Trwa nabór do służby w Morskim Oddziale Straży Granicznej

Straż graniczna (fot. MOSG)
Tczew - Trwa nabór do służby w Morskim Oddziale Straży Granicznej
Trwa nabór do służby w Morskim Oddziale Straży Granicznej. Szanse na przyjęcie w szeregi funkcjonariuszy ma każdy, kto pomyślnie przejdzie procedurę kwalifikacyjną. W tym roku na kandydatów czeka 60 miejsc.

Wymagania wobec kandydatów określone są w przepisach prawa. Służbę w Straży Granicznej może pełnić osoba posiadająca wyłącznie obywatelstwo polskie, która w dniu przyjęcia do służby nie przekroczyła wieku 35 lat. Po ślubowaniu w Komendzie Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku nowi strażnicy graniczni wysyłani są na ośmiomiesięczne szkolenie, a po nim rozpoczynają normalną służbę w swoich macierzystych jednostkach.

Postępowanie kwalifikacyjne podzielone jest na dwa etapy. W pierwszym komisja rekrutacyjna sprawdza kompletność dokumentów złożonych przez kandydata i przeprowadza z nim rozmowę kwalifikacyjną. Kandydat do służby wysyłany jest również na badanie psychologicznie oraz psychofizjologiczne, czyli tzw. wariograf.


Drugi etap postępowania kwalifikacyjnego odbywa się w jednym z ośrodków szkolenia Straży Granicznej. Kandydaci rozwiązują tam testy z wiedzy ogólnej i wybranego języka obcego, przechodzą egzamin ze sprawności fizycznej i rozmowę kwalifikacyjną. Po pozytywnym zaliczeniu kandydaci wysyłani są na komisję lekarską, która ustala ich zdolność do służby.

Osoby chętne do pracy w Straży Granicznej będą mogły spróbować swoich sił w wielu dziedzinach, między innymi jako eksperci do spraw fałszerstw dokumentów, specjaliści do spraw migracji, członkowie załóg jednostek pływających czy choćby przewodnicy psów służbowych. Służba w Straży Granicznej to również możliwość współpracy międzynarodowej, tak jak to się dzieje w przypadku Wspólnej Polsko - Niemieckiej Placówki w Pomellen, skąd codziennie wyruszają patrole złożone z polskich pograniczników i niemieckich policjantów. To także szansa na udział w misjach zagranicznych np. w Macedonii, Grecji czy Włoszech, dokąd regularnie jeżdżą funkcjonariusze polskiej Straży Granicznej.

Dokumenty rekrutacyjne można składać w Komendzie MOSG w Gdańsku lub najbliższej miejscu zamieszkania placówce Straży Granicznej. Szczegółowe informacje oraz wzory dokumentów można znaleźć na stronie internetowej www.morski.strazgraniczna.pl . Informacje na temat rekrutacji udzielane są też pod numerem telefonu 58/5242424.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • +3

  Eror _gość

  09.09.2019, 14:08

  Odradzam

  Odradzam służbę w SG jeśli już to lepiej wojsko. Dymasz ale przynajmniej wiesz za co.

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx9.xx1 
 • -1

  Dawid _gość

  09.09.2019, 21:29

  Odp

  Ale ją nie chcę dymać w ogóle ale w h** kasy zarobić......

  Cytuj
  IP: 46.134.xx9.xx6 
 • +5

  Billy jeans _gość

  09.09.2019, 14:16

  Źle wspomnienia z SG

  Jeśli ktoś bardzo bardzo nie musi to nie polecam służby w straży granicznej. Będziesz tyral 25 lat światek piątek czy niedziela a na koniec kariery zobaczysz że niczego się nie dorobiles a życie uciekło. Dostaniesz uścisk ręki prezesa pamiątkowy dyplom i kopa za bramę. Generalnie nie polecam

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx9.xx1 
 • -5

  A_gość

  09.09.2019, 14:54

  Sg

  To szmugiel niemowląt do Niemiec

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx9.xx1 
 • +6

  Qqrrzz_gość

  09.09.2019, 17:18

  Bardzo nie polecam

  Wykorzystywanie mobbing zastraszanie robota w piątek świątek i niedzielę a to wszystko za marne grosze i teksty w stylu może pan pani się zwolnić

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx7.xx8 
 • +1

  Heniek z boru_gość

  09.09.2019, 19:32

  Praca bez perspektyw

  MOSG to oddział w SG wyjątkowo zacofany. Nazwa morski może się kojarzyć z morzem jednak jednostki ,,morskie" oddziału to wysłużony złom. Ludzie bez szkoleń, uprawnień do pływania, a wszystko dzięki tępakom, kt?rym się wydaje , ze to nadal prl. My?lą dziśi teraz, a nie na kilka lat do przodu. Sprzet stary, bez serwisu, nowe samochody , jednostki pływające bez ac, brak płatnych nadgodzin( bo robią wszystko aby ich nie płacić), interpretacja przepis?w aby czasem funkcjusz nie miał zbyt dobrze, awanse pań z oddziału , ktore nawet granicy nie widziały, list komendanta o tym , ze funkcjusze z 10,15 letnim stażem sa nie rokujący, pensje głodowe ,ze każdy musi dorabiać, ciągłe straszenie, ze pozwolenia na robote nie dostanieszz itp...to powoduje,ze już w styczniu , lutym wszyscy powiemy sajonara. Ta firma przestała być atrakcyjnym miejscem pracy.

  Odpowiedz
  IP: 89.229.xx5.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.