakos wzmianki o adamowiczowej, która startuje do europarlamentu, jak jeszcze ciało jej starego na dobre nie ostygło, nie widze...zresztą po co się produkuje na tym kodziarskim poralu, widać to po manipulacjach przy plusach i minusach która opcja jest tu popierana...

  Cytuj
  IP: 178.183.xx4.xx5 
  +1

  kik_gość

  22.03.2019, 23:57

  Jesli mówimy o nekromancji tfu nekrocelebrytach to obecnie największym jest obecna Pani Prezydent Gdańska Pani Dulkiewicz a drugą w kolejności kandydatka do europarlamentu zatroskana wdowa Pani Adamowicz.

  Cytuj
  IP: 84.38.xx2.xx2 
 • -7

  gosc_gość_gość

  22.03.2019, 11:33

  dziwne

  skoro ten pan nie jest juz radnym czyli nie jest osobą publiczną to czemu słuzy ten artykuł.Jego sprawa co sie pisze w internecie nawet nie zamierzam tego czytać.To jest obrzydliwe .W sumie ten człowiek ma chyba prawo pójsc z tcz do sądu i wolne sądy raczej orzekałyby na jego korzysc i wygrałby spore odszkodowanie.Chyba sięgneliscie bruku jesli chodzi o poziom.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx9.xx5 
 • +9

  Oli_gość

  22.03.2019, 21:45

  Pan Bartłomiej Kullas jest osobą publiczną gdyż jest nauczycielem. Wyroki WSA nie pozostawiają złudzeń.

  Cytuj
  IP: 84.38.xx8.xx0 
  +1

  gosc_gość_gość

  24.03.2019, 15:12

  czyli to polityka

  teraz sie okazuje,że to nauczyciel zaangażowany politycznie.I go demaskujecie czy reklamujecie ?prosze o podpowiedz jakie te intencje są z reklamą obu panów ,a to ojca a to syna ?

  Cytuj
  IP: 109.197.xx9.xx5 
 • +36

  No name_gość_gość_gość

  22.03.2019, 11:43

  Panie Bartku... Osobiście Pana nie znam-i nie żałuję :-) Jest Pan dorosłym człowiekiem i odpowiada Pan za swoje słowa i czyny :-), Dziękuję ,że tym oto tekstem Pan "zabłysnął" -wiem na kogo w przyszłości nie głosować :-) :-) :-) :-) :-) Tym oto przekazem udowodnił Pan kim są dla Pana ,Rodzice ,Dzieci...szczerze nikim :-), Dziękuję ,kurtyna :-) :-) :-)

  Odpowiedz
  IP: 37.248.xx3.xx8 
 • +23

  ss_gość

  22.03.2019, 12:24

  W końcu stało się jasne.

  Pokazał Bartłomiej Kulas swoją prawdziwą twarz.

  Odpowiedz
  IP: 91.212.xx2.xx0 
 • +23

  Observer_gość

  22.03.2019, 13:04

  Paradox

  Szef tczewskiego Komitetu Obrony DEMOKRACJI, odmawia prawa do wyrażania własnego zdania innym, którzy nie realizują jedynie słusznej idei Pana szefa. Czy to ma coś wspólnego z DEMOKRACJĄ? Chyba raczej nie! I tak oto bronią demokracji ludzie, którzy nie szanują demokracji i wolności wyboru! Gęby pełne frazesów i nic poza tym! Brak szacunku dla wolności wyboru i drugiego człowieka, niezależnie jakie idee i powody by mu przyświecały! Fałsz, obłuda i zakłamanie! Panu szefowi życzę autorefleksji.

  Odpowiedz
  IP: 46.170.xx4.xx9 
 • +23

  veder_gość

  22.03.2019, 14:31

  wstyd

  wstyd że taki człowiek jest nauczycielem całe szczęście moich dzieci nie uczy temu Panu podwyżka się nie należy i tyle

  Odpowiedz
  IP: 195.191.xx0.xx5 
 • +28

  JAN_gość_gość

  22.03.2019, 15:49

  x

  Panie Bartłomieju Kulas został pan radnym tylko dzięki głupocie wyborców bo pomylili pana z ojcem sam p nic nie osiągnął i nie masz moralnego prawa robić naciski na swoich kolegów odnośnie strajku

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx7.xx8 
 • +11

  trakin_gość_gość

  23.03.2019, 13:03

  ZA MŁÓDY

  Człowieku jesteś za młody aby pouczać starszych. Starszym należy się szacunek, nie nauczył mądry tata?

