Przywracają dwa kierunki ruchu

Dwukierunkowy ruch ma wrócić na tę ulicę 5. grudnia (fot. tcz.pl)
Tczew - Przywracają dwa kierunki ruchu
Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym tygodniu powróci dwukierunkowy ruch na ulicę Mostową. Zmiana jest efektem działań mieszkańców m. in. ulicy Kaszubskiej i Koziej, którzy mieli dość aut przejeżdżających pod ich oknami. Za wprowadzenie niezbędnych poprawek po połowie zapłacą teraz powiat i magistrat.

Dwukierunkowy ruch na ulicy Mostowej ma być przywrócony 25. listopada – czy ta data będzie realna, zależeć będzie od pracowników Energii:

- Na wysokości skrzyżowania ulicy Gdańskiej z Mostową trzeba będzie przestawić słup - mamy nadzieję, że uda się to zrobić do 25. listopada. Jeśli tak, na ulicę Mostową powrócą 2 kierunki ruchu - wyjaśnia nam Maria Witkowska, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg - Zmiany zostały wprowadzone na wniosek prezydenta, a przedtem taką potrzebę zgłaszali nam mieszkańcy ulicy Koziej, Pomorskiej, Kaszubskiej. Chodzi o to, by rozładować ruch na tych małych uliczkach i częściowo przerzucić go na stosunkowo mało obciążone skrzyżowanie ulic Mostowej i Gdańskiej.

Aby przywrócić dwa kierunki jazdy na ulicy Mostowej, drogowcy musieli dokonać korekty łuków i przebudowy wyspy. Konieczny był także montaż nowego sterownika sygnalizacji świetnej. Wspólna inwestycja miasta i powiatu ucieszy mieszkańców tego rejonu Nowego Miasta. Do tej pory, pomimo zakazów, pod ich oknami przejeżdżały nawet ciężarówki. Auta nadjeżdżały od strony Łąkowej, przejeżdżały wiaduktem na ulicy Mostowej i dalej musiały lawirować pomiędzy kamienicami na Kaszubskiej, Koziej i Pomira.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (12)
dodaj komentarz

 • gosik_gość

  20.11.2009, 09:13

  ja się nie dziwie że ciężarówki muszą pchać się przez miasto...większość jedzie do okolic strefy ekonomicznej i tam napotyka przeszkode...ZA NISKIE MOSTY!! więc aby uniknąc utknięcia pcha się w miasto i łamie tym samym zakazy. ciekawe czy i tą sprawą zajmie sie kiedyś miasto? (chodzi o mosty na ul. Malinowskiej-znane każdemu).

  Odpowiedz
  IP: 188.146.xx3.xx9 
 • +5

  hehehe

  20.11.2009, 09:21

  :)

  i bardzo dobrze, popieram , natomiast jakież będzie zdziwienie kierowców jadących tzw. dwupasmową Mostową - gdy nagle , niespodziewanie z naprzeciwka wyskoczy im TIRek :) to będzie piękne , oj będzie się działo :)))

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • KTOS CAŁKIEM OBCY_gość

  20.11.2009, 12:14

  HE LEPSZE BĘDZIE JAK JADĄCY GDAŃSKA W STRONĘ DWORCA NA PEWNIAKA BĘDZIE PRZEJEŻDŻAĆ SKRZYŻOWANIE BO JEDYNE ZAGROŻENIE TO WEDŁUG NIEGO BĘDZIE SOBIESKIEGO LUB SKRECZUJĄCY Z GDAŃSKIEJ NA MOSTOWA I JUDOCY TAK KIEROWCA NA PEWNIAK ZDZIWI SIĘ JAK DOSTANIE DZWONA Z MOSTOWEJ W PRAWY BOK TO BĘDZIE ZDZIWIENIE HEHEHE BO TAM W GODZINACH WIECZORNYCH NA TYM SKRZYŻOWANIU O WYPADEK DOŻO NIE TRZEBA SIĘ STARAĆ. CI CO TAM MIESZKAJĄ LUB JECHALI NIE RAZ WIEDZA O CZYM MÓWIĘ.

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx5.xx0 
 • Kierowca bombowca_gość

  20.11.2009, 13:06

  prywatne ulice

  Dlaczego prywatna firma Veolia blokuje przejazd ul. Pomorską do dworca ?Czy oni kupili tą publiczną ulicę ?Czy oni za zajęcie tej ulicy płacą miastu ? A może Veolia to jakaś święta krowa ?

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx2.xx2 
 • +5

  hehehe

  20.11.2009, 15:51

  :)

  właśnie !!

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • Agava_gość

  20.11.2009, 16:00

  Co z oznakowaniem ??

  Rozwiązanie może jest dobre ale czy będzie dobrze oznakowane? to jest pytanie bo znając drogowców w naszym mieście jakoś nie chce mi sie w to wierzyć i pewnie raz dojdzie tam do kolizji. Większość mieszkańców przecież jeżdzi na pamięć po swoim mieście!

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx3.xx1 
 • Tomasz_gość

  20.11.2009, 17:04

  Rajd dla stłuczek

  Niektórzy ludzie jeżdżą na pamięć a na odcinku drogi Sobieskiego Mostowa zostało zmienione pierwszeństwo. To możemy tylko czekać na wypadki, które na pewno się zdarzą i nie długo będziemy na nie czekać. Piesi do tej pory patrzyli tylko w górę a teraz muszą w górę i w dół.

  Odpowiedz
  IP: 82.160.xx9.xx4 
 • ja_gość

  20.11.2009, 19:19

  Ale ten budynek w tle to czysta ruina...

  Odpowiedz
  IP: 83.238.xx9.xx3 
 • rysio_gość

  21.11.2009, 14:13

  :)))

  ruiny to jeszcze nie widziałeś , ale faktycznie - elewacja trąci , dodam tylko , że na takich klatkach są zawsze wyrafinowane zapachy :))) czysty oldschool :)))

  Cytuj
  IP: 89.200.xx8.xx7 
 • driver_gość

  22.11.2009, 15:09

  oj sie bedzie działo.

  Tam i tak wiele osob jezdzi nie patrząc na znaki,często pod prąd,przeważnie GMB.Często tam są wypadki, nawet policja raz wylądowała na aptece.Po tej zmianie dopiero będzie wesoło.Owszem teraz będzie przejrzyściej, ale po co ktoś to kiedyś zmieniał skoro było ok i teraz do tego wracamy.

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx7.xx8 
 • Instruktor _gość

  22.11.2009, 21:59

  Uwaga na ul Dworcowej !

  Smutno patrzeć na tczewskich kierowców którzy w swoim mieście popełniaja proste błędy. Jadąc ul.Dworcową za skrzyżowaniem z ul. Pomira nie ma powtórzonego znaku "droga jednokierunkowa" co oznacza, że mamy do czynienia z drogą dwukierunkową . Nasi kierowcy (niestety również zdarza sie że i "L" z niektórych szkół jazdy) dojeżdżają bezmyślnie do lewej krawędzi jezdni. Rozpatrując nawet sytuacje gdyby droga była na całym odcinku jednokierunkowa mamy przecież do czynienia z wylotem drogi gdzie nakazany jest jeden dozwolony kierunek jazdy w lewo ! Art 22 pkt. 3 mówi wyrażnie ze w takim wypadku nie mamy obowiazku dojeżdżać do lewej krawedzi jezdni.

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx9.xx5 
 • JOLA_TCZ_gość

  23.11.2009, 13:34

  DEBILIZM

  CZY MOSTOWA JEST SZERSZA OD KOZIEJ????? MY TEŻ MAMY DOŚĆ SAMOCHODÓW PRZEJEŻDŻAJĄCYCH NAM POD OKNAMI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! CO ZA DEBIL NA TO POZWOLIŁ??????????????/!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 NA TEJ ULICY JEST WYJŚCIE ZE SZKOŁY,O TYM NIKT NIE POMYŚLAŁ?????????????

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xxx.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia