Posypały się nagrody i odznaczenia

Kawalerowie Pro Domo Trsoviensi - Adam Przybyłowski i Józef Golicki (od lewej) (fot. tcz.pl)
Tczew - Posypały się nagrody i odznaczenia
Sobotni jubileusz 750-lecia miasta stał się okazją do wręczenia ważnych dla Tczewa nagród. Podczas uroczystej sesji Rady Miasta w Centrum Kultury i Sztuki nagrodzono nowych kawalerów medalu "Pro Domo Trsoviensi". Nie zabrakło również odznaczeń przyznanych przez prezydenta RP oraz nagród Kociewskiego Kantoru Edytorskiego.

"Pro Domo Trsoviensi" jest wyróżnieniem przyznawanym przez Radę Miejską za znaczące zasługi dla Tczewa i jego mieszkańców. Medal można przyznawać za działalność naukową, gospodarczą, społeczną, kulturalną i sportową oraz inne osiągnięcia promocyjne, przydających miastu splendoru lub wyraźnych korzyści mieszkańcom. W tym roku odznaczenie powędrowało do Józefa Golickiego za "wieloletnią, zaangażowaną działalność w życiu społecznym i kulturalnym na terenie miasta" i Adama Przybyłowskiego, zdaniem Kapituły godnego nagrody za "pomysł na powstanie i rozwój tczewskiego ośrodka telewizyjno-radiowego, odgrywającego znaczącą rolę w upowszechnianiu pracy organów samorządu, instytucji i stowarzyszeń kultury oraz życia sportowego".

Podczas sesji minister w kancelarii prezydenta - Jacek Sasin wręczył odznaczenia przyznane przez "głowę państwa". Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski nagrodzono Edmunda Peka. Złote Krzyże Zasługi odebrali Tadeusz Opasik, Werner Warszyński i za działanie na rzecz społeczności lokalnych - Ryszard Kruża. Z kolei wyróżnienia Rady Programowej Kociewskiego Kantoru Edytorskiego "Pierścień Mechtyldy" powędrowały do Marka Śliwy, Huberta Pobłockiego i Edmunda Zielińskiego.

Nagroda trafiła się też samemu miastu - za zasługi w rozwój woj. pomorskiego zostało uhonorowane przez wojewodę medalem "Sin Sua Premia Laudi", który wręczył Michał Owczarczak, wicewojewoda pomorski.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • +1

  czesio_gość

  01.02.2010, 05:43

  :)

  aleśta kiecki se zapodali , no nie pogadasz :)))

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx8.xx7 
 • +2

  ka_gość

  01.02.2010, 08:47

  gratulacje

  Gratuluję wyróżnionym i odznaczonym. Do redakcji prośba o przblizenie postaci, no mówiąc szczerze nazwiska odznaczonych niewiele mi mówią. Pozdrawiam ka

  Odpowiedz
  IP: 79.189.xx0.xx0 
 • +3

  Kinia_gość

  01.02.2010, 14:19

  pan radny Urban

  No tak Pan radny Urban jak zawsze na czele. Dziwne czemu innych radnych tak nie widać. Prośba do pana radnego, żeby wkońcu rozpoczał coś działac dla Miasta bo nie widac efektów pracy.

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx6.xx7 
 • -1

  Kinia ??_gość

  01.02.2010, 21:12

  :)

  weź się odessij Kiniu od Urbiego - chłop się stara , a tak przy okzazji - to tylko ON może tak zamieszać w Radzie - aby z UM wyzbyć się starych układzików i wałpoli , URBI jesteśmy z Tobą , szacun.

  Cytuj
  IP: 89.200.xx8.xx7 
 • +3

  bojan97_gość

  01.02.2010, 21:23

  A kto odśnieży chodnik?

  Nagrody nagrodami.Ja rozumię ,że trzeba nagradzac i odznaczac ludzi sprzyjających wladzy. Nagrody to każdy głupi potrafi dac,szczególnie jeśli nie za swoje pieniądze.Ale chodnika przy przystanku na ul.Broniewskiego przy placu zabaw,którego właścicielem jest Miasto,to nie ma komu odśnieżyc.

  Odpowiedz
  IP: 83.20.xx0.xx3 
 • kinia_gość

  02.02.2010, 10:08

  Pan Urban

  Jakoś nie widać efektów pracy Pana radnego tylko na każdym zdjęciu jako pierwszy występuje

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx6.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.