  Cytuj
  IP: 109.207.xx4.xx7 
 • +13

  leo_gość

  22.03.2019, 22:17

  kutas to jest ten sam syn tego samego kutasa co nigdy nic w Tczewie nie zrobił

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx2.xx5 
 • +14

  Rodzic_gość_gość

  23.03.2019, 11:37

  Żądam usunięcia tego pana z grona pedagogicznego Kto za?

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx3 
 • -4

  Fg_gość

  23.03.2019, 12:09

  Mozna wywalic wszystkich. Tylko skad brac naiwniakow co za 1,9 na rekke przyjda do pracy po studiach

  Cytuj
  IP: 109.197.xx8.xx4 
 • +9

  biskup_gość

  23.03.2019, 16:37

  pajacyk

  Witam, gdzie ten kod-owski pajacyk uczy/w jakiej szkole/ broń Boże nas od takich nauczycieli/po owocach ich poznacie/

  Odpowiedz
  IP: 168.1.xx6.xx2 
 • +1

  KONTEKST_gość

  23.03.2019, 16:51

  NIESTETY, dla tego młodego kodziarza (przecież nie nauczyciela !!!), cała wypowiedź -nie wyrwana z kontekstu, brzmi jeszcze gorzej !!! Taki "demokrata", a odmawia innym prawa do własnego zdania...mentalne dziecko broniarza ...BOŻE , CHROŃ DZIECI PRZED TAKIMI "nauczycielami" ! Łaskawe panisko, dwie NAJŁAGODNIEJSZE INWEKTYWY, dlaczego tylko dwie , i to najłagodniejsze ? przecież to "czarna reakcja" ! ...p.s żałuję , że broniarz nie spełni swej groźby z "brakiem promocji" ... byłyby to zapewne ostatnie dni tego komunistycznego złoga, "załatwili" by go rodzice i kadra akademicka pozbawiona dochodu z płatnych studiów ...

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx7.xx3 
 • +9

  Polak_gość

  23.03.2019, 16:53

  Patologia wśród nauczycieli.

  Ta osoba co nazywa się nauczycielem to nigdy nie powinna pracować w tym zawodzie.Gdzie oni byli jak rządziło Po i PSL jak zamrozili im płace.To jest zagrywka polityczna uczniowie w ogóle ich nie interesują dla mnie to powinno się pozwalniać dyscyplinarnie cwaniaków Jak nie chce im się pracować w szkolnictwie to do łopaty przekopać Mierzeję Wiślaną szybko nauczyli by się szanować pracę.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx1 
 • -1

  Polak_gość_gość

  24.03.2019, 21:47

  A ty tą mierzeje przekopujesz co dzień. Łopaty to ty na oczy nie widziałeś.

  Cytuj
  IP: 91.21.xx1.xx1 

  uczeń_gość_gość

  24.03.2019, 23:45

  A ci co przekopują - na ich miejsce! Do tablicy, uczyć matmy, fizy i chamii!!!

  Cytuj
  IP: 84.38.xx7.xx9 
 • +6

  Zainteresowa _gość

  23.03.2019, 18:18

  Hmm, Pan byl pod wplwem emocji piszac te dwa najlagodniejsze zdania....? Chyba piszac kilkakrotnie i wybierajac finalnie pare slow zdazyl sie Pan porzadnie zastanowic nad tym co chce napisac. Takie zachowanie jest karygodne, Pan jest pedagogiem?

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx3 
 • +2

  on gosc_gość_gość_gość_gość

  24.03.2019, 14:25

  :)

  Madry tata mil paluszki polamane przez uczni ZSZ PKP a ten osobnik Pan Bartlomiej powinien stracic prace od zaraz

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx4 
 • +2

  uczeń_gość_gość

  24.03.2019, 23:43

  Połamali mu jak miał 12 lat, wstrętni uczniowie, hahaha

  Cytuj
  IP: 84.38.xx7.xx9 
 • -1

  Polak_gość

  24.03.2019, 21:41

  "kod i po to mi sie kojarzy z dziewionoooooo heheheheh komitet ochrony d**ywlasnej a nie zaslanianie demokracjio PatologiO"

  No ty to 500+ na swoje dziesiecioro dzieci bierzesz PISz na temat a nie partie mieszasz . Sami napisali ze kiedyś był związany z Po i kod.

  Odpowiedz
  IP: 91.21.xx1.xx1 
 • fart_gość_gość_gość_gość

  24.03.2019, 23:42

  "Jesli mówimy o nekromancji tfu nekrocelebrytach to obecnie największym jest obecna Pani Prezydent Gdańska Pani Dulkiewicz a drugą w kolejności kandydatka do europarlamentu zatroskana wdowa Pani Adamowicz."

  Ok, ale zaraz po Kaczyńskim

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx7.xx9 
 • +2

  OBSERWATOR_gość_gość_gość

  25.03.2019, 08:55

  kulas

  KOCHANI I ZAPRACOWANI NAUCZYCIELE NALEŻY WAM SIĘ PODWYŻKA ALE PROPONUJĘ ABY PIENIĄDZE NA NIĄ BYŁY Z KOREPETYCJI ZA KTÓRE ( NIEUCZCIWY DOCHÓD ) WY TACY MORALNIE CZYŚCI OBYWATELE NIE ODPROWADZACIE PODATKU !!! PROPONUJĘ TAKŻE ABYŚCIE SPĘDZALI W SZKOŁACH TEN CZAS KTÓRY SPĘDZACIE W DOMACH NA ,,PRZYGOTOWYWANIU SIĘ " DO ZAJĘĆ ORAZ SPRAWDZANIU SPRAWDZIANÓW. TAK FUNKCJONUJE SZKOŁA W KRAJACH ZACHODNICH.

  Odpowiedz
  IP: 79.188.xx3.xx5 
 • +3

  ktoś_gość

  25.03.2019, 19:50

  Brak Słów

  Baranów bym Tobie nie dał paść a co dopiero dzieci uczyć, Łopaty tez bym nie dał, , Demokracja? Właśnie na tym polega że każdy ma prawo wyboru, strajkować albo nie, to ludzki wybór... Całe życie się ślizgałeś na tatusiu.. Co Ty wiesz o życiu byś człowieku miał harować do 67 to byś nie dał rady. Zapraszam jak wam źle do łopaty to się może w tych pustych głowach poprzewraca. Jak Taki ktoś może pracować w szkole, ciekawe kto mu to załatwił że studia skończył.

  Odpowiedz
  IP: 94.254.xx1.xx3 
 • ktoś_gość_gość

  25.03.2019, 19:51

  Brak Słów

  Baranów bym Tobie nie dał paść a co dopiero dzieci uczyć, Łopaty tez bym nie dał, , Demokracja? Właśnie na tym polega że każdy ma prawo wyboru, strajkować albo nie, to ludzki wybór... Całe życie się ślizgałeś na tatusiu.. Co Ty wiesz o życiu byś człowieku miał harować do 67 to byś nie dał rady. Zapraszam jak wam źle do łopaty to się może w tych pustych głowach poprzewraca. Jak Taki ktoś może pracować w szkole, ciekawe kto mu to załatwił że studia skończył.

  Odpowiedz
  IP: 94.254.xx1.xx3 
 • +1

  gosc_gość

  26.03.2019, 23:01

  strajk

  Jestescie nauczycielami to wytlumaczcie uczniom,ze mija 30 lat wolnej Polski i WSZYSCY POLITYCY ZAPOMNIELI o NAUCZYCIELACH!!! TO WSTYD ALE NIE POWOD,ZEBY TERAZ PROBOWAC NISZCZYC WSZYSTKICH,UCZNIOW i SYSTEM !!!! UCZNIOWIE POWINNI WYKOPAC TYCH nauczycieli ze szkoly,ktorzy wezma udzial w KAPRYSIE p.BRONIARZA !!! Wiecie ile zarabia p.Broniarz i ze w ZNP beda niedlugo wybory? Co to oznacza domyslamy sie wszyscy Pozdrowienia

  Odpowiedz
  IP: 79.216.xx3.xx2 
 • Karina_gość

  27.04.2019, 12:09

  Polityczny Strajk nauczycieli

  Nauczyciele zobaczą kwiatek na koniec roku jak świnia niebo i nie usłyszą słowa dziękuję.

  Odpowiedz
  IP: 83.30.xx4.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.