Urwane koła naczepy uderzyły w osobówkę. Dwie osoby w szpitalu

(fot. KPP Tczew)
Tczew - Urwane koła naczepy uderzyły w osobówkę. Dwie osoby w szpitalu
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na drodze krajowej nr 91. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że podczas jazdy samochodu ciężarowego z naczepy urwały się koła, które uderzyły w jadącego z przeciwka citroena. W wyniku tego zdarzenia 2 osoby z osobówki trafiły do szpitala. Mundurowi apelują o ostrożność na drodze i sprawdzanie stanu technicznego pojazdów.

W minioną sobotę (26 października br.) o godzinie 21.15 oficer dyżurny tczewskiej policji odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Rakowiec. Natychmiast na miejsce zostali wysłani policjanci z drogówki oraz służby ratownicze.

- Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 55-letni kierowca samochodu ciężarowego z naczepą jechał w kierunku Łodzi. Podczas jazdy urwały się dwa koła od naczepy, które uderzyły w jadącego z przeciwka citroena. W wyniku tego zdarzenia dwie osoby podróżujące samochodem osobowym trafiły z obrażeniami ciała do szpitala. Mundurowi rozmawiali ze świadkami tego zdarzenia. Technik kryminalistyki sporządził dokumentację fotograficzną i wykonał szkic sytuacyjny. Badanie alkomatem wykazało, że osoby kierujące pojazdami uczestniczącymi w zdarzeniu drogowym były trzeźwe. Z powodu uszkodzeń powypadkowych funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny od citroena. Wykonane na miejscu policyjne czynności pozwolą dokładnie ustalić szczegóły wypadku. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.

Funkcjonariusze apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność na drodze i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.


- Przed wyjazdem na drogi sprawdzajmy stan techniczny pojazdów, aby nie zagrażały one innym uczestnikom ruchu drogowego. - dodaje policjant.

Drukuj
Prześlij dalej