Nowy projekt CKiS - pikniki rodzinne w różnych punktach miasta

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Nowy projekt CKiS - pikniki rodzinne w różnych punktach miasta
Zbliża się okres letni, więc powracamy z ofertą działań kulturalno - rozrywkowych w rożnych częściach miasta.. CKiS wybiera trzy lokalizacje i proponuje różnorodne działania, tak, aby każdy znalazł coś dla siebie!

Rodzinne pikniki to wspólna zabawa na świeżym powietrzu z masą atrakcji.

Będzie strefa animacyjna dla dzieci, kolorowe dmuchańce, pokazy, gry i zabawy przy muzyce, Zumba Kids, konkurencje sprawnościowe, quizy z nagrodami, spektakle teatralne oraz kameralne koncerty.

Szczegółowy plan działań:


19 czerwca 2022 godz. 14.00

Teren rekreacyjny przy fontannie, ul. Żwirki

W programie:

spektakl teatralny dla dzieci " Rycerz bez konia" w wykonaniu Teatru Barnaby
Holi - Święto Kolorów - godz. 16.00
animacje z kolorowa chustą
Zumba Kids + animacje taneczne
plenerowa fotobudka
quiz z nagrodami
ZaGRYFka Tczew, gra plenerowa Mölkky
darmowe dmuchańce
SPEKTAKL "RYCERZ BEZ KONIA" - TEATR BARNABY

Dawno, dawno temu, w jednym z najodleglejszych królestw, żył sobie rycerz bez konia... Tak, tak: rycerz bez konia. Powiecie: każdy rycerz ma przecież swojego konia! I będzie to poniekąd prawda: tylko że ten akurat nie miał. I bardzo był przez to nieszczęśliwy. Czy koń znajdzie rycerza? Czy rycerz znajdzie konia? Oto jest pytanie...


Scenariusz: Marta Guśniowska

Lalki: Robert Poryziński

Animacja: Marcin Marzec

Muzyka: Marcin Marzec

Teatr Barnaby - Teatr marionetkowy założony w 2014 roku w Gdańsku. Obecnie posiada cztery mobilne sceny lalek prezentujące dziewięć różnych spektakli, w tym "Czerwony Kapturek", "Kot w butach", "Tymoteusz wśród ptaków" " Legendy Gdańskie ". Założycielem i twórcą scen jest Marcin Marzec, aktor, reżyser i scenograf marionetkowy. Teatr Barnaby regularnie współpracuje z wieloma instytucjami kulturalnymi w całej Polsce i Europie.

17 lipca 2022 godz. 15.00

Teren rekreacyjny na Os. Staszica, ul. Stoczniowców

W programie:

spektakl teatralny "Podwórko Dyzia Piórko" w wykonaniu Teatr Qfer
koncert "Największe włoskie przeboje" - Angelica & Thomas Grotto
animacje z kolorowa chustą
gry i zabawa przy muzyce pt. "Balonowe szaleństwo"
plenerowa fotobudka
quiz z nagrodami
ZaGRYFka Tczew, gra plenerowa Mölkky
darmowe dmuchańce
SPEKTAKL "PODWÓRKO DYZIA PIÓRKO" - TEATR QFER


Dwaj miłośnicy zabaw podwórkowych; Dyzio Piórko i jego kompan
Zyzio Blaszka kłócą się, jaką bajkę opowiedzieć dzieciakom z podwórka.
Ponieważ Zyziowi nic się nie podoba, Dyzio postanawia sam przedstawić bajkę o "Rzepce". Prosi o pomoc dzieci z widowni.
Zyzio, bojąc się, że nikt nie będzie chciał się z nim kolegować, postanawia pomóc Dyziowi, grając na instrumencie.

Teatr Qfer - jedna z pierwszych, profesjonalnych inicjatyw teatralnych działających na terenie Trójmiasta. Współtworzą go Barbara i Grzegorz Gajewscy - małżeństwo aktorów lalkarzy.

