Na co do kina w tym tygodniu?

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Na co do kina w tym tygodniu?
Listopad rozpoczynamy wysypem kinowych hitów! A wśród nich biografia Freddy'ego Mercury'ego, animacja obrazująca jedną z wypraw Ryszarda Kapuścińskiego oraz najnowsze widowisko Disneya.

W repertuarze kinowym znajdziemy:

PREMIERY


"BOHEMIAN RHAPSODY", dramat / biograficzny / muzyczny prod. USA, Wielka Brytania
w rolach głównych: Rami Malek, Aidan Gillen, Lucy Boynton

"JESZCZE DZIEŃ ŻYCIA", animacja / biograficzny prod. Polska, Hiszpania, Niemcy, Belgia, Węgry

"DZIADEK DO ORZECHÓW I CZTERY KRÓLESTWA", fantasy/ przygodowy/ familijny prod. USA
w rolach głównych: Keira Knightley, Morgan Freeman, Helen Mirren


POZOSTAŁE FILMY TYGODNIA:

"KLER", obyczajowy prod. Polska,
w rolach głównych: Janusz Gajos, Arkadiusz Jakubik, Robert Więckiewicz, Jacek Braciak

"HOTEL TRANSYLWANIA 3", animacja prod. USA

"7 UCZUĆ", komediodramat prod. Polska,
w rolach głównych: Michał Koterski, Marcin Dorociński, Katarzyna Figura

"HALLOWEEN", horror prod. USA,
w rolach głównych: Judy Greer, Jamie Lee Curtis, Virginia Gardner

"DZIEWCZYNA W SIECI PAJĄKA", thriller / kryminał prod. Wielka Brytania, Niemcy, Szwecja, Kanada, USA
w rolach głównych: Claire Foy, Sylvia Hoeks, Lakeith Stanfield


"Bohemian Rhapsody" to produkcja, w której będziemy mogli zobaczyć niesamowitą historię zespołu Queen, od jego korzeni, aż po szczyt sławy Freddy'ego Mercurego i jego kolegów ze studiów. W rolę legendarnego lidera zespołu wcielił się Rami Malek. Film powstawał nie bez problemów. W połowie produkcji reżyser Brian Singer został zwolniony za stałe spóźnianie się lub zupełne niestawianie się na planie filmowym, a jego miejsce zajął Dexter Fletcher. Pomimo późniejszych niesnasek, należy się jednak Singerowi pewne uznanie. Odtwarzając w filmie legendarny koncert Queen "Live Aid" z 1985 roku, zbudował jeden z największych planów zdjęciowych replikując londyńską Wembley Arenę. To wtedy koncert Queen oglądało prawie 2 miliardy widzów.

Kolejną kinową premierą jest animacja "Jeszcze dzień życia". To ekranizacja książki wybitnego polskiego reportażysty Ryszarda Kapuścińskiego. Zrealizowany przez hiszpańskich twórców obraz, przy pomocy animacji komputerowej prezentuje widzom dramatyczne wydarzenia w Angoli, których świadkiem był Kapuściński. W polskiej wersji językowej postać Kapuścińskiego przemówi głosem Marcina Dorocińskiego.

Ostatnią z premier jest widowiskowy film aktorski Disneya - "Dziadek do orzechów i cztery królestwa". Nakręcona z rozmachem produkcja skupia się na przygodach nastoletniej Clary, która pod wpływem niezwykłych zbiegów okoliczności trafia do magicznej krainy. Tam pozna nowych przyjaciół, żyjących w strachu przed okrutną Matką Ginger. Bohaterka z pomocą żołnierza Phillipa stanie do walki by zaprowadzić ład i porządek we wszystkich czterech magicznych królestwach.

Szczegóły dotyczące godzin pokazów i opisy filmów na www.helios.pl.

Drukuj
Prześlij dalej