Dwudziestolatek odpowie za kradzież roweru

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Dwudziestolatek odpowie za kradzież roweru
Policjanci przesłuchali 20-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwo kradzieży roweru. Mundurowi ustalili, że sprawca ukradł rower pozostawiony na jednej z ulic w Gniewie i spowodował straty na kwotę tys. złotych. Stróże prawa odzyskali skradziony jednoślad, którego zwrócili właścicielowi. Śledczy przedstawili 20-letniemu mieszkańcowi powiatu tczewskiego zarzut dotyczący kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

18 sierpnia br. gniewscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży, do której doszło wcześniejszej nocy na ulicy Dolny Podmur. Zajmujący się sprawą mundurowi ustalili, że sprawca w tym czasie ukradł rower oparty o ścianę budynku, który nie był w żaden sposób zabezpieczony przed kradzieżą. W wyniku tego przestępstwa powstały straty na kwotę tys. złotych.

- Funkcjonariusze z miejscowego komisariatu, zajmując się tę sprawą, ustalili, że związek z tą kradzieżą ma 20-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego. Funkcjonariusze po tych ustaleniach przesłuchali podejrzewanego mężczyznę, któremu przedstawili zarzut dotyczący kradzieży, do którego się przyznał. Stróże prawa po ustaleniu gdzie znajduje się skradziony jednoślad, odzyskali go i zwrócili właścicielowi. Teraz losem 20-letniego mężczyzny zajmie się sąd. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik KPP Tczew.


Policjanci przypominają wszystkim właścicielom i użytkownikom rowerów, aby zadbali o bezpieczeństwo swoich jednośladów. Zachęcamy do stosowania blokad posiadających certyfikaty, które dają większą gwarancję uniknięcia kradzieży. Zanotujmy numery fabryczne swojego roweru oraz sfotografujmy go. W przypadku utraty jednośladu mundurowi zarejestrują go w ogólnopolskiej policyjnej bazie danych. Wówczas łatwiej będzie można go odnaleźć, a w przypadku odnalezienia szybko zwrócić właścicielowi.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • +1

  Anzelm_gość

  26.11.2021, 18:08

  Sama patola w tym Czczewie - ale gdyby nie patola nie byłoby o czym pisać na tcz.pl

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx5.xx4 
 • +1

  tak_gość_gość_gość_gość_gość_gość

  26.11.2021, 19:03

  weź deklu zmień leki

  Cytuj
  IP: 78.88.xx5.xx6 
  +6

  Patol to_gość

  26.11.2021, 19:13

  Gniew

  Złodziej był z Gniewa . Czytaj, potem pisz!

  Cytuj
  IP: 91.13.xx1.xx0 
 • +4

  Futro z misia_gość

  27.11.2021, 08:55

  "Złodziej był z Gniewa . Czytaj, potem pisz!"

  Gdzie Gniew a gdzie tczew. Czemu piszą o tym na portalu mista Czewa?

  Odpowiedz
  IP: 46.165.xx0.xx8 
 • x2_gość

  29.11.2021, 09:54

  Ale patola w tym czewie...

  Odpowiedz
  IP: 80.52.xx9.xx8 
 • +1

  gość_gość_gość_gość

  29.11.2021, 21:17

  Albo,albo...

  Ręka ,która kradła na klocek i złodziejstwo się skończy,inaczej nic z tego...

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.