Sklep społeczny dla uchodźców na nowych zasadach

(fot. Bank Żywności)
Tczew - Sklep społeczny dla uchodźców na nowych zasadach
Od kolejnego piątku w życie wejdą zmiany w funkcjonowaniu sklepu społecznego dla uchodźców z Ukrainy. Jak od 23 września będzie można skorzystać z pomocy?

27 lipca br. Wojewoda Pomorski ogłosił nabór wniosków dla organizacji pozarządowych na działania związane z pomocą obywatelom Ukrainy.

Aby skuteczniej realizować wsparcie i skorzystać z możliwości pozyskania dodatkowych środków, 8 sierpnia 2022 roku podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy wszystkimi podmiotami zaangażowanymi w działalność dwóch sklepów społecznych na terenie naszego miasta tj. Bankiem Żywności w Tczewie, Gminą Miejską Tczew, Miejskim Ośrodkiem Pomoc Społecznej, Fundacją Domu Kultury oraz Tczewskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Podjęto decyzję o utworzeniu jednego sklepu i przygotowano projekt pt. "Sklep społeczny - Dobra półka". Partnerem wiodącym projektu i wnioskodawcą występującym o środki Wojewody jest Bank Żywności w Tczewie.

W odpowiedzi na złożoną ofertę, Wojewoda Pomorski przyznał dotację w wysokości 150 000 zł na realizację ww. przedsięwzięcia i 5 września br. podpisał stosowną umowę.


- W związku z powyższym, od 23 września 2022 roku na terenie naszego miasta funkcjonował będzie jeden sklep społeczny dla obywateli Ukrainy przy ul. Kwiatowej 2 - "Dobra półka", prowadzony przez Bank Żywności w Tczewie we współpracy z Gminą Miejską Tczew, MOPS w Tczewie, Fundacją Domu Kultury oraz Tczewskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku, dofinansowany ze środków Wojewody Pomorskiego. Z oferty sklepu będą mogli korzystać obywatele Ukrainy dwa razy w miesiącu, na podstawie stosownego upoważnienia otrzymanego z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tczewie. Sklep czynny będzie w każdą środę w godzinach 15.30 - 18.00 oraz piątek w godzinach 13.00-15.00. - informuje Małgorzata Mykowska, rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Tczewie.

Dodajmy, że Bank Żywności w Tczewie wraz z organizacjami partnerskimi od początku eskalacji konfliktu do połowy lipca wydał osobom potrzebującym prawie 65 ton żywności.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (8)
dodaj komentarz

 • +23

  koko_gość_gość

  20.09.2022, 10:13

  bandziory

  Te nygusy maja wszystko za darmo ,a ja musze kupować jedzenie za grube pieniądze, wiadomo jak wszystko podrożało. To skandal ,krew mnie zalewa ,niech spier..... już do siebie na ukrainne, albo wezmą się za porządna robotę ,a nie nic nie robią, chleja ,pyskują ,wszczynają burdy, awantury , a do tego maja wszystko za darmo. Ostatnio syn mi opowiadał ,ze u niego w pracy ukrainiec uderzył w twarz Polaka. Oczywiście TEN CH..... wyleciał z hukiem z roboty , ale co oni wyprawiają, jak się rządzą i panosza i do tego atakują polskich obywateli. Rząd szuka dodatkowych pieniędzy, dlatego podnosi kredyty, stopy procentowe ,akcyzy, podatki , drożeją mandaty , bo musi się zwrócić utrzymanie bandy nierobów i młotów z uktainy. a to wszystko kosztem obywateli. My za to płacimy.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx0.xx9 
 • +2

  RR_gość

  20.09.2022, 12:51

  miłość do pis wymaga poświęceń ;)

  Cytuj
  IP: 188.147.xx6.xx0 
 • biadolisz_gość_gość

  20.09.2022, 15:35

  Zgadzam sie z KOKO ale Ty kolego z ta miłością do pis to tez sie ogarnij pis czy po te same złodzieje jedni i drudzy to kundle kogos wyżej. Myslisz ze Donald by tak jak pisiory nie robił , kto wie czy by Tobie mieszkania nie zabrał i ukraincom nie dał , a może resztki Polski by porozdawał . Samie K i złodzieje . A Ukraincy naprawde koniec wakacji do roboty albo do domu. i te swoje flagi zabierac z Polskiej ziemii !!

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx6.xx1 
 • Janusz_gość

  21.09.2022, 01:10

  To jest dramat

  Dramat to co tu się dzieje, tylko dawać i nam zabierać, ciekaw jestem czy ktoś, kiedyś odwrotnie zrobi, nam coś da, a nie tylko innym co nic robić im się nie chce, tylko żyją z naszych podatków.

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xxx.xx0 
 • -1

  Grzegorz _gość

  21.09.2022, 07:50

  Da da

  Tak da .odwdzięczą się ukraincy napewno jak na wolyniu. A tzw NATO będzie bronić uni czy kit wie kogo ale do ostatniego Polaka

  Cytuj
  IP: 91.149.xx7.xx0 
 • -1

  Grzegorz _gość

  21.09.2022, 07:48

  Ukropol czy polin

  Taka wojna ale chyba o pogodę była we wakacje, leżeli banderowcami na plażach i w dupie mieli wszystko. A wy im dalej dawajcie. Dajcie im mieszkania, kasiorę nie 500 zł tylko 5000 tys . I zdejmijcie te śmieszne flagi kolo Kauflandu, we flex tronix, lub nauczcie się poprawnie wieszać.

  Odpowiedz
  IP: 91.149.xx7.xx0 
 • -1

  Nowa@@_gość

  21.09.2022, 08:33

  To jest prawda oni wszystko mają a my polski musimy kupować a ich na najdroższy alkohol stać niech już wracają do siebie albo do pracy idą powinni wszyscy Polacy wyjść na ulicę i się buntować

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx2.xx8 
 • Ania,,,,,,_gość

  21.09.2022, 08:36

  Tak 500plus dostaną dniówkę na wyżywienie dach nad głową mają i jeszcze zakupy za darmo a my Polacy co dostaniemy tak nie powinno być niech do roboty się biorą i niech płacą tak jak my

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx2.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.