Grupa chłopców natrafiła na minę przeciwpancerną w jednym z parków

Policjanci zabezpieczali niewybuch (fot. KPP Tczew)
Grupa chłopców natrafiła na minę przeciwpancerną w jednym z parków

zobacz galerię zdjęć: 1
W jednym z parków w Tczewie kilku chłopców znalazło niewypał przeciwpancerny, o czym natychmiast powiadomili tczewską policję. Na miejsce wezwano saperów z Elbląga, a do czasu ich przybycia znalezisko zabezpieczali mundurowi z Tczewa. Niewybuch został podjęty przez patrol saperski, a następnie przetransportowany w bezpieczne miejsce.

4 sierpnia br. około 15 policjanci z Tczewa zostali powiadomieni przez kilku chłopców, o znalezieniu przez nich niewybuchu. Miejsce znaleziska przez kilkanaście godzin zabezpieczali tczewscy mundurowi, do czasu przyjazdu saperów z jednostki wojskowej w Elblągu.

- Patrol saperski określił, że jest to kadłub miny przeciwpancernej z czasów II wojny światowej. Około 9.30 następnego dnia, został przez nich podjęty, a następnie przetransportowany w bezpieczne miejsce. Ponadto saperzy sprawdzili teren znaleziska, nie stwierdzając obecności innych niebezpiecznych materiałów. - mówi st. post. Małgorzata Górska z tczewskiej komendy.


Policjanci apelują, aby w przypadku znalezienia niewybuchu czy amunicji natychmiast powiadomić funkcjonariuszy. Niebezpiecznych materiałów nie można przenosić ani samemu zabezpieczać. Mimo wielu lat spędzonych głęboko w ziemi zachowują swoje właściwości wybuchowe.


- Pamiętajmy, że bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia dochodzące nawet do kilkuset metrów. - przestrzega policjantka.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • +10

  md_gość

  08.08.2022, 18:33

  Brawa dla chłopaków za rozwagę :)

  Odpowiedz
  IP: 5.180.xx1.xx2 
 • f_gość

  08.08.2022, 20:25

  kilkanaście godzin czekać na patrol saperski z elblaga ? Rozumiem, że patrol może być czasowo niedostępny, szczególnie, że zabezpiecza dosyć duży obszar. Jednakże kilkunastogodzinne oczekiwanie zdaje się być przesadą, szczególnie, że co do zasady każdy wojskowy powinien potrafić obchodzić się z tego typu znaleziskami. Wszak nie są one rozbrajane na miejscu, a jedynie podejmowane i bezpiecznie transportowane na poligon

  Cytuj
  IP: 109.197.xx8.xx4 
 • +6

  Anonim_gość

  08.08.2022, 18:50

  Gdzie

  Może napiszcie w jakim parku patrzeć pod nogi

  Odpowiedz
  IP: 188.33.xx2.xx1 
 • +3

  He_gość_gość

  08.08.2022, 20:57

  He

  Wygląda mi to na ul. Przemysława II

  Cytuj
  IP: 109.207.xx4.xx2 

  ja _gość

  10.08.2022, 22:39

  park

  To w naszym miescie jest wiecej parkow,znam tylko przy ul Kollataja,proszę o rozpiske bo chcialabym pospacerować ,posiedzieć ,powspominac,powzdychac .

  Cytuj
  IP: 83.20.xx3.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.