Zimowa aura utrudniła niektóre inwestycje

(fot. M. Mykowska)
Tczew - Zimowa aura utrudniła niektóre inwestycje
Zimowa aura spowolniła nieco prace przy niektórych tczewskich inwestycjach. Z uwagi na ujemne temperatury prace drogowe na Zatorzu musiały zostać wstrzymane. Montaż dachu przy ul. Podgórnej 8 również musi poczekać. Bez przeszkód natomiast odbywa się remont biblioteki.

W głównym budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul J. Dąbrowskiego kontynuowane są prace rozbiórkowe i demontażowe, wykonywana jest izolacja ścian fundamentowych. Rozpoczęto wzmacnianie i wymianę konstrukcji stropów. Na bieżąco wywożone i utylizowane są odpady budowlane. Termin wykonania zadania mija z końcem października.

Przy ul. Podgórnej 8 powstaje Centrum Wspierania Rodziny. Ściany zewnętrzne i działowe są już wykonane, pogoda jednak uniemożliwia montaż dachu. Inwestycja ma być gotowa do końca roku. Kamienica jest przebudowywaną na potrzeby tymczasowego, bezpłatnego schronienia dla osób doświadczających przemocy. W tym celu w budynku zostaną zaaranżowane pomieszczenia dla dwóch rodzin wymagających pomocy. Dodatkowo powstanie pomieszczenie do prowadzenie wsparcia przez psychologa czy pracownika socjalnego.

Warunki atmosferyczne utrudniają prace drogowe przy przebudowie ulic na os. Zatorze. Już teraz wiadomo, że inwestycja wymagać będzie przesunięcia terminu zakończenia prac przynajmniej o miesiąc, czyli do końca maja.


Inwestycje są dofinansowana w z funduszy unijnych i realizowane w ramach projektu "Miasto od-nowa - rewitalizacja Starego Miasta i Zatorza w Tczewie", w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020).

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +4

  piłkarz_gość

  01.03.2021, 11:11

  stadion piłkarski

  A co ze stadionem, przy ul. Bałdowskiej?

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx2.xx5 
 • s_gość

  01.03.2021, 11:54

  przeciez mroz odpuscsil kilka dni temu ?

  Cytuj
  IP: 109.197.xx8.xx4 
 • +2

  Andzia _gość

  02.03.2021, 05:19

  Drogi

  A co z berlinką tam to pogoda ???? od dawna nie pozwala na żadne prsce

  Odpowiedz
  IP: 46.215.xx8.xxx 
 • +1

  Gość _gość_gość_gość

  02.03.2021, 08:31

  Inwestycję tczew

  A co z kamienica na zamkowej chyba będą rozbierać zamiast kończyć

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx0.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA