Końca nie widać

Chyba już wszyscy czekają na rozwiązanie konfliktu związanego z funkcjonowaniem komunikacji miejskiej (fot. tcz.pl)
Tczew - Końca nie widać
Nie ustaje spór pomiędzy magistratem, a miejskim przewoźnikiem - wystąpienie każdej ze stron dotyczące funkcjonowania systemu karty miejskiej, powoduje podjęcie kolejnych stanowisk - tym razem w związku z ostatnim wystąpieniem wiceprezydenta Pobłockiego, swoje oświadczenie wydał zarząd Veolii.

"Panie Prezydencie Pobłocki - proszę nie mijać się z prawdą! - czytamy w oświadczeniu. Oto jego treść:

"W artykule pt. Nie chcemy komunikacyjnej rewolucji, zamieszczonym w dniu 19 listopada 2009 roku na łamach "Gazety Tczewskiej", ze zdziwieniem czytamy wypowiedzi Zastępcy Prezydenta miasta Tczew, pana Mirosława Pobłockiego, które w wielu miejscach nie są zgodne z prawdą lub poprzez manipulowanie faktami wprowadzają czytelników, a wiec mieszkańców miasta, w błąd.

Na przykład cytat z wypowiedzi pana Prezydenta: "w raporcie z audytu nie ma mowy o żadnych procentach”. Odsyłamy do tabel zaprezentowanych w raporcie na stronach 17. i 18. w punkcie zatytułowanym „Analiza merytorycznej poprawności danych generowanych przez system". Audytorzy dokładnie wyliczyli i zaprezentowali procentowy udział poprawnie pobranych opłat i wynosi on91 % przy przejazdach bez przesiadek, 79 % przy przejazdach z przesiadką tej samej liczby osób i zaledwie 59 % przy przejazdach mieszanych z przesiadkami.

Kolejny cytat z wypowiedzi pana Prezydenta: "problem drugiej przesiadki bez dodatkowej opłaty wystąpił zaledwie w 74 przypadkach na 3,5 mln użyć karty miejskiej". KPMG nie sprawdziło 3,5 mln użyć karty miejskiej, gdyż w okresie, kiedy trwało badanie, czyli od lipca do września, system SEKAM zarejestrował 578 147 odbić płatnych i na takich danych pracowało KPMG.

Kolejny przykład - pan Prezydent stwierdził, że KPMG przedstawiło 37 wniosków dotyczących funkcjonowania systemu SEKAM, z czego tylko 10 dotyczy spraw finansowych. Nie ma takiego podziału w raporcie KPMG. Pan Prezydent Pobłocki sam na własny użytek dokonał takiej klasyfikacji. Niezależnie od tego dziwi nas, że osoba zarządzająca finansami Miasta, potrafi lekko stwierdzić, że tylko 10 na 37 błędów systemu dotyczy spraw finansowych! Ponadto chcemy podkreślić, że termin trzech tygodni na wyeliminowanie wad systemu karty miejskiej został zaproponowany przez Pana Prezydenta Mirosława Pobłockiego a nie przez ZKM Veolia Transport Tczew, co jest udokumentowane na piśmie.

Nie chcemy dalej wgłębiać się w komentowanie tego rodzaju nieprawdziwych informacji przekazywanych przy tej i innych okazjach przez pana Prezydenta Pobłockiego. Nawołujemy jedynie, aby zaprzestał on prowadzenia polityki chronienia dostawcy systemu elektronicznej karty miejskiej, firmy Emtal, która dostarczyła wadliwy produkt i od wielu miesięcy nie chce lub nie potrafi go naprawić. W tej kuriozalnej sytuacji to Miasto, jego mieszkańcy i firma Veolia jesteśmy po tej samej stronie, stronie klienta, a firma Emtal jest dostawcą produktu, za który my wszyscy płacimy, i zgodnie z prawem ma obowiązek dostarczyć ten produkt bez wad."

Komentarz magistratu do nadesłanego przez zarząd Veolii stanowiska jest krótki:

- Jeśli Veolia w końcu dopnie swojego i zakończy współpracę w Tczewie, to wszyscy odetchniemy z ulgą.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (27)
dodaj komentarz

 • Stańczyk_gość

  20.11.2009, 15:45

  To lepsze niż telenowela brazylijska. Swoją drogą to najśmieszniejszy jest ten kit Veolii na temat troscki o dobro klienta chodź każdy wie że chodzi im tylko o kaskę, co w sumie nie jest niczym nienaturalnym bo każda firma dba oswój zysk. Czekam z wypiekami na kolejny odcinek serialu "Miro i przyjaciele ludu z Veolii"

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx6.xx6 
 • +3

  hehehe

  20.11.2009, 15:51

  :)

  oj Latoooha smaruje ile wlezie , oj smaruje ...

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +1

  _gość

  20.11.2009, 15:58

  Panie Pobłocki, jeśli chce pan dobra dla mieszkańców tczewa, to prosze starac sie o wycofanie karty miejskiej. Bo na tej karcie bardzo źle wychodze jeżdżac 6 razy dziennie autobusami. Musze wydac co najmniej 40 zł., a nie ok. 28 zł. za miesiąc

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx4.xx4 
 • Maxx

  20.11.2009, 17:04

  Dlaczego wycofywać ?

  Można przecież do obowiązującej taryfy dodać bilety okresowe o nielimitowanej liczbie przejazdów, można rozszerzyć zakres ulg, można wprowadzić karty na okaziciela i na nich też bilety okresowe tyle że odpowiednio droższe, to wszystko są ustawowe prawa organizatora komunikacji miejskiej (Urzedu Miejskiego). A doprowadzenie do sytuacji że interesiki jakiejś prywatnej firemki stoją ponad prawem jest najdelikatniej mówiąc żenujące.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • mieszkaniec tczewa_gość

  20.11.2009, 18:39

  komunikacja miejska

  kupili za bescen dwie zajezdnie, a teraz chcą nas wyzyskiwać - Panie Pobłocki niech się Pan nie poddaje!!

  Odpowiedz
  IP: 91.94.xx8.xx6 
 • Edi_gość

  23.11.2009, 23:23

  A kto im te zajezdnie sprzedał? Miś Koralgol?

  Cytuj
  IP: 83.25.xx3.xx5 
 • veoliatosuperfirma_gość

  20.11.2009, 18:46

  Veolia

  no tak, ktos powiedzial ze to co veolia robi najlepiej, to zbieranie smieci... :) Chyba cos w tym jednak jest...

  Odpowiedz
  IP: 212.76.xx7.xx8 
 • ?_gość

  20.11.2009, 20:14

  ktos tu kogos robi w jajo w poniedzialek specjalna sesja RM chyba nie trudno zgadnac ktora strona tej historii dostanie poparcie

  Odpowiedz
  IP: 188.33.xx7.xx1 
 • Maxx

  21.11.2009, 12:54

  Jaka sesja ? To ma być ten przejrzysty urząd ?

  A gdzie informacja o nie ? Gdzie porządek obrad ? Jak już to czyjaś prywatna impreza i rozumiem że jej organizator zapłacił za wynajęcie sali, obsługe i wziął urlop żeby w niej uczestniczyć. W działalności rady tajne jest tylko i wyłącznie głosowanie nad wyborem przewodniczącego i jego zastepców. Zresztą nad czym radni mieliby obradować ? Bo jeżeli nad uchwałą zaproponowaną przez prezydenta to musi on im ją dostarczyć co najmniej 7 dni przed sesją.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • Domanos_gość

  21.11.2009, 09:47

  WON Z VEOLIĄ

  Skoro nasz kochany przewożnik upiera się na papierowy bilet to zróbmy mu tą przyjemność i nie jeżdzijmy ZKM, nie bedzie karty i także nie zarobią na papierowym bilecie. Poprostu chcą jak najwięcej ZŁODZIEJE. karta dla uzytkownika wychodzi taniej, powiem Wam na własnym przykładzie. Dotychczas wydawałem na bilety w miesiącu ok 100zł, tak teraz wychodzi mi 46zł jest różnica rocznie oszczędzę 648zł więc Veolia jest tyle stratna, a ile takicj ludzi było oprócz mnie... Tak więc brawo dla miasta walczą chodż raz o nasze oszczędności

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx6.xx5 
 • -2

  Memory

  21.11.2009, 17:33

  jakim cudem mogłeś wydawać 100 zł? więcej niż 1 bilet miesięczny miałeś czy też jeździłeś na jednorazowych?

