Masz konto na PUE? Zaloguj się

Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) w Tczewie (fot. tcz.pl)
Tczew - Masz konto na PUE? Zaloguj się
Od stycznia 2018 r. wejdzie w życie e-składka, w ramach której płatnicy będą mieli jeden indywidualny rachunek bankowy, na który będą opłacać wszystkie składki. Oznacza to, że zamiast czterech przelewów wystarczy jeden. To nie tylko oszczędność czasu ale także niższe koszty obsługi płatności. W związku tymi zmianami pomorskie Oddział ZUS będą informowały płatników o nadanych numerach rachunków.

O nadanym numerze rachunku w pierwszej kolejności będą informowani płatnicy składek posiadający konto na PUE. Aby w przyszłości skutecznie zostać poinformować o nadanym indywidualnym rachunku bankowym, potrzebnym do regulowania zobowiązań wobec ZUS, klienci którzy posiadają profil na Platformie Usług Elektronicznych, ale nie korzystali z niego regularne powinni zalogować się pod adresem https://pue.zus.pl/portal/logowanie.npi.

- Osoby, które nie mają jeszcze konta na Platformie Usług Elektronicznych zachęcamy do jego założenia. Dzięki PUE w każdej chwili można sprawdzić swoje dane zapisane na indywidualnym koncie ZUS, śledzić stan swoich spraw, a także rezerwować wizyty w Zakładzie w dogodnym dla siebie terminie. - mówi Krzysztof Cieszyński, rzecznik gdańskiego oddziału ZUS.


Sonda - odpowiedz na pytanie

Jak Ci się żyje w mieście Tczew?

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +7

  Kelthuy_gość

  17.05.2017, 00:30

  Napiszcie jak wyjść z zus

  Po co marnować ciężko zarobione pieniądze na ten syf.

  Odpowiedz
  IP: 95.160.xx3.xx5 
 • +1

  dfgh_gość

  17.05.2017, 09:33

  Bardzo łatwo wystarczy wyjechać zagranice . Też nie zamierzam utrzymywać osób co po 15 latach pracy sa na emeryturze . Kto głupi to niech haruje na ten syf za te marne grosze

  Cytuj
  IP: 83.25.xx0.xx4 
 • koloolo_gość

  17.05.2017, 17:43

  To pozwolę sobie na pytanie, czy w związku z powyższym zmniejszy się również liczba urzędników ZUS lub czy będą mieli obcięte pensje tak, żeby mogli przeżyć za głodowe wynagrodzenia? No skoro nowa usługa ma oszczędzić czas i koszty obsługi rachunków.

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx0.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.