Zostań Mikołajem dla dzieci chorych na mukowiscydozę

(fot. mat .prasowe)
Tczew - Zostań Mikołajem dla dzieci chorych na mukowiscydozę
Gry, zabawki, książki, sprzęt sportowy, słodycze, kosmetyki oraz środki medyczne - to prezenty, które wywołują uśmiech na twarzy dzieci chorych na mukowiscydozę. Na upominki czeka ponad 180 podopiecznych Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą Oddział w Gdańsku. Akcja "Zostań Mikołajem" ruszyła po raz kolejny!

Mukowiscydoza jest nieuleczalną, genetyczną chorobą, która wyniszcza organy wewnętrzne, zwłaszcza płuca i układ pokarmowy. Leczenie polega na nieustannej fizjoterapii i antybiotykoterapii pomagającej usunąć zalegający w organizmie śluz. Życie chorych to codzienne, wielogodzinne inhalacje, czasochłonna rehabilitacja oddechowa, przyjmowanie dużej ilości bardzo drogich leków
i wielokrotne hospitalizacje w ciągu roku. Mukowiscydoza uwarunkowuje całkowicie życie chorego oraz jego najbliższego otoczenia, nie tylko poprzez konieczność stałej opieki i fizjoterapii, ale także ogromne koszty leczenia, które dają szanse na lepsze i dłuższe życie.

Prezenty trafią do 180 podopiecznych

Oddział Gdański Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą działa już ponad 20 lat. Swoją opieką obejmuje ponad 180 osób. Wspiera również ich rodzeństwo i rodziny. Organizacja mieści się na terenie Szpitala Dziecięcego Polanki, gdzie chorzy na mukowiscydozę nawet kilka razy w ciągu roku przebywają na hospitalizacji.

- Bardzo zależy nam, aby w tym trudnym czasie pełnym niepewności i izolacji podarować naszym podopiecznych odrobinę radości. Dlatego z całego serca zachcemy do wsparcia akcji "Zostań Mikołajem". Wierzymy, że dzięki darczyńcom uda się przygotować wspaniałe prezenty, które sprawią, że Święta naszych podopiecznych będą szczęśliwe i niezapomniane. Każde wsparcie jest nieocenione, gdyż dodaje naszym podopiecznym otuchy i pokazuje, jak ważna jest ludzka życzliwość. - mówi Małgorzata Cieślak , koordynator akcji.


Izolacja, maseczki i dezynfekcja

Czas pandemii Covid-19 pokazuje, jak trudna jest codzienność podopiecznych Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą Oddział w Gdańsku. Izolacja, dezynfekcja i maseczki są nieodłącznym elementem ich życia. Chorzy na mukowiscydozę całe życie funkcjonują tak, jak my w czasie pandemii. Wbrew pozorom, to "dzięki" pandemii łatwiej wytłumaczyć innym, jak wygląda ich życie z chorobą.

- Nasze funkcjonowanie podczas pandemii to dla nas czas zamknięcia i jeszcze większej izolacji. Kontakty z bliskimi ograniczamy do minimum. Wiem, że to trudny czas dla wszystkich, ale jako mama dziecka chorego przewlekle, martwię się jeszcze bardziej i muszę zachować szczególną ostrożność w życiu codziennym. - wyjaśnia Ola ,mama 3 letniego Rocha chorującego na mukowiscydozę.

Jak możesz zostać Mikołajem?:

Przygotowując paczki świąteczne zawierające najpotrzebniejsze artykuły z listy dostępnej na http://muko.gda.pl/zostan-mikolajem-4/
Na paczki stowarzyszenie czeka do 8 grudnia pod adresem: Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą Oddział w Gdańsku ul. Polanki 119,80-308 Gdańsk (budynek nr 5 na terenie Szpitala Dziecięcego Polanki) lub wpłacając darowiznę na konto: Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą Oddział w Gdańsku: 26 1160 2202 0000 0000 5464 4607 Bank Millennium S.A., Tytułem: Zostań Mikołajem.

Z zebranych podarunków Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą Oddział w Gdańsku przygotuje paczki, które tuż przed Świętami dotrą do domów ich podopiecznych.

- Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączą się w akcję "Zostań Mikołajem" za zaangażowanie, wrażliwość i otwarte serce na potrzeby chorych. - dodaje Małgorzata Cieślak, koordynator akcji.

Drukuj
Prześlij dalej