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • _gość

  21.11.2009, 13:37

  według mnie to te karty to niewypał

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx8.xx6 
 • gca_gość

  21.11.2009, 20:53

  "~" napisał jeżdżac 6 razy dziennie autobusami. Musze wydac co najmniej 40 zł., a nie ok. 28 zł. za miesiąc. W tym układzie cały miesiąc to ok 180 jazd autobusem, Przy wydaniu ok 28 zł jedna jazda wychodzi po ok 16 groszy. Przy takiej cenie ja nawet nie chcę biletu mesięcznego tylko normalny papierowy. Swoją droga wtedy proponuje "~" zrobic włascicielem tej firmy. Poza tym teraz przy dobrej organizacji można do szkoły czy pracy przejechać na jednej "aktywacji" biletu, a jak ktoś wypełnia sobie czas jeżdżeniem autobusami niech za to płaci. Ludzie z poza terenu miasta i pracujący w mieście powinny miec możliwość skorzystania z tańszych przejazdów do i z pracy czy szkoły bo pracują na dochód miasta. Może pracodawcom dać mozliwość uczestniczenia w wydawaniu biletów. Ludzie spoza miasta niech płaca jak jest ustalone. Ja także płacę za pomysły w innych miejscowościach. Nawet za to że oddycham Osobiście teraz przy korzystaniu w takiej samej częstotliwości z komunikacji wychodzę korzystniej o ok 15 zł. Ja jestem za utrzymaniem biletu

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx6.xx9 
 • mamaj_gość

  22.11.2009, 10:20

  w kwestii formalnej

  Miro uprawia niezłą propagandę. Ja to rozumiem - za rok wybory prezydenckie i trzeba pokazać że jest się nieomylnym i działa dla dobra mieszkańców. Musimy tylko pamiętać, że jezeli posuwa się do kłamstwa w sporze z Veolią będzie robił to zapewne w innych przypadkach, także w rozmowach z mieszkańcami. Dyskwalifikuje go to, moim zdaniem, jako 'przyszłego' prezydenta.

  Odpowiedz
  IP: 83.11.xx0.xx4 
 • TiCieL ;)_gość

  22.11.2009, 18:07

  Veolia i troska o klienta hehe

  Veolia i troska o klienta....ale wazelina co najlepsze ;) to wszystko taka ściema ;D sam ostatnio się przekonałem ;) po pewnym przykrym incydencie z kierowcą (w skrócie wjechał na przystanek 3 minuty przed czasem, udał że nie widzi biegnącej przed autobusem dziewczyny i gdybym nie stał na pasach to by uciekł, do tego dochodzą jeszcze chamskie komentarze w autobusie), zacząłem korespodencję z działem obsługi klienta :) po 10 dniach raczono mi odpisać ;) że faktycznie kierowca źle się odezwał, ale był na przystanku spóźniony, dlatego się spieszył, a ja stojąc na pasach stwarzam zagrożenie ruchu dla niego i pasażerów ;) bo musiał się "ostro" hamować 10 m za przystankiem, przed pieszym na pasach xD wyobrażacie to sobie ? Przecież to niedopuszczalne żeby pieszemu ustąpić ;D ale z tego kierowcy są już znani (ostatni incydent - kierowca potrącił staruszka na przejściu przy dworcu), całe szczęście poprosiłem dziewczynę żeby zachowała bilet - na którym jest godzina i data wydania, Pani w Veolii odpisując nawet nie sprawdziła rozkładu jazdy (!), próbowała mi wmówić że jechał po czasie - a przynajmniej tak zarejestrował system ;) a system kasy fiskalnej i godzina na wyświetlaczu w autobusie widocznie z systemem zsynchronizowana nie jest ? No, ale po przesłaniu zdjęcia biletu i linku do rozkładu zostałem potraktowany poważnie i zobaczymy czy kierowca okaże resztkę honoru i przyśle imienne przeprosiny ;)

