Dzisiaj w całym województwie kaskadowe kontrole prędkości

Prędkość, policja, kontrola
Tczew - Dzisiaj w całym województwie kaskadowe kontrole prędkości
W piątek, 22 marca, pomorscy policjanci prowadzą działania "Kaskadowy pomiar prędkości". Ich celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania prędkości.

Na terenie całego województwa spotkamy dzisiaj policyjne patrole, które wyposażone w ręczne mierniki prędkości oraz pojazdy nieoznakowane z wideorejestratorami, będą patrolowały pomorskie drogi. Celem działań jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania prędkości, egzekwowanie od kierujących stosowania się do ograniczeń prędkości, uświadomienie zagrożenia kierującym, jakie niesie za sobą nadmierna prędkość oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania wbrew obowiązkowi z pasów bezpieczeństwa.

-
Sposób prowadzenia działań powoduje, że po minięciu policyjnej kontroli, możemy spotkać następną. Przypominamy, że zgodnie z przepisami należy jeździć cały czas. Kierowcy mają niestety zwyczaj przyspieszania po przejechaniu obok punktu kontroli. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności. Mimo dodatnich temperatur w ciągu dnia, nie zapominajmy, że nadal mamy do czynienia z okresem przejściowym. Poranne drogi mogą być oblodzone i śliskie. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze jest jedną z najczęstszych przyczyn tragicznych zdarzeń drogowych. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej komendy.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +5

  Krystek_gość

  22.03.2019, 18:28

  ...

  To dzisiaj jeszcze więcej kierowców skorzysta z yanosika skoro info poszło :D

  Odpowiedz
  IP: 151.249.xx3.xx9 
 • +3

  Ja gość !!_gość_gość

  23.03.2019, 12:53

  Mieszane uczucia !!

  A czym oni dokonują tej kontroli prędkości - sprzętem który jest niezgodny z standardem UE , oraz kolejne pyt. czy kontrolujący mają stosowne uprawnienia ?!

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx9.xx3 
 • -3

  pysiu_misiu_gość

  23.03.2019, 18:21

  zapewniam Cię, że mają, jak nie wierzysz zapytaj

  Cytuj
  IP: 109.207.xx8.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA