Wypadek w Piasecznie i pożar w Swarożynie

Straż pożarna (fot. Tcz.pl)
Tczew - Wypadek w Piasecznie i pożar w Swarożynie
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 12. do 18. września zanotowano łącznie 27 zdarzeń, w tym pożary oraz 13 miejscowych zagrożeń.

11.09.2022 - Nicponia - pożar sadzy w kominie
Na miejscu zdarzenia zastano pożar sadzy w kominie budynku wielorodzinnego. Działania polegały na ewakuacji mieszkańców oraz ugaszeniu pożaru przy użyciu zestawu kominiarskiego. W zdarzeniu brał udział zastęp z JRG Tczew oraz 2 z OSP Gniew.

13.09.2022- Swarożyn ul. Wyzwolenia - zdarzenie w komunikacji drogowej
Na miejscu zdarzenia zastano wypadek motocyklisty po uprzednim wpadnięciu w poślizg. Działanie polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom poszkodowanym oraz sprzątnięciu jezdni z porozbijanych części karoserii. W zdarzeniu brał udział 1 zastęp z JRG w Tczewie oraz 1 zastęp z OSP Swarożyn.

18.09.2022 - Piaseczno - wypadek samochodowy

Na miejscu zdarzenia zastano dwa samochody osobowe po wcześniejszym zderzeniu. Osoby nimi podróżujące znajdowały się na zewnątrz pojazdów, pomocy medycznej wymagały dwie osoby. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, odłączono akumulatory w pojazdach oraz usunięto z jezdni płyny eksploatacyjne. W zdarzeniu udział brał 1 zastęp z JRG Tczew, 1 zastęp z JRG Kwidzyn oraz 1 zastęp z OSP Gniew.
Drukuj
Prześlij dalej