Rozpoczęliśmy działalność w 1996 roku, chcąc mieć wpływ na kształt i formę przedstawień. Jesteśmy przekonani, że udało nam się stworzyć teatr radosny, rozśpiewany, "energetyczny" i przede wszystkim uczciwy wobec widza. Mocną stroną naszych spektakli jest muzyka. Sami ją komponujemy i dbamy, by warstwa tekstowa i muzyczna przedstawienia tworzyły spójną całość. Wykorzystujemy wszystkie techniki lalkowe. Współpracujemy z plastykami i pracowniami lalkarskimi.

14 sierpnia 2022 godz. 15.00

Teren rekreacyjny na Czyżykowie /Niecka/

W programie:

spektakl teatralny "Morskie opowieści" w wykonaniu Teatru Łata
koncert "Klasycznie z przytupem" - Gdańska Orkiestra Ogrodowa
animacje z kolorowa chustą
Zumba Kids + animacje taneczne
plenerowa fotobudka
sportowy challange z nagrodami
darmowe dmuchańce
Spektakl "Morskie opowieści"- Teatru Łata

"Morskie opowieści" to spektakl utrzymany w konwencji teatru ruchu, o lekkiej formie z wyraźnymi odniesieniami do slapstiku rodem z niemego kina.

Opowiada on historię pary bohaterów, którzy nie mogąc zaciągnąć się na żaden okręt postanawiają wziąć los we własne ręce i zbudować statek, na którym wyruszą w rejs. Jak to bywa na morskich szlakach - czekać ich tam będzie mnóstwo przygód. Nasi bohaterowie stoczą bitwę morską, będą musieli walczyć z żywiołem podczas burzy, stanąć oko w oko z groźną ośmiornicą aż wylądują na pozornie bezludnej wyspie...

Choć początkowe relacje między głównymi bohaterami nie należą do najbardziej udanych, to wspólne przygody zacieśniają ich więzi, co w finale kiełkuje prawdziwym uczuciem. Jest to więc spektakl nie tylko o odwiecznym pragnieniu i poszukiwaniu przygód ale i o znalezieniu prawdziwego skarbu jakim jest przyjaźń.

Teatr Łata - Założycielami "Teatru Łata" są Wioletta i Sławomir Dadej - twórcy niezależni, z teatrem związani od lat 90-tych.

Twórczość Teatru Łata zanurzona jest w nurcie physical theater, rzadko spotykanym w przestrzeni sztuki dla dziecka. Spektakle wyróżnia więc wyrazisty ruch, ekspresja i narracja prowadzona bez pomocy słów. Twórcom zależy aby otworzyć wyobraźnię dzieci i pokazać , że istnieje fascynująca przestrzeń dźwięku , obrazu i ruchu która niejednokrotnie mówi więcej niż wiele słów.

Zapraszamy serdecznie do wspólnej zabawy!

Wstęp wolny!

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +2

  .._gość

  13.06.2022, 10:18

  ..

  ...dlaczego tu się nic nie dzieje? po jaką cholerę miasto wywaliło kasę na coś z czego nie korzystamy?... tnij.tcz.pl/?u=d7b19f

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx2 
 • -3

  bubj_gość

  13.06.2022, 13:54

  Zróbcie lepiej porządny koncert nad Wisł

  Miała być Sanah i co? Zabrakło kasy? Tylko pikniki pod fontanną co tydzień potraficie organizować. Imprezy za 2 złote, lans i fajans.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx5.xx9 
 • +4

  ALE _gość

  13.06.2022, 15:24

  SANAH

  TO TEŻ FAJANS.

  Cytuj
  IP: 5.173.xx1.xx1 
 • +5

  Gosia_gość_gość

  13.06.2022, 14:04

  Super pomysł!

  Super pomysł. Tylko żeby mieszkańcy przyszli. Bo u nas to tylko biadolenie, ze nic się nie dzieje, że Tczew beee..., a jak coś się robi to narzekanie, że nie tak, nie to, nie siak i owak):)

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx4.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.