Remont Stoczniowców. 5 ofert, wszystkie przekraczają budżet

Remont drogi (fot. zdm.waw.pl)
Tczew - Remont Stoczniowców. 5 ofert, wszystkie przekraczają budżet
Zakład Usług Komunalnych analizuje oferty, które wpłynęły w przetargu na przebudowę ulicy Stoczniowców. Wszystkie są droższe niż budżet, który pierwotnie założyło miasto.

I etap obejmuje ok. 400-metrowy odcinek od skrzyżowania z ul. Okrętową do skrzyżowania z ul Pionierów. W zakres prac wchodzi m.in. przebudowa nawierzchni, przebudowa skrzyżowań ul. Stoczniowców z ul. Okrętową i ul. Pionierów, budowa chodników i zjazdów. Przebudowane zostaną instalacje wodociągowe, sanitarne, sieć telekomunikacyjna, energetyczna, oświetlenie.

- Otworzyliśmy oferty, które wpłynęły na przetarg dotyczący I etapu remontu ul. Stoczniowców na Os. Staszica. Zgłosiło się 5 firm, które zaproponowały ceny od prawie 2,3 do 2,6 mln zł, więc trochę brakuje do tego, co zaplanowaliśmy (2,1 mln zł). Na razie analizujemy oferty. - informuje na portalu społecznościowym prezydent Tczewa, Mirosław Pobłocki.

W tym roku ma też ruszyć inna ważne inwestycja na osiedlu Staszica. Ponad milion złotych ma kosztować budowa ciągu pieszo-jezdnego z oświetleniem na Retmańskiej. Inwestycja pozwoli na połączenie osiedla z mostkiem na kanale Młyńskim, przez który można bezpośrednio dotrzeć na osiedle Zatorze i dalej na dworzec, czy Nowe Miasto. Od działek do mostku będzie to ciąg pieszo-rowerowy, a dalej - w kierunku osiedla Staszica będzie możliwy ruch samochodowy. Przetarg jest planowany w pierwszej połowie roku.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +2

  Drokbut_gość

  23.04.2021, 08:36

  inspektorem będzie sami wiecie kto...

  dzieje sie w państwie duńskim, egon znowu wygrywa

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx1.xx6 
 • +1

  G._gość

  23.04.2021, 10:58

  Co dalej

  A gdzie reszta osiedla? Zostały nam 3 niewyremontowane ulice, a ostatnie jakiekolwiek prace były prowadzone w 2012 roku przy remoncie Spółdzielczej. Na drugiej części Stoczniowców i na Partyzantów można zgubić koło. Na Nizinnej lepiej jechać po skosie wałem niż po wystających płytach. Jakie są kryteria wyboru drogi do remontu? Liczba mieszkańców? Na 400m odcinku, który ma zostać wyremontowany mieszka kilka razy mniej osób niż na reszcie zaniedbanych dróg. Jeśli chodzi o szkołę to zrobiono im ładny wjazd od strony Spółdzielczej.

  Odpowiedz
  IP: 155.133.xx2.xx5 
 • tczewiak_gość

  23.04.2021, 15:03

  Remont stoczniowców

  Zapomniałeś dodać ulicę Okrętową oraz flisaków

  Cytuj
  IP: 83.8.xx8.xx0 
 • +4

  aja_gość

  23.04.2021, 13:43

  do remontu wybrano

  najmniej zniszczony odcinek drogi na Abisynii. Niektóre ulice na tym osiedlu wogóle nie mają nawierzchni. Te co mają - to można koła urwać

  Odpowiedz
  IP: 83.8.xx7.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.