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx9.xx5 
 • andromeda_gość

  23.11.2009, 00:05

  mówicie, że Veolia chce żerowac? wydaje mi sie jednak, że w tym sporze rację ma właśnie Veolia. czy komentarz typu: "- Jeśli Veolia w końcu dopnie swojego i zakończy współpracę w Tczewie, to wszyscy odetchniemy z ulgą." to poważny argument kogoś kto ma racje w sporze. zauważcie, że to veolia jak na razie puntkuje argumentami Pobłockiego, który za wszelka cene chce wyjsc z tej sytuacji z twarza... jezeli Veolia w swoim ostatnim oswiadczeniu nie ma racji to niech poblocki wyciagnie audyt i pokaże czarno na białym: w tym i w tym punkcie Was okłamuja... a to, że Veolia pisze, że chce dobra klientów? to PR, reklama, wiadomo , że chodzi o zarobki, ale taki jest kapitalizm. firmy powstaja i trwaja dla zysków a nie po to żeby szarpać się z urzędnikami, który siedzą na swoich stołkach bo nic innego jak wciskanie wyborcom kitu w życiu im nie wyszło... wole żeby ktoś zarobił na tych przejazdach uczciwie niż to żeby mi jakiś Pobłocki, któremu słoma z butów wystaje, bo tylko wieśniak odpowiada takim tekstem na poważne pismo wciskał kit za darmo. Veolia jest firma, ktora jak kazda chce zarabiac i zgodzila sie na system KM, ale system dzialajacy POPRAWNIE. nie rozumiem postawy Pobłockiego, który nie potrafi wyegzekowowac od firmy EMTAL naprawy systemu. dlaczego veolia ma być oszukiwana na przejazdach, jak wykazał to audyt. dlaczego miasto nie upublicznilo audytu skoro uwaza, ze ma racje? ten spor wyglada jak bitka miedzy kibicami a PZPNem. kibice pluja w twarza a PZPN twierdzi, że pada. tczewski magistrat nie jest powaznym partnerem dla nikogo a szczegolnie dla wyborcow. przypomniec tylko mozna sprawy zle dobranego ronda, zle skonstruowanej "rampy" do wodowania jachtów. nikt sie z tego nie tlumaczy, bo wladzy niekt nie podskoczy. psy szczekaja a karawana pod tytułem rada miasta i magistrat idzie dalej. do mieszkaniec tczewa: a kto jak nie miasto im te zajezdnie sprzedało? do Domanos: wydaje mi sie, ze Veolia nie upiera sie przy bilecie papierowym. nie chce tracić na wadliwym systemie, wiec chce powrtou do starego. dlasze postepowanie Veolii bedzie mozna oceniac dopiero po tym jak bedzie sie zachowywać po likwidacji wad Karty Miejskiej. znam kilka przykaldow osob, ktore karte mijska podbilo raz za 50 zl i od tego czasu jezdza za darmo, bo system nie sciaga z niej pieniedzy. kanary nic na to nie moga poradzic i nie każa tych osób i o te pieniadze chyba w pierwszej kolejnosci walczy Veolia. czy pamietacie wywiad jakiego udzielił Pobłocki Krzysztofowi Repińskiemu w TV TETKA na temat likwidacji ulg dla zamiejscowych? na miejscu Krzyśka dałbym Pobłockiem w pysk! Takiej ignorancji i braku jakichkolwiek argumentów nie powstydzłby sie nawet Grzesiu Lato! Na racjonalne pytania i argumety Pobłocki odpowiadał postawą pod tytułem: a możesz mi skoczyć i obtoczyć! Nie jestem pracownikiem ani nikim związanym z Veolią, tylko osobą, która realnie patrzy na problem i ma swoje zdanie. tczewskie politykierstwo jest słabe i mozna tylko domyślać się czy magistrat chroni z jakiegoś powodu firme, która odstarczyła zły system KM czy po prostu chce doprowadzić do zerwania umowy z Veolia bo pod swoimi skrzydłami chroni juz nowego przewoźnika? moim zdaniem tylko wokół tych dwóch pytań kręci się ten problem.....

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx6.xx3 
 • Lukas_gość

  23.11.2009, 08:08

  Dlaczego firma Emtal jeszcze nie naprawiła systemu

  Problemy są od dawna, a miasto nie kwapi się z przyspieszeniem prac nad poprawą systemu. Problem bowiem nie tkwi w karcie, ale w wadliwym systemie, który trzeba reklamować.

  Odpowiedz
  IP: 188.33.xx1.xx0 
 • gosc_gość

  23.11.2009, 09:45

  a po co?

  po co Emtal ma sie trudzic nad naprawa jak i tak za wszystko placi Magistrat. Miasto chce zakonczyc umowe z Veolia, ktora robi co do niej nalezy, a ciagnac umowe z Emtalem, ktory dostarczyl jakis bubel - paranoja!

  Cytuj
  IP: 195.205.xx3.xx6 
 • łubudubu_gość

  23.11.2009, 09:58

  czy ktoś z tczewskiego środowiska "dziennikarskiego" zadzwonił do emtala?

  Odpowiedz
  IP: 83.238.xx9.xx5 
 • Max_gość

  23.11.2009, 11:24

  freudowskiej pomyłka p. vice prezydenta

  Jeśli kos z was uważnie oglądał konferencję z panem v-ce prezydentem ciekawe może być jego przejęzyczenie cyt. ....Velolia nie ma szans ... tzn racji." Może coś naprawdę jest na rzeczy.

