Skorzystaj z bezpłatnej mammografii

Mammografia
Skorzystaj z bezpłatnej mammografii
Kaufland wraz z partnerami - LUX MED i Geneva Trust - zapraszają mieszkanki województwa pomorskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym. W czerwcu na parkingach wybranych sklepów Kaufland pojawią się mobilne punkty badań mammograficznych. Mammobusy zaparkują również w miastach województwa pomorskiego, między innymi w Bytowie, Gdyni Obłużu, Lęborku i Słupsku. Z bezpłatnej mammografii w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi mogą skorzystać panie w wieku 50-69 lat.

Bytów, Gdynia, Gdynia Obłuże, Kościerzyna, Lębork, Słupsk i Tczew - to miasta, w których już w czerwcu panie będą mogły wykonać bezpłatną mammografię. Darmowe badanie przysługuje kobietom, które posiadają ubezpieczenie zdrowotne i nie chorowały do tej pory na raka piersi. Aby skorzystać z bezpłatnej mammografii, wystarczy zarejestrować się telefonicznie lub przez stronę internetową. Podczas rejestracji nastąpi weryfikacja pacjenta w systemie prowadzonym przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Swój udział w badaniu mogą zgłosić wszystkie kobiety spełniające kryteria programu, w tym pracownice sieci Kaufland.
Bezpłatną mammografię można wykonać co dwa lata. Wyjątek stanowią kobiety będące w grupie ryzyka - obciążone mutacją w obrębie genów BRCA1 lub BRCA2, które mogą wykonać badanie co dwanaście miesięcy. Coroczna darmowa mammografia możliwa jest też w przypadku stwierdzenia nowotworów piersi w rodzinie, na przykład u mamy, siostry lub córki. Aby zapisać się na badanie, należy zadzwonić pod numer 58 767 34 44 (Geneva Trust) lub 58 666 24 44 (LUX MED), w zależności od lokalizacji i daty badania. Szczegółowy "rozkład jazdy" mammobusów dostępny jest na stronie: Zaangażowanie społeczne | Kaufland.
W 2021 r. mammobusy zaparkowały na parkingach sklepów Kaufland ponad 1000 razy. Z bezpłatnego badania mammograficznego skorzystało aż 70 000 kobiet. W tym roku sieć ponownie zachęca do odwiedzania mammobusów, które pojawią się przy wybranych marketach Kaufland. W czerwcu mobilne punkty badań zaparkują w ponad 100 lokalizacjach.


Tczew - 23.06, parking Kaufland przy ul. Kwiatowej 17 - Geneva Trust

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • Różowy pra pra pra dziadek_gość

  13.06.2022, 09:51

  ....

  Tak, tak Zdrowie jest najważniejsze. Podobno jak się człowiek dużo śmieje pomagają endorfiny i ciekawe czy do Tczewa przyjedzie cyrk z Boyem Bójem i jego popisowym numerem wymachiwanie hakiem.

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx4.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.