Polacy oceniają obsługę w urzędach. ZUS na czele

Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) w Tczewie (fot. tcz.pl)
Tczew - Polacy oceniają obsługę w urzędach. ZUS na czele
CBOS zapytał Polaków o jakość obsługi w urzędach. Zakład Ubezpieczeń Społecznych oceniany jest najlepiej. W pięciostopniowej skali otrzymał aż 4,4 punkty.

W szczegółowych kategoriach ZUS również wypadł najlepiej. Aż 64 proc. respondentów było zadowolonych, że ich sprawa w ZUS została załatwiona "od ręki". Prawie wszyscy badani (96 proc.) stwierdzili, że obsłużono ich w Zakładzie prawidłowo i rzetelnie , a 87 proc. stwierdziło że poświęcono im dostatecznie dużo czasu i uwagi. Aż 93 proc. respondentów bardzo wysoko oceniło kompetencje pracowników ZUS.

- Porównywalne dane sprzed pięciu i dziesięciu lat świadczą o poprawiającej się jakości obsługi. - mówi Krzysztof Cieszyński, rzecznik gdańskiego oddziału ZUS.


Sondaż "Polak w urzędzie" przeprowadzono na reprezentatywnej, losowej próbie dorosłych mieszkańców Polski, liczącej 1016 osób. Ankietowani oceniali obsługę w urzędach powiatowych, urzędach gminy/miasta/dzielnicy, Urzędzie Skarbowym, Ośrodku Pomocy Społecznej, Urzędzie Pracy i ZUSie. Najgorzej ankietowani ocenili Urzędy Pracy.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • +14

  kik_gość

  03.01.2018, 10:15

  To teraz proponuję sondaż "Polak podatnik" i sobie wtedy wyjaśnimy co Polacy naprawdę myślą o urzędach. O szkoleniach w 4gwiazdkowych SPA jak to lubi sobie robić Tczewskie Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta! Z naszych podatków zadki w basenach moczą! Niech za własne jeżdzą wystarczy, że w godzinach pracy po zakupy łażą!

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx2.xx2 
 • -16

  pinokio_gość_gość_gość

  03.01.2018, 10:35

  Widzę zadzdosc pewnie starasz się wsadzić swoją Du.. Na stołek w UM i w Starostwie a ci przy korycie muszą cię olewać

  Cytuj
  IP: 37.248.xx5.xx2 
  +10

  kik_gość

  03.01.2018, 13:39

  do pinokio

  Nigdy w życiu, jestem na swoim i brzydzę się życia za cudze. Ale widać takie myślenie jest Ci obce, według Ciebie jeśli się z czymś nie zgadza to jest to zemsta za to, ze nie jest się przy korycie. Wystawiłeś samemu sobie bardzo słabe świadectwo.

  Cytuj
  IP: 84.38.xx2.xx2 
  +3

  yhy_gość

  04.01.2018, 08:57

  do kik

  Ja pracuje w urzędzie (nie powiem którym) już 10 lat. Na szkoleniu byłem z 5 lat temu. Było to szkolenie 1dniowe w 3gwiazdkowym hotelu w Gdańsku z przerwą kawową(tj.bez obiadu). Te szkolenia w spa to tylko dla szefostwa tj.lokalnych polityków a nie szeregowych urzędników. PS. sugestia że jako urzędnik żyję za cudze to chamstwo. Lekarz w publicznym szpitalu też żyje za cudze??? Spróbuj ogarnąć kilkadziesiąt tysięcy decyzji (pozwoleń, koncesji, świadczeń typu dodatek miesz.), zamówienie publiczne, organizacje szkół publ. a wszystko okraszone poczuciem odpowiedzialności prawnej za kasę równą tej, którą zarabia kasjerka w lidlu.

  Cytuj
  IP: 109.197.xx6.xx1 

  kik_gość

  04.01.2018, 13:47

  do yhy

  Czyli potwierdzasz, ze naczalstwo Twoje wozi zadki za publiczne pieniądze po 4gwiadkowych SPA. Bardzo cieszy mnie głos urzędnika, który to potwierdza, bo ludzie w to nie wierzą. Nie przeczę, ze masz dużo pracy, tyle że ja neguję konieczność tej pracy. Uważam, ze hydra urzędnicza dławi wzrost gospodarczy i wrodzoną przedsiębiorczość Polaków, uwazam że mamy straszliwy przerost biurokracji, praca urzednicza jest powielana, nieergonomiczna i do tego zbędna. I na tym polega problem.

  Cytuj
  IP: 84.38.xx2.xx2 
 • +4

  heh _gość

  03.01.2018, 17:49

  Sumienny wspaniały przyjazny najwyższy z najwyższych robiący wszystko dla siebie żeby okraść Ciebie kochany zusiku spłoniesz na stosiku

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx6.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA