Wsparcie dla wspierających. Pomorskie spotkania on-line dla osób pomagających uchodźcom

(fot. mat. prasowe)
Wsparcie dla wspierających. Pomorskie spotkania on-line dla osób pomagających uchodźcom
Rozpoczyna się kolejny cykl spotkań on-line dla osób zaangażowanych we wsparcie uchodźców. Organizatorzy oferują porcję wiedzy, wsparcie psychologiczne i zapraszają do wspólnej refleksji o mądrym, długoterminowym pomaganiu i budowaniu wielokulturowych społeczności. Spotkania odbywają się na platformie zoom. Organizują je Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego oraz Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot w ramach projektu Europejska Platforma Integracji Miast (EPIC). Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

"Pomorskie spotkania on-line - wsparcie dla wspierających" mają pomóc w budowaniu dobrych relacji z nowymi mieszkańcami naszego regionu przy jednoczesnej trosce o siebie, swoje potrzeby i wartości. Po pierwszym cyklu spotkań, który odbył się między kwietniem, a czerwcem, przed nami kolejna tura stworzona w oparciu o rozpoznane potrzeby i problemy.

- Zachęcamy do udziału wszystkie osoby będące w kontakcie z osobami uciekającymi przed wojną, m.in. wolontariuszy, pracowników socjalnych i instytucji kultury, osoby goszczące uciekających w swoich domach oraz wszystkich zainteresowanych pogłębianiem wiedzy na tematy: traumy wojny, psychicznej odporności, pierwszej pomocy w sytuacji paniki, radzenia sobie z lękiem i przeciwdziałania wypaleniu - mówi Hanna Hakiel, psychoterapeutka prowadząca webinary i udzielająca wsparcia.


Spotkania zostały podzielone na 3 tematyczne bloki:

Oferta 1 - Otwarte wykłady i warsztaty pomagające pogłębić wiedzę na temat traumy i zdobyć umiejętności niezbędne w procesie wspierania
Oferta 2 - Wsparcie dla osób pracujących z dziećmi i młodzieżą doświadczającą traumy wojny i przymusowej migracji
Oferta 3 - Wsparcie "na żądanie" - konsultacje dla mieszkańców, a także pracowników i wolontariuszy pomorskich instytucji którzy angażując się w pomoc uciekinierom

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +2

  qq_gość

  20.09.2022, 10:20

  "...Wsparcie dla wspierających..." nie długo będą kredyty lub pożyczki dla ludzi co juz maja pożyczki...pomoc dla ludzi którzy muszą płacić za media, wegiel, przedszkole, cukier...albo zaraz w sumie juz są...tylko kto zapłaci? za te wszystkie debilne pomysły małego człowieczka i innych siwych dziadów. szkoda że metryka działa tak wolno...ale jest szansa że kowid wróci z wakacji i troche przewietrzy to nagromadzenie ludzi w podeszłym wieku

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx2.xx9 
 • +2

  kkk_gość

  20.09.2022, 14:32

  anty polskie ścierwa zasiedlają kacapow, na terenie RP, oby wam dzieci na raka zdychały, obyscie musieli patrzeć w bezradności jak c hu j a możecie zrobić!!!!

  Odpowiedz
  IP: 79.186.xx0.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA