Pola Nadziei 2021 na Pomorzu. Trwa wirtualna kwesta na rzecz pomorskich hospicjów

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Pola Nadziei 2021 na Pomorzu. Trwa wirtualna kwesta na rzecz pomorskich hospicjów
Pomocy można udzielić biorąc udział w wirtualnej zbiórce na rzecz pomorskich hospicjów. Akcja potrwa do 2 maja. Odważni niech wezmą udział w challenge'u. W piątek, 23 kwietnia wystartuje marszobieg Żonkilowa droga, a w niedzielę, 25 kwietnia internetowa telewizja Pola Nadziei na Pomorzu TV pokaże, jak hospicja wspierają chorych i ich rodziny.

Z powodu pandemii zbiórki odbywają się on-line. Jednak tradycyjne skarbonki Pól Nadziei będzie można znaleźć też w firmach, sklepach oraz parafiach.

Czym są Pola Nadziei?


To wiosenna akcja organizowana w wielu miastach Polski, w tym w Trójmieście, Tczewie i Pucku. Chodzi o uzyskanie finansowego wsparcia hospicyjnej opieki nad nieuleczalnie chorymi dziećmi i dorosłymi. Ważny jest też cel edukacyjny i wspólnotowy: propagowanie idei wolontariatu, otwarcie serc i oczu na potrzeby osób cierpiących.


- Pola Nadziei to czas, kiedy pochylamy się z pokorą nad sensem życia, gdy śmiertelna choroba dotyka drugiego człowieka, a w szczególności kogoś bliskiego - mówi Małgorzata Bałkowska, prezes Fundacji Pomorskie Hospicjum dla Dzieci. - Z własnego doświadczenia wiem, jakie to trudne i wymagające pozwolić odejść komuś bliskiemu i sprawić, aby odbyło się to z poszanowaniem godności, bez bólu i cierpienia. Pola Nadziei to też czas, kiedy radośnie idziemy z żonkilami w dłoniach. Mówimy światu, jak ważna jest opieka paliatywna, informujemy i prosimy o wsparcie działalności hospicjów, o wsparcie opieki nad śmiertelnie chorymi dziećmi i dorosłymi. Mówimy też, że bez Was - wolontariuszy, darczyńców, ludzi dobrej woli - ta opieka byłaby niemożliwa. W tym roku Pola Nadziei dla mnie osobiście to czas wdzięczności. Właśnie za opiekę hospicyjną nad najbliższymi mi osobami i nade mną. Ogromnie za to wszystko dziękuję - wyjaśnia Bałkowska.

Komu można pomóc?

Dochód zebrany podczas Pól Nadziei na Pomorzu wesprze działalność: Fundacji Hospicyjnej prowadzącej Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, Fundacji Hospicjum Pomorze Dzieciom, Fundacji Pomorskie Hospicjum dla Dzieci, Domu Hospicyjnego Caritas im. św. Józefa w Sopocie, Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Faustyny w Sopocie, Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni wraz z Domem Hospicyjnym dla Dzieci Bursztynowa Przystań oraz Stowarzyszenia Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio.

Jak wpłacić darowiznę dla hospicjów?

Zbiórki będą prowadzone on-line:

na stronie akcji Pola Nadziei na Pomorzu (okienko do wpłat),
na portalu zrzutka.pl ,
poprzez skarbonkę Pola Nadziei na Pomorzu 2021 na Facebooku
Ponadto, można wrzucić datek do skarbonek, które znajdują się w różnych miejscach m.in. firmach, sklepach oraz parafiach.

Włącz Pola Nadziei na Pomorzu TV

W niedzielę, 25 kwietnia pierwszy program wyemituje telewizja Pola Nadziei na Pomorzu TV. Współtworzony przez 7 pomorskich hospicjów kanał pokaże, na czym polega opieka hospicyjna, jak wygląda troska o pacjentów i codzienne działanie. W jej programie nie zabraknie też energetycznych koncertów i rozmów z ciekawymi ludźmi. Dla widzów zagrają m.in. Adam Kalinowski, finalista programu The Voice of Poland oraz grupa wokalno-taneczna Da Capo al Fine. Telewizja będzie nadawać przez stronę Pola Nadziei na Pomorzu. Znajdziesz ją także na kanale YouTube

Maszeruj dla hospicjum

Osoby, które lubią aktywność fizyczną, mogą uczestniczyć w marszobiegu Żonkilowa droga. Sportowa akcja potrwa od godz. 9.00 rano 23 kwietnia do północy 25 kwietnia. Każdy może wziąć w niej udział. Można wystartować z dowolnego miejsca. Jedynym warunkiem jest wcześniejsza rejestracja i wpłata symbolicznej opłaty wpisowej, która wynosi minimum 10 zł. Można wpłacić więcej, bo cały dochód z marszobiegu zostanie przekazany na Pola Nadziei Zachęćcie rodzinę i przyjaciół do wspólnej aktywności. Regulamin i rejestracja zapisów dostępne są na stronie Fundacji Przytulny Domek.

Podejmiesz wyzwanie?


Trwa również challenge na Facebooku. Zadanie jest proste. Wystarczy zrobić zdjęcie lub filmik z żółtym motywem, w treści posta nominować trzy osoby, firmy lub organizacje, dopisać hasztag #polanadzieinapomorzu oraz wpłacić choćby drobną kwotę na numer konta 66 1540 1098 2001 5562 4727 0012 z dopiskiem Pola Nadziei na Pomorzu.

Drukuj
Prześlij dalej