  Odpowiedz
  IP: 194.88.xx2.xx5 
 • Lukas_gość

  23.11.2009, 11:54

  Emtal nie ma doświadczenie w realizacji tego typu

  ... projektów. Odwiedziłem dwie strony internetowe tej firmy. Szczerze mówiąc nie tego spodziewałem się po firmie dostarczającej zaawansowane rozwiązania informatyczne, te strony wyglądają raczej jakby reprezentowały garażowy interes. Nie znalazłem ani słowa nt. portfolio firmy, ani słowa o realizacjach, chociaż firma podobno istnieje od 8 lat. Cała sprawa wygląda więc podejrzanie, tym bardziej, że zewnętrzny audytor wykazał poważne uchybienia w systemie. Zamiast moim zdaniem skupiać się na walce Veolii z miastem może lepiej przyjrzeć się temu bublowi? Co na to miejski Rzecznik Praw Konsumenta?:)

  Odpowiedz
  IP: 94.254.xx6.xxx 
 • emtal_gość

  26.11.2009, 02:34

  Lukas - proponujemy wystąpić pod prawdziwą nazwą

  czyli Veolia :-) Emtal nie ma dwóch firmowych stron internetowych. Ale na tej jednej jest informacja o doświadczeniu. Akurat w bilecie elektronicznym: pierwszy polski projekt w Kaliszu,Poznań, Radomsko, Wejherowo, Gdańsk.... Szermowanie "dziesiątkami błędów" jest kłamstwem. Opis audytora był wręcz pozytywny. Błędy wykazano jako występujące w przypadkach ekstremalnych, rzadkich i niszowych bez większego wpływu na całość działania projektu. Za to wskazano, że za mało jest kasowników i czytników kontrolerskich. Ten "bubel" codziennie działa i obsługuje 16.000 kart w ruchu.

  Cytuj
  IP: 80.51.xx0.xx8 
 • Gosia_gość

  23.11.2009, 13:56

  nie chcę karty miejskiej!!!!!!!!!!!!!

  to niewypał, przywróćcie bilety miesięczne, wychodziłam na tym znacznie lepiej gdyż bardzo często jeżdżę autobusami zatem karta mi się nie opłaca. albo dajcie ludziom wybór. kto chce niech jeździ na miesięcznych a pozostali niech odbijają te śmieszne karty

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx5.xx8 
 • TiCieL_gość

  23.11.2009, 14:15

  Ciułająca Veolia

  Jeżeli firma jako firma ma przynosić zyski to dobrze żeby odczuli to wszyscy, Ci co płacą coraz większe pieniądze za przejazdy, Ci co prowadzą autobusy, także Ci którzy pracują na miejscu przy biureczkach, a nie sama góra, bo tak to zazwyczaj wygląda. Podejrzewam, że kierowcom poprawiłby się w końcu humor i ogłada, pasażerom milej jeździło, obsłudze klienta efektywniej pracowało ;) ale to tylko pobożne życzenia, więc drodzy pasażerowie nie dajmy się dymać i nie gódźmy się na powrót do papierkowych biletów, chyba że wprowadzą miesięczne, na zasadach takich jak dawniej ! Przydałaby się jakaś konkurencja tym monopolistom, jestem po stronie miasta. Pozdrawiam !

  Odpowiedz
  IP: 79.187.xx2.xx6 
 • merlin_gość

  22.12.2009, 17:44

  veolia

  Skandal,skandal i jeszcze raz skandal. Jedna strona medalu to korki spowodowane remontem wiaduktów, ale żeby przez godzinę czekać na autobus linii 8(w tym czasie powinny jechać 3 autobusy). W takim przypadku nie powinno się kasować biletów za przejazd, tym bardziej że oczekiwanie na autobus wystąpiło w trakcie niezbyt miłej pogody (wiatr i padający śnieg). Mam propozycję - przenieśmy się do transportu Latochą - taniej i zdecydowanie punktualniej.

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx7.xx5 
 • -2

  KSSK1488

  12.04.2010, 18:51

  ale wymyślili.

  Cytuję- "W artykule pt. Nie chcemy komunikacyjnej rewolucji, zamieszczonym w dniu 19 listopada 2009 roku na łamach "Gazety Tczewskiej", - nie chcecie rewolucji? -chyba kolejnej.. ;o -ODDAJCIE NAM BILETY MIESIĘCZNE, TYGODNIOWE -I ZASTANÓWCIE SIĘ NAD BILETAMI ULGOWYMI DLA OSÓB MIESZKAJĄCYCH POZA TCZEWEM.!!! To jest zła promocja Miasta oj Veolia, Veolia... ehh

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • gość_gość

  13.04.2011, 10:34

  veolia

  nikomu się nie wygodzi jak czytam,ja osobiście z zadowoleniem jeżdzę na kartę miejską i zawsze sprawdzam ile mi pobrało,jeszcze nie miałam żle pobrane,także jestem z karty zadowolona,nie zawsze mam przy sobie pieniądze ale kartę noszę przy sobie jak dokument,

  Odpowiedz
  IP: 77.112.xx9.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia