Nauczyciele z dziewięciu powiatów świętowali w Tczewie

Odznaczenia wręczał Michał Owczarczak - wicewojewoda pomorski (fot. tcz.pl)
Tczew - Nauczyciele z dziewięciu powiatów świętowali w Tczewie
Ma czterdzieści lat i jest kobietą - tak wygląda statystyczny polski nauczyciel. W ub. czwartek (14.10) pedagodzy obchodzili swoje święto. Z tej okazji w Tczewie odbyły się wojewódzkie uroczystości Dnia Edukacji Narodowej. Do grodu Sambora zjechali pedagodzy z 9 powiatów.

W tczewskich uroczystościach wzięli udział nauczyciele z powiatu malborskiego, sztumskiego, nowodworskiego, kwidzyńskiego, starogardzkiego, tczewskiego, człuchowskiego, chojnickiego i kościerskiego, a także posłowie - Jan Kulas i Kazimierz Smoliński oraz władze miasta i powiatu. W całym województwie na trzech akademiach świętowało 37 tysięcy nauczycieli. Święto stało się okazją do wręczenia odznaczeń za nauczycielską pracę. Przyznano m. in. 12 złotych, 46 srebrnych i 21 brązowych Medali za Długoletnią Służbę. Ze statystyk wynika, że w tym roku wyróżniono co sześćdziesiątego pedagoga. Na uroczystości przybył m. in. Pomorski Kurator Oświaty Zdzisław Szudrowicz:

- Wręczenie odznaczeń to jeden z możliwych sposobów podziękowania Państwu za wszystko - za ten cały trud, wysiłek, który Państwo wkładacie w wychowanie i nauczanie młodego pokolenia. - podkreślał - Dzisiaj mamy możliwość do pewnego podsumowania. Mamy kolejny rok, kiedy Państwo wprowadzacie reformę programową. To wymaga wysiłku, przygotowania, pracy - za to chciałem podziękować. - Kurator mówił również, że pedagodzy muszą pamiętać o pracy na rzecz zniwelowania różnic pomiędzy poszczególnymi placówkami oświatowymi. Podkreślał także, że wyniki testów i egzaminów w Pomorskiem utrzymują się na poziomie nieco niższym niż średnia krajowa.

O swoich nauczycielach pamiętał również prezydent Tczewa, Zenon Odya. Nagrody przyznał - Grażynie Pawłowicz, Gabrieli Makać, Wiolecie Kowalewskiej, Elwirze Andraszewicz, Dorocie Recke, Katarzynie Kałużnej, Barbarze Kroll, Joannie Dulnej i Ewie Majdak:

- Życzę Wam, żeby Wasi uczniowie zapamiętali Was do końca życia. To jest największa nagroda dla nauczyciela - mówił Zenon Odya.

Sam prezydent, a także ks. dziekan Stanisław Cieniewicz również otrzymali specjalne nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Prezydent przyznał również odznaczenia dla wyróżniających się pedagogów ze szkół powiatowych. Nagrodzono Aleksandrę Agacińską, Iwonę Barcińską i Kazimierza Piernickiego z Zespołu Szkół Ekonomicznych, Aleksandrę Krzemińską, Katarzynę Etmańską, Annę Sikorską, Krystynę Śpiewak, Annę Urban, Marię Mocarską i Dariusza Makać z I LO, Marlenę Modrzejewską-Trochę, Elżbietę Stępień, Grażynę Szenrok, Sławomirę Dąbrowską-Kopecką i Jacka Wojcieszaka ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Irenę Opalę i Czesława Roczyńskiego z Zespołu Szkół Technicznych, a także Piotra Cymanowskiego z Zespołu Kształcenia Zawodowego.

Więcej na ten temat już wkrótce w wideorelacji w dziale Telewizja Internetowa
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +8

  gośc_gość

  18.10.2010, 08:49

  Nagrody

  Nagrody nagrodami a gdzie normalne warunki w szkołach do nauki ?, klasy 30-36 osobowe !, ciasnota w salach lekcyjnych i w ławkach !, ciasnota na szkolnych korytarzach, za malo toalet WC !, brak wystarczajacej ilosci pomocy dydaktycznych !, wyposażenia sal lekcyjnych ! sprzetu sportowego ! itd, nisko opłacana obsługa szkoły ! gdzie my jestesmy ? bo napewno bardzo daleko za Europą ! a jeszcze dojazdy ulice i chodniki do szkół ! masakra . Panowie Prezydencie, Starosto, Wojewodo, Premierze prosze do działań a nie ciąłych obiecanek !

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx5.xx4 
 • -3

  _gość

  18.10.2010, 11:30

  A gdzie jest tak jak opisujesz? Bo w żadnej tczewskiej szkole tego nie widze

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx7.xx9 
 • nats_gość

  18.10.2010, 20:08

  trzeba było iśc do katolika- ciasnota prawda, ale nadrabia charakterem i ilością uczniów w klasie (w liceum, w gimnazjum sprawa ma się inaczej) ;)

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx1.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia