Rewitalizacja w toku

Nowe lampy zostały już zamontowane (fot. tcz.pl)
Tczew - Rewitalizacja w toku
Wiosna zagościła już na dobre i rozpoczął się ruch na ulicach tczewskiego Starego Miasta, a to nie tylko za sprawą spacerowiczów, ale również ekip, które wykonują działania rewitalizacyjne w rejonie najstarszej części Tczewa. Trwa m. in. wymiana lamp przy ulicy Jarosława Dąbrowskiego.

Prace rewitalizacyjne na tczewskiej starówce trwają już od kilku lat. Jeszcze pod koniec ubiegłego roku rozpoczęto kolejny etap przywracania dawnego blasku zaniedbanemu Staremu Miastu. W ramach robót wysłużoną nawierzchnię z polbruku m. in. na placu Hallera i ul. Krótkiej zastąpiono nowymi granitowymi płytkami. Teraz trwa wymiana staromiejskich lamp na stylowe latarnie. Oświetlenie ma pasować do charakteru najstarszej części Tczewa. Latarnie zamontowano już w ciągu deptaka przy ulicy Dąbrowskiego - teraz trwa wymiana na pozostałym odcinku ulicy. Jeszcze przed nadejściem lata na najczęściej odwiedzanych uliczkach tego rejonu miasta mają pojawić się stylizowane ławeczki, kwietniki i tzw. "pachołki" w starym stylu.

Dodajmy, że realizowane prace są związane z tworzeniem drogi widokowej - szlaku spacerowego, który prowadzi od od ul. Jarosława Dąbrowskiego, uliczkami Starego Miasta, ku Wiśle. Jest to jeden z trzech planowanych szlaków. W ramach prac m. in. na placu widokowym pomiędzy Wisłą a ulicą Zamkową pojawi się zbiornik wodny, który został umieszczony w prawdopodobnym obrysie istniejącej tam w średniowieczu baszty.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (10)
dodaj komentarz

 • +8

  hehehe

  15.04.2010, 08:29

  ...

  to jeszcze teraz zżuta na żarówki i jest git :)))

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +4

  Łukasz

  15.04.2010, 08:30

  Lampy

  a co się stanie ze starymi? Do ogródków przydomowych?

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +6

  mieczyslaw_gość

  15.04.2010, 08:39

  stare byly stare...

  a "znajomy" mial nowe, wiec ":wygral" przetarg ;) ktos je w koncu musial kupic. miasto dba o obywateli, daje im zarobic.

  Cytuj
  IP: 213.17.xx3.xx9 
  +6

  hehehe

  15.04.2010, 08:59

  ...

  trochi skrócą i albo do żyda, albo na posesje priv :)))

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • +1

  JIm Ortal_gość

  15.04.2010, 10:01

  ???

  "na placu widokowym pomiędzy Wisłą a ulicą Zamkową pojawi się zbiornik wodny, który został umieszczony w prawdopodobnym obrysie istniejącej tam w średniowieczu baszty" Prawdopodobnym? A urzędasy nie wpadli na pomysł, aby zrobić w tym miejscu badania archeologiczne? Przecież na starówce to obowiązek, aby przed każdą inwestycją zrobić takie badania. Kto jak kto, ale władze miasta powinny o tym pamiętać. Choć z drugiej strony po tym co zrobiono z nową ul. Żeglarską (albo raczej czego nie zrobiono), to po naszych włodarzach wszystkiego można się spodziewać.

  Odpowiedz
  IP: 79.190.xx7.xx4 
 • +3

  kasia_gość

  15.04.2010, 15:31

  Oczywiście dobrze, że coś się robi ale ciągle wstyd pokazać gościom naszą "starówkę" ...

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx2.xx9 
 • MIO

  15.04.2010, 17:35

  Lampki fajne. Tylko martwi mnie jedna rzecz. Dużo pisało się o prowadzeniu prac rozbiurkowych w celu ukazania widoku Wisły z pl. Hallera. Niestety nie było dane mi podziwianie Wisły z tegoż placu ponieważ uniemożliwiły mi to zaparkowane wszędzie samochody.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • -1

  moiz_gość

  15.04.2010, 20:00

  much ado about nothing

  wymiana lampek, a tyle hałasu... dzisiaj widziałem też pana Zdzicha, który grabił trawę - proponuję cyknąć mu fotkę i zrobić też niezły artykuł... satysfakcja czytelników gwarantowana:)

  Odpowiedz
  IP: 94.78.xx6.xx8 
 • -1

  Maxx

  15.04.2010, 22:23

  A w naszych miastach partnerskich też co 10~15 lat wymieniają na starówce nowe-stare oświetlenie uliczne za każdym razem arugmentując to rewitalizacją ?

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • mieczyslaw_gość

  20.04.2010, 21:48

  za pewne tak ;]

  my wymieniamy lampy na "ich", a oni na "nasze". a wszystko w ramach wspolpracy.

  Cytuj
  IP: 109.207.xx0.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.